Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Interes, pomoc i porady

28 Gru 2016 13:04

MARIO/MECALAC napisał(a):możesz przypomnieć czemu nie używaną maszyne? Bo tego wynalazku nawet nie będziesz mógł sprzedać bo ludzie wola używkę od wynalazków.

Miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem bo nawet nie spojrzałbym na taki sprzęt, a co dopiero pomyśleć o zakupie takiej wydumki.
MARIO/MECALAC napisał(a):Za 25-28 tyś kupisz fajną mini w przedziale wagowym 1.8 t

Nie da się kupić w tej cenie minikoparki zdatnej do pracy.
MARIO/MECALAC, z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że 50kPLN może dać, a za takie pieniądze to już można wyrwać fajne TB016.

Interes, pomoc i porady

28 Gru 2016 13:18

Za 30tysi znajomy ostatnio sprzedał JCB 8018 czy jakoś tak. Model 1.8t a z telefonu nie chciało mi się szukać ile max może autor tematu przeznaczyć. Ale skoro 50tys to już pole manewru ma spore, komplet łyżek fajne miniacze do 2t sprawne co na pewno dłużej pochodzą i nie będzie problemu ze sprzedażą. Jak się coś zepsuje to szukaj teraz części do tego Tura. Silnik będzie obciążony nom stop a to nie wróży nic dobrego i silnik kleknie. Cena silnika o tej mocy jak dobrze pamiętam to około 6 tys. Czyli już praktycznie połowa zakupu maszyny. Tur jest może i dobry do drobnych sporadycznych prac na działce na własne potrzeby a nie na usługi gdzie terminy gonią terminy.

Interes, pomoc i porady

28 Gru 2016 16:09

Koledze w grę wchodzi tylko nowa ze względu na dofinansowanie chyba

Interes, pomoc i porady

28 Gru 2016 16:38

Pisał coś ze 50 tys w tym 20tys dotacji z UP to kup za dotację komplet łyżek , szybkozłącze, wiertnicę i przyczepkę do mini to coś koło 20 tys wyjdzie, a za swoję 30tys szukaj jakiejś mini używanej

Interes, pomoc i porady

29 Gru 2016 16:12

witam panów,
a co myślicie o tych sprzętach ?
prosze o umiejscowienie sprzętu według uznania od miejsca 1 do 3, o najlepszej wedlug Ciebie do najgorszej mile widziane wady i zalety sprzętu . dziękuje pozdrawiam

typ pierwszy https://www.otomoto.pl/oferta/terex-tc- ... 92d0922944

typ drugi http://allegro.pl/minikoparka-sunward-s ... 48046.html

typ trzeci http://allegro.pl/jcb-8018-cts-nowa-min ... 04239.html

Re: Interes, pomoc i porady

07 Sty 2017 13:43

Witam panowie czy jest robicie uslugi mini to jestescie Vatowcami czy na ryczałcie? i co bardziej sie oplaca bo jestem na etapie zakladania dzialalnosci i sam nie wiem co wybrac. pozdrawiam

Interes, pomoc i porady

07 Sty 2017 14:46

Załóż sobie nowy temat w odpowiednim dziale kolego i przeczytaj sobie regulamin

Interes, pomoc i porady

07 Sty 2017 15:19

matejko napisał(a):co myślicie o tych sprzętach ?
prosze o umiejscowienie sprzętu według uznania od miejsca 1 do 3, o najlepszej wedlug Ciebie do najgorszej mile widziane wady i zalety sprzętu

Nie kupuj małej 1,5T koparki tylko kup sobie taką w przedziale wagowym 2,3-2,5T też kiedyś zrobiłem ten błąd i dałem się namówić na zakup Cata 301.6C
kog123 napisał(a):co bardziej sie oplaca bo jestem na etapie zakladania dzialalnosci i sam nie wiem co wybrac

Ryczałt bez VAT-u, rozliczysz się raz w roku do końca stycznia, ogarniesz to sam bez księgowej bo to nie jest problem.
Jak będziesz na vacie i powiesz komuś, że bierzesz 65zł/h za 1,5T + VAT to zapomnij, że ktoś cię wynajmie.
Jak będziesz wykazywał około 5tysi dochodu na miesiąc to w ogóle podatku nie będziesz płacił.

Re: Interes, pomoc i porady

08 Sty 2017 00:40

Nie kupuj małej 1,5T koparki tylko kup sobie taką w przedziale wagowym 2,3-2,5T też kiedyś zrobiłem ten błąd i dałem się namówić na zakup Cata 301.6C

Cały czas pluje sobie w twarz, że nie kupiłem właśnie maszyny w tym przedziale wagowym ale jeszcze nie miałem takiej roboty której bym swoimi maszynami nie zrobił, i cały czas myśle jak takie koparki przewozic i czy jest sens jak roboty niekiedy jest na 2h... Moim zdaniem warto mieć taka maszyne jak sie ja zawozi na cały dzień albo dłużej a na początek to można liczyc na 2h roboty na start. Napewno taka maszyna zrobi więcej roboty i w suchej glinie lepiej idzie. . . Trzeba wiedzieć jakie roboty się bedzie robić. bo jak kupować maszyne a później mysleć to troche nie w ta strone...

http://allegro.pl/nowa-minikoparka-koparka-tur-poland-360-stopni-i6659512907.html
A tu uwaga. Tym miałem przyjemność pracować 15 min wiecej niestety moja psychika nie dała rady... Jak wyżej napisano idealna do prac na działce :) ale nie na usługe. W budynkach do wybierania ziemi jak by sciagnać ten plandeko dach może bym sie przymusił ale jak pomyśleć logicznym tokiem myślenia kobelco kosztowało mnie 31 tys i po całym dniu schodze z niej jak człowiek a nie jak operator skoczka i wydajność bez najmniejszego porównania. Znajomy tym kopie dziury pod drzewka i jak dla niego to bomba i myśle ze do tego sie ona nadaje idealnie a do innych rzeczy srednio i na siłe.

I w robotach ziemnych koparka to nie wszystko. Chyba, że tylko chcesz kopać. Jest jeszcze potrzebna masa innych narzędzi. Które można wymieniać bez końca.

Interes, pomoc i porady

05 Maj 2018 09:40

Witam panów, mam przyczepke samochodową,lawete dmc 3.5 T, masa własna 536 kg.
Czy jeśli np uciąg samchodu dostawczego ma na haku 2.5 T to mogę przypiąć tą przyczepkę i będę mógł załadować na nią wtedy tylko 1964 kg ? czy taka przyczepkę o dopuszczalnej masie całkowiej 3.5 T mogę dopinać do dostawczaja jeśli tylko ów dostawczak ma 3.5 T uciąg na haku ? :?: :?: :?: wiadomo że do tego c+e i viatoll.

lub np mogę przypiąć tą przyczepke do osobówki uciąg 750 kg i mogłbym wtedy załadować ją tak aby nie przekraczała 750 kg z masą własna...

Z góry dziękuje za odpowiedzi :) pozdrawiam i dodam że u mnie w okolicy (woj. Lubelskie) każdego co ciągnie za sobą lawete,przyczepke samochodową z minikoparkąu nikogo nie widziałem wiatolu, jak to jest z tymi karami i bramkami mógłby mi jeszcze to ktoś objaśnić ?

-- 05 Maj 2018 08:40 --

pozatym bardzo mało jest dostawczaków z uciągiem 3.5 T na haku, :bangin:

Interes, pomoc i porady

05 Maj 2018 09:51

matejko napisał(a):i dodam że u mnie w okolicy (woj. Lubelskie) każdego co ciągnie za sobą lawete,przyczepke samochodową z minikoparkąu nikogo nie widziałem wiatolu, jak to jest z tymi karami i bramkami mógłby mi jeszcze to ktoś objaśnić ?

nie ma dróg płatnych to i viatoll nie potrzebny. Ewentualnie trzeba obijać płatne odcinki.

Re: Interes, pomoc i porady

06 Maj 2018 14:53

matejko napisał(a):Witam panów, mam przyczepke samochodową,lawete dmc 3.5 T, masa własna 536 kg.
Czy jeśli np uciąg samchodu dostawczego ma na haku 2.5 T to mogę przypiąć tą przyczepkę i będę mógł załadować na nią wtedy tylko 1964 kg ? czy taka przyczepkę o dopuszczalnej masie całkowiej 3.5 T mogę dopinać do dostawczaja jeśli tylko ów dostawczak ma 3.5 T uciąg na haku ? :?: :?: :?: wiadomo że do tego c+e i viatoll.

Kolego popatrz w dowód samochodu w pozycję O.1 to będziesz wiedział jaką przyczepę z hamulcem możesz legalnie holować.
Do holowania przyczepy z dmc do 3,5t wystarczy B+E, viatoll i tachograf. Tego ostatniego nie potrzeba jeśli wykonujemy niehandlowy przewóz rzeczy. To nie to samo co przewóz na potrzeby własne.
matejko napisał(a):lub np mogę przypiąć tą przyczepke do osobówki uciąg 750 kg i mogłbym wtedy załadować ją tak aby nie przekraczała 750 kg z masą własna...

Przyczepa z hamulcem i bez to dwie różne sprawy.
Wyślij odpowiedź