wibako

Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 12 Sty 2017 00:13

Panowie, a jak to jest, bo słyszałem że nasi panowie w garniturkach chcą wprowadzić niebotyczne cło na auta sprowadzane, to już weszło czy dopiero w planach, pytam, ponieważ większość z tych przez was proponowanych jest na obcych blachach a przecież kto zapłaci takie cło- przecież nie sprzedający, pytam bo nie wiem a o uszy mi się coś takiego obiło?

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Reklama

simmet

Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez mechanior » 12 Sty 2017 00:56

To poczytaj trochę wiadomości ekonomiczno-prawnych KTÓRE CIEBIE DOTYCZĄ a nie tylko piwo, fejsik i pudelek :faja:

Nie cło tylko AKCYZA na auta luksusowe i stare czyli im większa pojemność i więcej lat tym wyższa opłata. W przedziale aut do 2000 ccm niewiele się zmieni.
poza tym z tego co wiem na razie wszystko jest wstrzymane.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 12 Sty 2017 01:11

To poczytaj trochę wiadomości ekonomiczno-prawnych KTÓRE CIEBIE DOTYCZĄ a nie tylko piwo, fejsik i pudelek :faja:

Nie cło tylko AKCYZA na auta luksusowe i stare czyli im większa pojemność i więcej lat tym wyższa opłata. W przedziale aut do 2000 ccm niewiele się zmieni.
poza tym z tego co wiem na razie wszystko jest wstrzymane.


mnie nie dotyczą bo nie mam w chwilowo w planach zakupu auta, piwko jak każdy jest czas to i Ty wypijesz, fejsik tylko dla reklamy, a pudelek? - co to?

CŁO- mój błąd fakt AKCYZA, jak zwał tak zwał, napisałbym MYTO i tak każdy domyśliłby się o co chodzi.

do 2000 ccm nie, ale przeważająca większość dostawczaków jest 2000+ ccm czyli koszta większe, takie Iveco z 1996 to zrobi dobrą AKCYZĘ

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez mechanior » 12 Sty 2017 15:23

Ej! żartuje! :faja:
Jak temat cię nie dotyczy to co dopytujesz? :lol:

Swoją drogą to skandal. AKCYZA to podatek od luksusu i nie powinien dotyczyć pojazdów użytkowych!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez markoh » 13 Sty 2017 18:23

No też właśnie słyszałem o tej akcyzie i chciałbym przed nią kupić bo potem to pewnie auta pójdą do góry z ceną

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez Rafał1988 » 14 Sty 2017 22:49

markoh, a jak to jest z tymi kia 2500 kia 2700???

Ja woziłem na k2700 mini 1.5 tonową wydawało się że to super auto do momentu kiedy nie było trzeba jechać dalej, bocznych drogach i nie miałem okazji przewieść jej na sprinterze bliźniaku i na iveco, całkiem inny komfort jazdy większe auto nie odczuwa tak na sobie tego ciężaru,

Moim zdaniem iveco ma przewagę nad sprinterem bo ma ramę, w razie potrzeby przewiezienia większego ładunku nie żyjemy w strachu czy się przełamie przy kabinie. :faja:

Rafał1988
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 13 Maj 2015 12:43
  • Miejscowość: Włocławek

Maszyna: Bobcat E14*A*EM

Firma: Xxx


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 15 Sty 2017 00:07

Rafał1988 napisał(a):markoh, a jak to jest z tymi kia 2500 kia 2700???

Ja woziłem na k2700 mini 1.5 tonową wydawało się że to super auto do momentu kiedy nie było trzeba jechać dalej, bocznych drogach i nie miałem okazji przewieść jej na sprinterze bliźniaku i na iveco, całkiem inny komfort jazdy większe auto nie odczuwa tak na sobie tego ciężaru,

Moim zdaniem iveco ma przewagę nad sprinterem bo ma ramę, w razie potrzeby przewiezienia większego ładunku nie żyjemy w strachu czy się przełamie przy kabinie. :faja:


rama to bajka, ale jest inna poważniejsza sprawa, wyobraź sobie że wieziesz ładunek cięższy niż ci na to prawo pozwala i wsadź się komuś na zderzak to zobaczysz konsekwencje, nawet iveco wtedy nie pomoże chyba że ma 6,5 tony DMC ( jak się mylę to to proszę mnie poprawić), od początku jestem za wożeniem mini na lawetce za dupką (prawko B+E, viatoll jeśli korzystasz z płatnych dróg) i jedziesz, a na samochód jeszcze zawsze możesz coś wziąść ze sobą, mało tego, taka przyczepka jeszcze hamuje!!!!!, a iveco słynie ze słabych hamulców

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2017 00:25

Wiadomo że nie da się legalnie jeździć z koparką na pace bo to za ciężkie. Każdy jakoś musi zacząć i nie zawsze na wszystko od razu stać. Ja w swoim Messenger mam hamulce dęba. Jak się nie zapniesz to przez szybę możesz wylecieć heh. :lol:

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 15 Sty 2017 00:58

zeppelin zm 15 napisał(a):Wiadomo że nie da się legalnie jeździć z koparką na pace bo to za ciężkie. Każdy jakoś musi zacząć i nie zawsze na wszystko od razu stać. Ja w swoim Messenger mam hamulce dęba. Jak się nie zapniesz to przez szybę możesz wylecieć heh. :lol:


wiesz, ja nie mówię że każdy, ale jednemu uda się tak przejeździć 20 lat, a drugiemu na pierwszym kursie się może coś przydarzyć, już kiedyś pisałem w jakimś temacie że w Rzeszowie na czerwonych światłach ITD sprawdzali wszystkie autka z mini i kto podpadł to na bok ściągali, sam w takiej firmie pracowałem co na Ivo woziliśmy mini ale od wożenia był kierowca ja-kopaczkowy umywałem rączki bo z boku siedziałem, dlatego stwierdziłem od razu że bez przyczepki się nie obędzie, koszta przyczepki a konsekwencje z wożenia na furmance różnią się tym że za przyczepkę zapłacisz raz i to koniec, a za wożenie na aucie zawsze się martwisz czy stoją, czy wyhamujesz, a to załadunek trudniejszy i już miejsca brakuje na inny towar, policja inaczej też na to patrzy bo nie są idiotami i znają auta i ich możliwości (patrz dowód rejestracyjny), nie trzeba od razu wybulać 10000 zł na doczepkę, ja za swoją dałem 5500 zł i jest naprawdę ok, jak ktoś chce to podeślę zdjęcia, ale nie w tym rzecz żeby się chwalić tylko trzeba cierpliwości na poszukiwania a jedziesz spokojniejszy i pewniejszy, ja pierwsze zainwestowałem w dobrą przyczepkę a później w auto, kupiłem boxera 2.5 TDI z 2000r za nie dużą kasę aby tylko mi sprzęt ciągało bo od tego było, przyszedł czas to Iveco teraz jeździ ale tylko dlatego że potrzebowałem wytrzymałą wywrotkę.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2017 01:02

Wiadomo o co chodzi bo też na codzień jeżdżę z przeładowanym busem i wiem co to za ryzyko

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 15 Sty 2017 01:25

Rozmawiałem kiedyś z kumplem co ma znajomego w ITD na temat właśnie wożenia towarów na takich wołach roboczych co mamy, i jego znajomy powiedział tak: "jeśli widzimy auto (typu iveco, mascott) co wiezie ładunek ciężki bo po aucie jakby nie patrząc widać że przeładowany ALE jest przynajmniej przykryty plandeką, to przymykamy oko, ponieważ papierkowej roboty na taki wóz jest tyle samo co na auta ciężarowe z naczepą, ale jak gość wiezie minikoparkę lub drze hakiem po asfalcie to już zareagować musimy", sam widok takiego wozu wzbudza podejrzenia, nie tak?

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Sty 2017 14:27

Mamy w firmie 3 Iveco i potwierdzam słabe hamulce to one mają. Najlepsze było by Iveco Daily 45-60 co jak ktoś się orientuje to 4,5 t oraz 6 t DMC a silnik wiadomo im mocniejszy tym lepszy.
Może warto zainteresować się nissanem Cabstarem ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2017 14:31

Atleony są też dobre i mocne. Kabina przewracana, dojście do silnika bardzo dobre tylko że zaczynamy wchodzić w inny przedział cenowy.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Sty 2017 14:59

Ale za dobre auto też trzeba wydać kasy sporo. A taki Atleon czy Cabstar to taka mini wywrotka do 3.5t a wozi się w rzeczywistości sporo więcej. Ale fakt skoro autor nie ma tyle kasy to nie drążmy tego tematu, tylko coś w przedziale cenowym co autor ma.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2017 15:04

Autor tematu ma Maks 15tys a za takiego Atleona wywrotkę trzeba dać dwa razy tyle.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez Pavlo1 » 16 Sty 2017 20:29

Jak się nie mylę to ciągając lawetę potrzebne jest też pozwolenie na przewozy na potrzeby własne=600zł plus tachograf bo jest zestaw >3,5tony. Chyba że działa się w zasięgu do 50km od siedziby firmy to wtedy nie konieczny.
Jeśli chodzi o auta to tylko coś z mocną ramą, bo hamulce idzie przeboleć jeżdżąc wolniej ale jak się na większym dołku zacznie samochód składać to już bieda.. I najlepiej bliźniak ale wtedy z ładownością ciężko.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez piterobandito » 16 Sty 2017 21:25

Pavlo1 napisał(a):Jak się nie mylę to ciągając lawetę potrzebne jest też pozwolenie na przewozy na potrzeby własne=600zł plus tachograf bo jest zestaw >3,5tony. Chyba że działa się w zasięgu do 50km od siedziby firmy to wtedy nie konieczny.
Jeśli chodzi o auta to tylko coś z mocną ramą, bo hamulce idzie przeboleć jeżdżąc wolniej ale jak się na większym dołku zacznie samochód składać to już bieda.. I najlepiej bliźniak ale wtedy z ładownością ciężko.


pozwolenie na przewóz rzeczy na potrzeby własne to o ile się nie mylę jest wymagane wtedy gdy odległość przekracza 50km od siedziby firmy (tak jak napisałeś), natomiast tachograf jest na auta powyżej dmc auta 3,5DMC, ale jeśli masz auto 3,5t DMC plus przyczepka 3,5t DMC czyli zestaw do 7t DMC (pamiętając o tym że przyczepka z towarem wagowo nie może przekraczać wagi pojazdu ciągnącego)to nie obowiązuje tylko wtedy viatoll potrzeby (drogi płatne) i prawko B+E

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez Pavlo1 » 16 Sty 2017 21:43

Tachograf jest powyżej 3,5 tony. Liczy się zestaw. Ale przewożąc maszynę, gdy przewóz jest tylko dodatkową działalnością to w promieniu 50km (chociaż planowali podobno zmiany na 100km) nie trzeba używać. Ale to już najlepiej samemu zadzwonić do itd i wszystko wyjaśnią. Bo jak chcesz przewieźć towar na sprzedaż zestawem to już tacho trzeba.
zaświadczenie jest wymagane powyżej 3,5 tony nie ważne czy samochód czy zestaw.
"Regulacje dotyczące przewozu na potrzeby własne, którego wykonywanie możliwe jest po uzyskaniu zaświadczenia, dotyczą pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony."
Mało kto o tym wie i raczej żadna policja ani nikt się tego nie czepia ale różnie bywa.
"Za wykonywanie przewozu na potrzeby własne bez wymaganego zaświadczenia grozi przedsiębiorcy kara administracyjna w wysokości 8.000 zł"
W tym przypadku kierować może tylko właściciel firmy, albo osoba z najbliższej rodziny lub pracownik-czyli osoba zarejestrowana na umowę o pracę.
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 17 Sty 2017 01:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Kolor czerwony przeznaczony jest tylko dla ADMINISTRACJI

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez markoh » 21 Sty 2017 16:36

Panowie a takie coś co o tym myślicie???
https://www.olx.pl/oferta/iveco-3513-do ... 7981b3933d

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Master do przewozu Jcb 8014 czy się nadaję opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Sty 2017 17:58

Auto nie wygląda źle.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej