wibako

Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 28 Lut 2017 15:49

Witam
"Na dniach" planuje zakup nowej minikoparki, takiej do 2 ton. Nowej dlatego bo kupuje dla siebie i najprawdopodobniej ( bo nic w życiu nie jest pewne) zostanie już u mnie do końca swojego żywota :)
Opiekuje się kilkoma cmentarzami i mini jest mi głownie potrzebna do kopania grobów i piwniczek oraz przyda się w jakichś pracach porządkowych. Uprzedzając pytania i wątpliwości na wszystkich cmentarzach "na dniach" będą nowe place a co za tym idzie bezproblemowy dojazd a rozmiar mini pozwoli mi także na prace w wybranych miejscach już zagospodarowanych. Mini wożona będzie "kaczuszką" na bliźniakach.
Znaczenie ma dla mnie Solidność wykonania bo jak wspomniałem kupuje mini na lata, głębokość kopania, wiadomo czym więcej tym lepiej i siła kopania ( na cmentarzu na którym będę najwięcej kopał jest ił ), Obszerność kabiny tez ma znaczenie 190cm i 115 kg robi swoje :).
Poczytałem Wasze posty ale zdecydowana większość dotyczy mini używanych. Dostałem kilka ofert
miedzy innymi na :
BOBCAT E19 2017r. gwarancja 24mies i ewentualnie12mies za 650zł netto
YANMAR SV18 2016r grudzień, gwarancja 24 miesiące
WACKER NEUSON ET16 2016r i 2017r ( z 2016r jest tańsza o 10tyś zł ) gwarancja 36 miesięcy
W gwarancji nie podaje motogodzin ponieważ moja mini motogodzin będzie miała mało i na pewno ich nie przekroczę.
Na co waszym zdaniem powinienem zwrócić uwagę ?
Podam taki przykład BOBCAT oferuje szybkozłączce i 3 łyżki - oryginalne lub polskiej produkcji, oczywiście te Polskie są prawie połowę tańsze, brac pod uwagę tylko cenę czy np. oryginalne szybkozłacze jest lepsze i warto dopłacić ?
Jeżeli na forum są jakieś osoby handlujące nowym sprzętem to mile widziane są oferty.
Najciekawsza ofertę dostałem chyba z BOBCAT, 2017r. ogrzewana kabina, długie ramię, Smarownica smar,radio, Joysticki układu hydraulicznego, rozsuwane gąsienice - podwozie hydrauliczne, oświetlenie robocze.
Jestem z pod Krakowa i bardzo blisko siedzibę ma firma oferująca WACKER NEUSON ET16, oferują fabryczna gwarancję na 36 mies. i serwis mobilny. Zapraszają do obejrzenia ale na razie nie jadę bo sie nie znam i nie wiem nawet o co pytać, na rysunkach wydaję się sporo mniejsza od BOBCAT ( przynajmniej kabina ).
Nie dostałem jeszcze oferty z VOLVO, TAKEUCHI jakieś sugestie dotyczące tej marki ?
Bardzo będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i porady, sporo kasy i chciałbym dobrze ją wydać :)
Pozdrawiam.

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mario26011 » 28 Lut 2017 20:26

Działamy w tej samej branży :)
Miałem ten sam dylemat co ty w ubiegłym roku. Siedziałem w nowym Bobkacie , Yanmarze , Wakerze , Volvo , Kubocie. Wybór zawęziłem do Wacker Neusona ET18 i Yanmar Sv 18. Ostatecznie wybór padł na Wacker Neusona ET18 z szybko złączem, kabiną uchylna i powertiltem . Powertilt przyda się tobie w twardym gruncie .U mnie też jest glina , poza tym w Neusonie szybkozłącze odblokowywane było hydraulicznym zamkiem z kabiny a łyżkę można obrucić o 180% i mieć koparkę przedsiębierną dzięki czemu nie trzeba szpadla prawie używać. Po drodze kiedy tylko widziałem operatora w mini zatrzymywałem się i zamieniałem kilka zdań. Wszyscy operatorzy wackera go chwalili. Cenowo wychodziły podobnie a Wackera mam pod nosem. Niestety zakup nie doszedł do skutku z powodu nie przewidzianego zakupu.Targuj się bo można coś zawsze wywalczyć. Mi w wackerze pod koniec oferowali za darmo gwarancję na trzy lata.

mario26011
Młodszy operator

Maszyna: Cat 432f2

Firma: Inko


Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 05 Mar 2017 09:17

Witam
Mario pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
Chłopaki coś słabo pomagacie :( ja sobie zdaje sprawę że temat co jakiś czas się przewija, ale cokolwiek byście podpowiedzieli. Nowe koparki mają i nowe zalety i nowe wady, na co zwracać uwagę przy oglądaniu, o co pytać, co jest istotniejsze od czego ?
Przecież sprzedawca czy handlowiec nie będzie mi o wadach opowiadał :)
Jeżeli trzeba coś doprecyzować odnośnie moich wymagań to napiszcie, słyszałem że nowe koparki są tak robione teraz ze zaraz po gwarancji zaczynają się sypać, czy to prawda ? Jeżeli tak to czy któreś modele/producenci są bardziej solidne i wytrzymalsze od innych ? Czy dotyczy to w takim samym stopniu wszystkich producentów ?
Wam to zajmie kilka chwil, a mi naprawdę pomoże :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mechanior » 05 Mar 2017 12:12

Człowieku, na tym forum jest 5 OLBRZYMICH tematów o zakupie minikoparki więc wykaż odrobinę dobrej woli, uszanuj pracę którą odwalili ludzie zupełnie bez zobowiązań i opisali swoje doświadczenia z maszynami dla takich jak TY!
Poszukaj!! Zamiast się przypierdzielać że SŁABO POMAGACIE zmarnuj pół godziny swojego życia i poczytaj forum, na prawdę wiele tutaj jest o tym napisane a skoro to TWOJA KASA i ci na niej zależy to się wysil troszeczkę.
Wystarczy przejrzeć 4 strony działu wstecz by trafić na nie wszystkie bo cały czas ktoś dopisuje nowe informacje i pytania, zresztą zgodnie z ideą forum bo generalnie gonimy za zakładanie ciągle w kółko tych samych tematów tak jak to właśnie ty zrobiłeś.

SZUKAJKA + "zakup mini" = +150 wyników z ponad 10 tematów!!

Tutaj olbrzymi wątek prawie 20 stron!
viewtopic.php?f=39&t=19673

Dział CO KUPIĆ.

Zanim napiszesz PRZECZYTAJ!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 05 Mar 2017 12:39

Człowieku Mechaniorze gdybym był zainteresowany zakupem STAREJ Mini to bym Ci przyklasnął, bo faktycznie jest mnóstwo informacji na ich temat. Niestety w temacie który sam podałeś po pierwsze na 20 stron 15 jest z przed dwóch lat ! ( wydaje mi się ze sporo mogło się zmienić w tym czasie w konstrukcjach nowych koparek ), po drugie porad przydatnych przy zakupie NOWEJ mini może by się uzbierało na jedną stronę. Forum przejrzałem dość dokładnie o czym świadczy fakt różnicy wynikającej z mojego zarejestrowania na forum a napisaniem tego postu... Nie wiem co miałeś dokładnie na myśli pisząc "TWOJA KASA" dużymi literami, mam nadzieje że no to co myślę. Twój problem polega chyba na tym że nie widzisz różnicy miedzy mini za 30-40 tyś i mającym przynajmniej po kilka lat pracy w niewiadomych warunkach ( bo o tym jest w wskazywanych przez Ciebie tematach ) a mini Fabrycznie nowymi. Nie twierdze że wszystko wiem wręcz przeciwnie, pisze bo wiem mało na temat NOWYCH modeli poszczególnych producentów a informacji na ten temat mimo naprawdę wielu poszukiwań na tym forum nie znalazłem.
Jak byś był tak miły to wskaż mi te tematy z ostatniego okresu gdzie jest mowa o NOWYCH MINI DO 2 TON
Może jestem ślepy, może głupi, może nie potrafię szukać, na pewno nie jestem leniwy.
Nie chcesz lub nie potrafisz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj.
Pozdrawiam i liczę jeszcze na jakieś informację.

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mario26011 » 05 Mar 2017 13:12

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat wad nowych minikoparek to pojeździj po sprzedawcach. Diler wackera chętnie ci powie co jest nie tak w volvie. Sprzedawca volva opowie ci o wackerze. Yanmar z chęcią obsmaruke kubote itd. Nikt za ciebie decyzji nie podejmie , pojeździj, poprzymierzaj się do maszyn , zawęzisz poszukiwania i wtedy pytaj o daną maszynę operatorów lub właścicieli jeśli nic na forum nie znajdziesz

mario26011
Młodszy operator

Maszyna: Cat 432f2

Firma: Inko


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mechanior » 05 Mar 2017 13:34

mechanior napisał(a):na prawdę wiele tutaj jest o tym napisane a skoro to TWOJA KASA i ci na niej zależy to się wysil troszeczkę.

Czego nie rozumiesz?
Nie wyrywaj z kontekstu...

Rzeczywiście zdecydowana większość tematów dotyczy maszyn używanych ale zauważ drobną nieścisłość w pytaniu o wady maszyn FABRYCZNIE NOWYCH, chyba logiczne że opinie o danej marce czy modelu wyrabia się w trakcie pracy i obserwacji egzemplarzy użytkowanych przez innych, nikt nie opisze ci wad maszyny którą kupił miesiąc temu.
Wbrew pozorom dwa lata to nie przepaść technologiczna i nie każdy producent zmienia model co rok a raczej całkiem przeciwnie, są produkowane lat kilka a zmiany jeśli są to też nie rewolucyjne. Nie twierdzę że znajdziesz wszystkie interesujące cię informacje w napisanych już postach lecz zachęcam do wertowania forum zwłaszcza wypowiedzi kolegi ARCIO który ma wielką wiedze na temat minikoparek.

Mario - celne! Wady zna najlepiej konkurencja!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 05 Mar 2017 14:10

Mario na pewno masz sporo racji tylko znając życie to sprzedawca na potrzeby własnego interesu sporo ubarwi i rozmnoży wady konkurencji i trzeba by mięć rozeznanie gdzie mówi prawdę a gdzie zmyśla. W takim wypadku dobrze jest już mieć jakąś wiedzę aby od razu to z nim wyjaśnić.
Mechanior mówiąc o "wadach fabrycznie nowych mini " miałem na myśli jakiś rodzaj " unowocześnień" które zamiast polepszyć to pogorszyły zalety danego modelu. Takie wady najszybciej potrafią ocenić właśnie te osoby które pracowały na starszych modelach i znają w miarę zmiany jakie wprowadzono w nowszych. Posty kolego ARCIO czytałem z "namiętnością" :) Fakty, przykłady, krótko i konkretnie. Z tym że większość dotycząca leciwych maszyn.
Podając przykład jestem zainteresowany Mini BOBCAT czytałem trochę o modelu E16 ale tego modelu już nie ma w produkcji, jest E19 i teraz pytanie czy E19 i ewentualnie zmiany jakie wprowadzono sa tak dobre jak dobre miał opinie E16 ?
Biorę również pod uwagę TAKEUCHI, naczytałem się, że japończyk , że mercedes wśród mini, że producent od którego wszystko się zaczęło itp. Tylko czy to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy pracował ktoś na 216 i 219, różnice w parametrach nie wielkie, czy warto dopłacić do 219 ?
Dziękuje.

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Mar 2017 14:53

W maszynach jak w autach. Jak dbasz tak masz. To nie koparko ładowarka że coś pogorszają w nowych modelach np. widły w Cat'ach. W mini in cięższa tym stabilniejsza.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mar0002 » 05 Mar 2017 15:35

Powiem tak mamy w firmie od nowości 2 minikoparki volvo ecr25d ok 1500 mh i EC 18c ok 650 mh.
W ecr25d było robione oczywiście na gwarancji
1. Jak przyjechała okazało się że jest niedokręcony przewód od chłodnicze oleju.
2. Systematycznie używający płyn chłodniczy. Okazało się że nie jest szczelne połączenie nagrzewnicy w kabinie z węźem i tam powstawał wyciek. Na chwilę obecną wszystko poprawione. Nie widać jakiegoś nadmiernego zużycia.
W ec18c sprawa nie wygląda już tak kolorowo. Mając porównanie do jcb8018 mam wrażenie że jcb było trwałej wykonane i najpewniej oszczedniejsze w spalaniu.
1. Przy 150 mh koparka nie chciała zapalić czasem gasła, wymieniony cały modół wraz ze stacyjka i kluczykiem.
2. Od około 400 mh zaczynał pojawiać się luz na środkowym siłowniki ramienia, było to zgłaszane serwisowi i twierdzili że tak ma być. Teraz przy 650 mh podczas przeglądu okazało się że są wybite tuleje w siłowniku, oraz co ciekawe otwory swożnia w ramieniu (o ile dobrze pamiętam nie ma wymiennych tuleji pod swożeń w ramieniu jest tylko na siłowniku), naprawa tego gwarancja już nie obejmuje.

mar0002
Pomocnik operatora


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Arcio » 05 Mar 2017 21:05

Znowu ruszył kolejny fajny temat :mrgreen: :mrgreen: buahahahah
Kilka cech dobrej minikoparki:
-wyprodukowana w Japonii
-wyprodukowana przez firmę specjalizującą się w produkcji małych maszyn
-posiadająca rozsuwane i długie podwozie (nie chodzi o funkcję rozsuwania tylko o stabilność jak jest rozsunięte)
-posiadająca gąsienice o krótkim skoku (podziałka)
-silnik Yanmar
-pompa tłoczkowa o zmiennej wydajności
-długi stick
-szybkozłącze Lehnhoff MS01
-zbiornik z hydrolem poza kabiną (Romek sorry za tyn hydrol, ale u nos tak godajom)
-na wysięgniku sworznie powinny posiadać 35mm pionowy 45-50mm i przy łyżce 30mm - jak będzie mniej to będą ciągłe remonty

W W-N od razu po zakupie trzeba usunąć te nieszczęsne tulejki rozprężne unieruchamiające sworznie i zamienić na śruby w klasie 10.9, to dotyczy również CAT-ów literką D.

Nie da się jeżdżąc po dilerach wybrać najlepszej mini bo nie ma możliwości postawienia ich obok siebie i porównania.
Słodkie pierdzenie przeciętnego sprzedawcy to marketingowy bełkot - oni nawet nie wiedzą co sprzedają - znają tylko kolor maszyny, już trochę pojeździłem z klientami i nie da się tego słuchać.
Wystarczy zapytać np o silnik w Volvo to odpowiedzą, że to produkt Volvo :D - krawaty poobcinać i do łopaty zapiąć dyletantów.

mario26011 napisał(a):Powertilt przyda się tobie w twardym gruncie

Przepraszam, że się czepiam, ale ciągle się czegoś uczę, a tu nie wiem o co chodzi.
mar0002 napisał(a):Teraz przy 650 mh podczas przeglądu okazało się że są wybite tuleje w siłowniku, oraz co ciekawe otwory swożnia w ramieniu (o ile dobrze pamiętam nie ma wymiennych tuleji pod swożeń w ramieniu jest tylko na siłowniku), naprawa tego gwarancja już nie obejmuje.

Też doszły mnie słuchy o Volvo, że to już nie to samo co kiedyś, szkoda, że zmarnowano potencjał i dobrą opinię wypracowaną przez Pel-Joba. Pel-Job produkował super sprzęty jak na swoje czasy i specjalizował się w małych maszynach.

Miałem ostatnio stick z EC35C do regeneracji mechanizmu zamykania łyżki i jeżeli dają tuleje stalowe to mają być hartowane, ale niestety te z EC35C ustępują zwykłemu pilnikowi, dla porównania w 303.5C CR są również stalowe hartowane, ale twarde jak szkło - pilnikiem nie da się ich ruszyć.
Po sprawdzeniu na twardościomierzu te z Volvo miały w granicach 40-42HRC więc trudno tu mówić o hartowaniu, nazwałbym je ulepszonymi cieplnie.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mechanior » 10 Mar 2017 23:31

Arcio napisał(a):Po sprawdzeniu na twardościomierzu te z Volvo miały w granicach 40-42HRC więc trudno tu mówić o hartowaniu, nazwałbym je ulepszonymi cieplnie.


Taki materiał kupisz teraz w każdej firmie handlującej stalą a i z obróbką nie ma problemu, większość naszej konkurencji (Twojej Arek i mojej) tak właśnie produkuje tuleje i sworznie... a klienci płaczą bo: "Panie, ale w Gliwicach to robią za 1500 a pan mówisz 2300 ?!?"...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Arcio » 10 Mar 2017 23:52

mechanior napisał(a):Taki materiał kupisz teraz w każdej firmie handlującej stalą a i z obróbką nie ma problemu

Romek ja zaopatruję się w Centrostalu głownie w stal 45 i 40H, stal ulepszoną cieplnie też mają od ręki, ale nie widzę do niej zastosowania w mojej branży.
mechanior napisał(a):z obróbką nie ma problemu

Idzie super, a powierzchnia wychodzi znacznie lepsza niż w 45 lub 40H.
mechanior napisał(a):Panie, ale w Gliwicach to robią za 1500 a pan mówisz 2300 ?!?"...

Najgorsze to są poprawki po tych co robią za 1500 :crazy:
Robiłem ostatnio konia z tego Bobcata:
http://www.firmy.net/PB99Z,koparka-bobc ... ,CTV2.html
Jak już znawcy z połowy Polski w nim podłubali to na koniec trafił do mnie - tragedia.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez mechanior » 11 Mar 2017 00:54

"Może nie było najlepiej ale przynajmniej taniej niż wszyscy mówili."
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 13 Mar 2017 20:16

Spyra napisał(a):Czy pracował ktoś na 216 i 219, różnice w parametrach nie wielkie, czy warto dopłacić do 219 ?
Dziękuje.


Witam
Panowie ponawiam prośbę o praktyczne porównanie tych dwóch modeli ( najlepiej jak ktoś miał do czynienia z jedna i drugą ), różnica w cenie spora, a jak to się przekłada na funkcjonalność ?
Czy istnieje możliwość, że np. 216 kopiąc w ile ( jak bardzo sucho to bardzo twardy, a jak mokro, co zazwyczaj ma miejsce to się cholernie lepi i ciężej go oderwać ) nie da rady a z 219 nie powinno być problemu ? Czy zbyt mała różnica pomiędzy modelami i albo obie nie dadzą rady albo obie sobie poradzą. Kolega kopał JCB 8025 i czasem miewał problemy, z tym że on używał dużej łyżki.
Z góry dziękuje za pomoc.

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Arcio » 14 Mar 2017 00:45

Spyra napisał(a):Panowie ponawiam prośbę o praktyczne porównanie tych dwóch modeli ( najlepiej jak ktoś miał do czynienia z jedna i drugą ), różnica w cenie spora, a jak to się przekłada na funkcjonalność ?

Nie kopałem tymi koparkami, ale widziałem w Niemczech 2 stojące obok siebie:
-w podwoziu nie zauważyłem znaczących różnic
-216 i 219 posiada ten sam silnik Yanmar
-posiadają pompy tłoczkowe
-wysięgnik jest całkiem inny w 219 względem 216 różnica rozpoczyna się już od konika
W 219 jest na 99% ten sam konik co w 016 produkowanym od 2010roku natomiast w 216 jest inny całkiem nowy konik z siłownikiem podnoszenia od góry (nie przepadam za tym rozwiązaniem).
W 216 była fabryczna wada na połączeniu konik/wysięgnik, początkowe modele 216 miały to połączenie wykonane na dwóch krótkich sworzniach, ale wiem, że była akcja serwisowa i wymieniano na jeden długi sworzeń.
Nie miałem miarki ze sobą, ale główny wysięgnik był minimalnie dłuższy w 219.
Spyra napisał(a):Czy istnieje możliwość, że np. 216 kopiąc w ile ( jak bardzo sucho to bardzo twardy, a jak mokro, co zazwyczaj ma miejsce to się cholernie lepi i ciężej go oderwać ) nie da rady a z 219 nie powinno być problemu ?

Jak trafisz na suchy zbity ił to wszystkie maszyny poniżej 2T wymiękają.
Tu masz filmik, 2,8T ma konkretne problemy:
https://www.youtube.com/watch?v=8zO8sCLPVyU
Kopałem w takim ile Yanmarem VIO30 i też było ciężko, jak próbowałem więcej pobrać to od razu koparka szła w stronę wykopu :mrgreen:
Większe maszyny też to odczuwają:
https://www.youtube.com/watch?v=e4XhIVUIDZw

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez Spyra » 14 Mar 2017 08:51

Arcio napisał(a):Większe maszyny też to odczuwają:
https://www.youtube.com/watch?v=e4XhIVUIDZw


Chyba ten ił nie jest jeszcze całkiem suchy bo koleś na dole w wykopie w sumie bez większego problemu wbił łopatę, co przy całkiem suchym ile jest niemożliwe :mrgreen:

Co do połączenia konik/wysięgnik cenna uwaga, zwrócę uwagę. :piwo:

Spyra
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Wrz 2016 18:20

Maszyna: Planowany zakup mini

Firma: Własna działalność


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez emem » 15 Mar 2017 23:04

Jeśli chodzi o połączenie konik / wysięgnik to wszystkie nowe maszyny wychodzą już z 1 sworzniem .

Klienci , którzy kupili wersję na 2 sworzniach mieli je wymieniane w ramach gwarancji .
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez digidy » 17 Mar 2019 21:28

Arcio napisał(a):Miałem ostatnio stick z EC35C do regeneracji mechanizmu zamykania łyżki i jeżeli dają tuleje stalowe to mają być hartowane, ale niestety te z EC35C ustępują zwykłemu pilnikowi, dla porównania w 303.5C CR są również stalowe hartowane, ale twarde jak szkło - pilnikiem nie da się ich ruszyć.
Po sprawdzeniu na twardościomierzu te z Volvo miały w granicach 40-42HRC więc trudno tu mówić o hartowaniu, nazwałbym je ulepszonymi cieplnie.

A możesz coś powiedzieć o materiałach w nowszym modelu Volvo ECR25D czy w miare nowa maszyna i nie miałeś okazji pobawić się/naprawić/tulejować?

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Re: Zakup Nowej Minikoparki - co wybrać

Postprzez defcon1 » 17 Mar 2019 23:12

Takeuchi to koparki bez wad. Ale zakup TB219 raczej odpuść jest już na rynku wiele lat i aktualnie zastępuje ja model Tb225. Pytanie czy waga 2t to absolutna granicą dla ciebie? Jeżeli tak to wybierz model TB216 jest rewelacyjny miałem taką dwa lata temu. Jeżeli planujesz kiedyś zakup drugiej większej na przykład 3,5t to TB216 jako mini będzie idealna. Jeżeli chcesz mieć tylko jedna maszynę bardziej uniwersalną wybierz model TB225.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej