wibako

Gąsienica do CAT 301.8c

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Gąsienica do CAT 301.8c

Postprzez uve_solid » 04 Sie 2016 21:45

Marka i model maszyny: CAT 301.8c
Rok produkcji: 2012
Numer seryjny: 230687

Witam
Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o opinię i radę.
W trakcje pracy maszyną słyszałem strzały z lewej gąsienicy, przy oględzinach zauważyłem brak dwóch wypustek od wewnątrz gąsienicy (wystający metal częściowo oblany gumą.)
Moje pytanie: czy to normalne zużycie, czy może szukać wady napędu, napinacza, rolki ? Gąsienica BRIDGESTONE stan dobry, pracuje na ziemi czasami na gruzie. Czy może ktoś polecić gąsienice sprawdzoną w rozsądnej cenie ewentualnie namiar na sprzedawcę ?

uve_solid
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sie 2016 20:47

Maszyna: CAT 301.8c prod. 2012

Firma: Własna


Reklama

simmet

Gąsienica do CAT 301.8c

Postprzez mechanior » 16 Sie 2016 20:27

Uszkodzenie może być wynikiem zużycia zębatki koła napędowego lub nieprawidłowym doborem gąsienicy do podziałki zębatki tego koła.
oczywiście powód może być tez prozaiczny, pomiędzy koło a gąsienice mógł się dostać twardy przedmiot (kamień, śruba, kawałek złomu) albo gąsienica jest już tak zużyta i wytarta że płytki po prostu popękały.

Jeśli szukasz gąsienicy zapraszam do naszego sklepu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Gąsienica do CAT 301.8c

Postprzez uve_solid » 16 Sie 2016 22:40

Dostałem dzisiaj paczkę z gąsienicami ITR( mam nadzieje że dobry wybór.) Po zrzuceniu starych BRIDGESTONE nie udało mi się znaleźć roku produkcji, ale rozmiar opisany był 230/96/35, ja zamówiłem 230/70/48 podobno mają być właściwe. Od wewnętrznej strony gąski jednak wyglądały słabo, popękane ogniwa. Jak sprawdzić czy zębatka napędowa ma wystarczającą wysokość? Czy możliwe że gąsienice Bridgestone są z pierwszego montażu ? Może jakieś uwagi przy zakładaniu nowych.

uve_solid
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sie 2016 20:47

Maszyna: CAT 301.8c prod. 2012

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej