wibako

Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Postprzez tomi4a » 26 Paź 2016 09:16

Z Yanmara oferte już mam czekam jeszcze na takeuchi :)

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Reklama

simmet

Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Postprzez mechanior » 30 Paź 2016 01:04

Japońskie wyroby nie mają konkurencji... szkoda że jest ich coraz mniej.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Postprzez Arcio » 30 Paź 2016 14:47

W Polsce japońskie koparki są mało znane, tak jak emem stwierdził ludzie nawet nie wiedzą co to za sprzęt Takeuchi to ja miałem podobne pytania o japońskie Kobelco. Jak wpadliśmy dwoma sztukami SK75UR3 i SK70SR na rowy melioracyjne w rejonie Raciborza to Ci którzy wcześniej próbowali robić te roboty koparko-ładadowarkami przecierali oczy ze zdumienia.
Były to maszyny proste w budowie, solidnie zbudowane, nie różniące się od CAT-a 308B jeżeli chodzi o wydajność, posiadały totalnie bezproblemowe silniki Isuzu.
Mniejsze maszyny tej firmy, które miałem u siebie miały silniki Yanmar i również tak jak Takeuchi cechowały się bardzo solidną budową.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Postprzez defcon1 » 05 Lis 2016 20:36

Arcio napisał(a):Darek znasz moją wysoce pozytywną opinię na temat Takeuchi, ale mam jedno zastrzeżenie, po prostu uważam, że konik raczej nie pasuje do maszyn powyżej 7T. Wiem, że w Takeuchi jest to niewątpliwie wykonane fachowo i ze sporym zapasem jeżeli chodzi o wytrzymałość połączeń.
Niestety coraz mniej producentów produkuje maszyny 7-9T z wysięgnikiem osadzonym obok kabiny jak w dużych maszynach.
Według mnie offsetowy boom jest chyba lepszy do maszyn w tej kategorii wagowej:

Arcio rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat, odpowiedzią Takeuchi na twoje zastrzeżenia jest seria FR a film który pokazałeś nie miał by sensu gdyby porównać maszyny Komatsu PC75UU i Kobelco SK75UR z Takeuchi TB180FR :)

Ewentualnie świetna opcja jest prezentowany przez kolegę emem model tb290 ale w wersji CV z dwu częściowym ramieniem mniej więcej wygląda to tak tutaj poprzedni model TB175 ;)

lub doceniana przez ciebie marka Komatsu dwuczęściowe ramie i zts
https://www.olx.pl/oferta/komatsu-pc88-mr-6-nowy-model-CID5-IDeUFC7.html#c478e07718
To co już mnie dziwi to że Takeuchi sprzedaje modele 14t z ramieniem konikowym
http://honzapos.rajce.idnes.cz/kanalizace_kasarny/ TB1140 14t i tb290 9t
Dlaczego nie wiem ale widocznie robi to dla przewiązanych do marki którzy nie chcą nic innego niż Takeuchi :) i pewnie jest na to klient bo kontynłują sprzedaż nowym modelem TB2150.



Arcio napisał(a):W Polsce japońskie koparki są mało znane, tak jak emem stwierdził ludzie nawet nie wiedzą co to za sprzęt Takeuchi to ja miałem podobne pytania o japońskie Kobelco. Jak wpadliśmy dwoma sztukami SK75UR3 i SK70SR na rowy melioracyjne w rejonie Raciborza to Ci którzy wcześniej próbowali robić te roboty koparko-ładadowarkami przecierali oczy ze zdumienia.
Były to maszyny proste w budowie, solidnie zbudowane, nie różniące się od CAT-a 308B jeżeli chodzi o wydajność, posiadały totalnie bezproblemowe silniki Isuzu.
Mniejsze maszyny tej firmy, które miałem u siebie miały silniki Yanmar i również tak jak Takeuchi cechowały się bardzo solidną budową.

Osobiście kiedyś przejrzałym katalog Kobelco to średnie maszyny 7-16t są znacznie ciekawsze od konkurencji konstytucyjne, podoba Mi się ze bardzo dbają o to by w kabinie było cicho, często wyposażone w lemiesz i krotka rufę.
Ale tutaj mam kilka pytań :) zamieniałem kilka słów ostatnio z facetem który sprzedaje kruszarki w okolicy Wrocławia przepraszam imienia i firmy nie pamiętam ale powiedział Mi że są tez przedstawicielem marki Kobelco w Polsce. Powiedział Mi coś takiego że Kobelco jest cenione za jakość i niskie spalanie około 15% niższe od konkurencji, nie wdawałem się w szczegóły tak powiedział, jak zaprałem skąd taka różnica i jaki silniki siedzi w Kobelco powiedział Mi że to zasługa przemysłowych silników Toyoty ?? Prawda to ?? Powiedział też że mniejsze koparki Kobelco od kogoś kupuje dla uzupełnienia oferty ?? Prawda to ??

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Nowe Volvo ecr35 czy yanmar Vio38

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Lis 2016 19:26

Większe maszyny mają silniki Mitsu. Na pewno takie silniki mają gąski koło 20 t. Jedynym oficjalnym przedstawicielem na Polskę byli BH-RUDA teraz nie wiem kto jest oficjalnym. Ale od 2002 do 2012 roku w Europie przedstawicielem był Case New Holland. Tam na prawdę nie ma co się psuć, mamy w firmie jedną SK 200 i żadnej awarii od kilku lat. Szybka, mocna i dość precyzyjna maszyna. Jedynie dżoje mogły by być grubsze bo są jak patyki hehe

W modelu Kobelco SK75SR z 2014 jest Silnik wysokoprężny Isuzu, pojemność 2179 cm3 i mocy 42kW, moment max. 211 Nm Dwie pompy tłoczkowe 66 l/min, jedna zębata 46 l/min

Widzę że w tych nowych faktycznie są już silniki z Toyoty

Np. Kobelco SK210LC z 2015 Silnik wysokoprężny TOYOTA HINO, pojemność 5123cm3 i mocy 124kW, moment max. 660Nm
Dwie pompy tłoczkowe 2 x 220 l/min i jedna pompa zębata 20 l/min

Maksymalne ciśnienie robocze 343 bar (378 bat w trybie Power Boost)
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej