Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

20 Kwi 2017 22:52

Witam
Mam taki problem , po wymianie filtra hydrauliki i dolaniu ok jednego litra oleju powstała na wzierniku piana i olej się spienił . Przed tem był klarowny . Niestety nie miałem możliwosći sprawdzenia jaki był olej zalany w maszynie więc po zaciągnięciu różnych porad dolałem olej AGRO STOU 10W 30 DAYTONA . Przed wlaniem próbowałem zmieszać je razem i wygłądało ze się mieszają . Czy wlanie tak małej ilośći tego oleju mogło spowodować spienienie wszystkiego. Załuważyłem też głośniejszą praćę pompy hydraulicznej , ale to pewnie przez to spienienie .Chciałbym zapytać czy jest cień szansy że olej się wyklaruje i wszystko wruci do porządku? A jeśli czeka mnie wymiana całości to proszę o sugestie jak spuścić możliwie cały olej bo obawiam się ze jeśli zostanie jakaś ilośćstarego to znowu się wszystko spieni . I jeszcze przy okazji jaki olej silnikowy powinien byc zalany do tej maszyni bo mam też rózne sugestie , z góry dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

21 Kwi 2017 20:57

A nie ciągnie Ci gdzieś lewego powietrza?

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

24 Kwi 2017 09:15

te typy tak mają.powinno wszystko wrócic do normy.jeśli tak sie nie stanie , to wtedy trzeba szukać przyczyny

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

24 Kwi 2017 22:46

Wyglada na to że rzeczywiście wszystko wróciło do normy ,olej sie odstał i wyklarował, praca pompy ucichła . Z rozpędu zamówiłem oryginalny olej Bobcat i najciekawsze że dostałem o takich samych parametrach !0w 30 i jest to olej zarowno do hydrauliki oraz silnika, pozdrawiam i dziekuę za odpowiedzi

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

27 Kwi 2017 00:15

Na pewno Daytona miesza się z oryginałem Bobcata i z każdym innym mineralnym olejem UTTO/STOU a także z hydraulicznymi olejami mineralnymi HL/HV/HM (HL/HLP/HVLP).

Czasem po wymianie powstają w układzie poduszki powietrza (w przewodach, w pompie), które znikają dopiero po zagrzaniu oleju lub po jakimś czasie pracy...

Re: Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

07 Maj 2017 19:55

Moje e14 tez pieniło olej po wymianie filtra hydrauliki, ale po kilku godzinach problem ustąpił, chociaż to bardzo dziwna sprawa bo filtr jest na powrocie i jest wyżej niż zbiornik... W sumie dolałem piątke hv 46, bo był niski stan, nie wiadomo co było prędzej zalane...
Wyślij odpowiedź