wibako

Volvo EC15B XR 272 problem z panelem wskaźników, kontrolek

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Volvo EC15B XR 272 problem z panelem wskaźników, kontrolek

Postprzez akus2 » 27 Mar 2017 07:48

Ponieważ jestem nowy na forum więc witam Wszystkich, a teraz mój problem z minikoparką:
co jakiś czas załączają się na panelu wskaźników wszystkie kontrolki, bezpieczniki sprawne, osprzęt elektryczny jak i pozostały wydaje się być również sprawny, może ktoś już miał podobny problem i podpowie gdzie szukać usterki lub jeśli któryś z kolegów posiada w swoich zasobach schemat instalacji elektrycznej i mógłby nim się ze mną podzielić będę bardzo wdzięczny.

akus2
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Mar 2017 16:42

Maszyna: Volvo EC15B XR 272

Firma: osoba prywatna


Reklama

simmet

Re: Volvo EC15B XR 272 problem z panelem wskaźników, kontrol

Postprzez PiatyElement » 28 Mar 2017 02:14

Czy te załączanie kontrolek wygląda jak po przekręceniu kluczyka przed rozruchem w sensie testu deski?
Czy poza zaświeceniem kontrolek rozłącza sterowanie?
Dzieje się tak tylko podczas pracy gdy maszyną trzęsie, czy również jak stoi?

Załącz wszystkie odbiorniki elektryczne ( wycieraczki, wentylator, światła ) - czy panel głupieje wtedy ????

Miernikiem: ( możesz podpiąć miernik i poszarpać kablami i złączkami )
- sprawdź czy nie ginie zasilanie + ( przy pulpicie, przed stacyjką i po stacyjce )
- sprawdź czy nie ginie masa i czy jest ona na pewno ok.
- sprawdzić pulpit pod kątem pęknięć i zimnych lutów.
- podmień główny przekaźnik załączający zasilanie, może być przegrzany i przerywać.

"Elektronika wydaje się być ok" - po czym to stwierdzasz? Po ładnym wyglądzie z wierzchu?
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Volvo EC15B XR 272 problem z panelem wskaźników, kontrolek

Postprzez akus2 » 28 Mar 2017 13:01

Dzięki za sugestie, jednak na chwilę obecną nie mam jak sprawdzić ponieważ koparka jest w tej chwili w malowaniu. Sądziłem iż powyższa usterka może należy do typowych bolączek EC15B. Na chwilę obecną znalazłem schemat na poniższej stronie
https://avspare.com/catalog/vprosis/10017/371:100/
jednak nie do końca potrafię go rozczytać, chodzi o to konkretnie, który przewód od jednej wtyczki jest wyprowadzony w które miejsce w drugiej wtyczce. ;-)

akus2
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Mar 2017 16:42

Maszyna: Volvo EC15B XR 272

Firma: osoba prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej