wibako

Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez mechanior » 26 Lis 2016 01:28

Synteza czy półsynteza ma lepszą gęstość na zimno (mniejsze opory) oraz lepszą smarność na gorąco czyli ZAWSZE jest lepsza pod prawie każdym względem od minerała... tylko po co... jeśli silnik jest przewidziany do pracy z określonym smarowidłem to na takim ma pracować.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez Kamal » 26 Lis 2016 13:00

Akurat taki silnik trafił do mnie. W poniedziałek go rozbieram.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 26 Lis 2016 14:27

Dzisiaj wymieniłem olej na Texaco 15W40 i silnik chodzi zupełnie normalnie,nie kopci,nic w nim nie stuka itp.Przed wymianą tez tak było,ale problemy zaczynały się po kilku godzinach pracy.Zobaczymy co będzie teraz jak rozgrzeje w pracy maszynę.

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Re: Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez Kamal » 29 Lis 2016 11:51

Jeden korbowód ma obróconą panewkę, drugiemu już niewiele brakowało.
To na temat stukania w Kibiców.
Załączniki
1480412949490-1661483393.jpg
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 29 Lis 2016 16:48

Co było przyczyną takich uszkodzeń?

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez Kamal » 29 Lis 2016 20:58

Podejrzewam że po przeciąganie wymiany oleju i lub zła jakość. Przebieg niewielku, a wytarcia innych elementów spore. Tłoki i cylindry dobre.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 12 Sty 2017 17:52

Długo się zbierałem z diagnozowaniem i naprawą. Generalnie znowu był problem z wtryskami. Po wsadzeniu w maszynę do sprawdzania jeden wykazywał resztki życia a dwa umarły.
Nowe wtryskiwacze (z serwisu) chwilowo niedostępne to zamówiłem same korpusy a końcówki wtrysków dokupiłem w sieci bo w serwisie też zabrakło. Problem pojawił się przy składaniu bo facet mnie pytał na jakie ciśnienie ma je ustawić. Za bardzo nie wiedziałem i facet ustawił je na 135 Bar/Atm
Czy to jest dobra wartość? Chciał je ustawić na 150 bo mówił, że wtedy lepiej rozpyla paliwo, ale ostatecznie zostało 135.
Dzwoniłem też do serwisu, ale mi nie odpowiedzieli jak je ustawić
Generalnie poskładałem wszystko do kupy i jakoś nie bardzo jestem zadowolony z pracy silnika. Mam wrażenie, że teraz silnik tak jakby się męczył. Nie ważne czy ciepły czy zimny. Pracuje jakby miał cały czas pod górkę.
Mario/Mecalac chyba miał rację, że pompę też trzeba było dać do sprawdzenia.
Pojęcia nie mam czy taką pompę naprawi każdy naprawiacz pomp wtryskowych czy trzeba szukać wybitnego speca

Ceny nowych wtrysków w serwisie 450 zł
Same korpusy 350 zł
Końcówki 130 zł.
Ceny netto. Bez f-vat ceny brutto
W sieci te same końcówki 85 zł
Poza serwisem wtryski niedostepne(brak jakichkolwiek numerów lub oznaczeń na wtrysku)Mnie dobrali na podstawie zdjęć

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Sty 2017 19:48

Pompa zużywa się wraz z wtryskami równomiernie. Co z tego że wtryski masz zrobione jak pompa nie ma siły przebić tego ciśnienia? Powinno być 150 nie 135. Skoro lepiej rozpylało na 150 to czemu dał 135 i teraz one leją a nie rozpylają?

Jakiej marki masz pompę wtryskową?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 13 Sty 2017 16:45

Co do pompy to pojęcia nie mam.Jest upchana z tyłu silnika i słabe tam dojście jest.Nie widać ani jej numerów ani nazwy.
Jeden wtrysk,który jeszcze jakoś pracował pokazywał właśnie takie ciśnienie-135 i takie fachman ustawił.Pozostałe pokazywały 300 i 400 Bar/Atm
Gdyby koparka stała u mnie to bym pompę wymontował,ale stała u znajomego pod wiatą.Przy -15 nie bardzo miałem ochotę tam grzebać bo wszystko do łap przymarzało

Piszesz,że pompa może nie mieć siły przebić ciśnienia to chyba lepiej,że jest ustawione mniejsze(tak mi się wydaje).Wtedy ma lżej,a mechanik,który składał wtryski mówił,że bardzo ładnie rozpylały na ciśnieniu 135.

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Sty 2017 17:21

To że bardzo ładnie rozpylały to może mówić ale każdy silnik ma swoje dane techniczne i jeśli twoje wtryski mają mieć 150 to tyle powinny mieć i koniec kropka a jak pompa nie daje rady to też musi być zrobiona. To niby szczegóły jeśli chodzi o ciśnienie ale bardzo ważne i istotne. Jeśli pozostałe miały tak duże ciśnienie może to świadczyć o syfie które były w wtryskach które mogła wyprodukować pompa wtryskowa. Jeśli nie chcesz załatwić kolejnego kompletu wtrysków to lepiej pompę zrób. (proszę moderatora o skasowanie posta powyżej ponieważ przez przypadek dodał mi się)

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 13 Sty 2017 17:59

Właśnie o to chodzi,że nie wiem jakie powinno być ciśnienie.Do serwisu dzwoniłem i mi nie odpowiedzieli bo pewnie też nie wiedzą.Chciałem jakiś telefon do mechanika z ich serwisu to mi nie dali.
Tak jak pisałem,jedyny sprawny wtrysk takie miał ciśnienie i takie ustawił fachowiec na nowych.
Co do pompy to masz rację.W nowym tygodniu się za to zabiorę tylko nie wiem,czy fachman,który składał mi wtryski da radę to ogarnąć.Niby ma zakład od naprawy pomp wszelakich i wtrysków.

Mam jeszcze pytanie odnośnie pompy. W tym linku widać jak ona wygląda
http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-silni ... 16163.html
http://www.allegromat.pl/aukcja190468
Wykręcenie jej nie powinno być straszne bo to tylko 4 śrubki od góry, do których jest względny dostęp. Czy wystarczy wykręcić tylko to i dać do naprawy? A co z resztą? Do silnika jest jeszcze zamocowana tak osłona, w którą włazi to widoczne na zdjęciu
(pompa)

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Sty 2017 19:54

Trochę kiepski chyba ten spec jeśli nie wie jakie ciśnienie powinno być ustawione. Co do tej pompy to nie miałem styczności z tego typu pompą. Trochę kiepski twój fachowiec skoro nie wie jakie ciśnienie powinny mieć wtryskiwacze.

Kolega KAMAL na pierwszej stronie twojego tematu podał Ci ciśnienie sprężania i ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy :bangin:

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez MARIO/MECALAC » 13 Sty 2017 21:41

Kamal napisał(a):Bez znaczenia 32bar to 31,58atm. Ciśnienie otwarcia wtrysków to 13.73-14.71Mpa. Kompresja 3.53-4.02Mpa minimum 2.55Mpa różnica pomiędzy cylindrami max 10%.


takie powinno być. Druga sprawa każdy wtrysk ma oznaczenia, coś słaby ten gość skoro zbytnio nie wie. Ale nie mnie oceniać
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez Kamal » 13 Sty 2017 23:29

Zapomniałeś o sprężynach i cięgle do pompy mam teraz rozebrany taki silniczek. Graty z obróbki odebrane części są. Teraz musi nabrać mocy urzędowej. I zacznę go składać. ;)

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez ada.sieb34 » 19 Sty 2017 10:42

Nie zdarzyło mi się tak ani razu, mam Kubota trochę innej generacji, ale nawet przy ciężkim podjeździe czy przygotowywaniu powiedzmy fundamentów pod ogród zimowy nie zdarzyło mi się tak obciążyć silnika, a bywały wysokie obroty już czasem. Olej 15W40 chyba nie jest dobrą zmianą, nie lepiej jak mówi Kamal, 10?

ada.sieb34
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Sty 2017 10:35

Maszyna: Minikoparka Kubota KX41-2

Firma: Cambria


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez mechanior » 28 Sty 2017 02:41

Doradzasz czy zgadujesz?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez pawlo83 » 08 Lut 2017 16:50

Długo to trwało, ale udało się. Pompa wtryskowa przyszła z naprawy i po wielu przygodach z jej montowaniem udało się odpalić silnik. Jak tylko odbiorę siłowniki od regeneracji to poskładam wszystko do kupy i zobaczymy jak teraz będzie pracował silnik przy pracy.
Kolego Kamal. Za bardzo nie wiedziałem o co Ci chodziło z tymi sprężynkami i cięgłem od pompy w poście wyżej.Teraz już wiem i to był prawdziwy koszmar. Pierwszy i ostatni raz się za to zabrałem.

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Silnik Kubota D 902 dymi na biało

Postprzez Kamal » 08 Lut 2017 22:49

;) :) ;)

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej