wibako

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez tadeo » 20 Kwi 2017 22:52

Witam
Mam taki problem , po wymianie filtra hydrauliki i dolaniu ok jednego litra oleju powstała na wzierniku piana i olej się spienił . Przed tem był klarowny . Niestety nie miałem możliwosći sprawdzenia jaki był olej zalany w maszynie więc po zaciągnięciu różnych porad dolałem olej AGRO STOU 10W 30 DAYTONA . Przed wlaniem próbowałem zmieszać je razem i wygłądało ze się mieszają . Czy wlanie tak małej ilośći tego oleju mogło spowodować spienienie wszystkiego. Załuważyłem też głośniejszą praćę pompy hydraulicznej , ale to pewnie przez to spienienie .Chciałbym zapytać czy jest cień szansy że olej się wyklaruje i wszystko wruci do porządku? A jeśli czeka mnie wymiana całości to proszę o sugestie jak spuścić możliwie cały olej bo obawiam się ze jeśli zostanie jakaś ilośćstarego to znowu się wszystko spieni . I jeszcze przy okazji jaki olej silnikowy powinien byc zalany do tej maszyni bo mam też rózne sugestie , z góry dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

tadeo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Mar 2011 00:48
  • Miejscowość: Małopolska

Reklama

simmet

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez maksyM » 21 Kwi 2017 20:57

A nie ciągnie Ci gdzieś lewego powietrza?

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez grzegorz200 » 24 Kwi 2017 09:15

te typy tak mają.powinno wszystko wrócic do normy.jeśli tak sie nie stanie , to wtedy trzeba szukać przyczyny
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez tadeo » 24 Kwi 2017 22:46

Wyglada na to że rzeczywiście wszystko wróciło do normy ,olej sie odstał i wyklarował, praca pompy ucichła . Z rozpędu zamówiłem oryginalny olej Bobcat i najciekawsze że dostałem o takich samych parametrach !0w 30 i jest to olej zarowno do hydrauliki oraz silnika, pozdrawiam i dziekuę za odpowiedzi

tadeo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Mar 2011 00:48
  • Miejscowość: Małopolska

Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez mechanior » 27 Kwi 2017 00:15

Na pewno Daytona miesza się z oryginałem Bobcata i z każdym innym mineralnym olejem UTTO/STOU a także z hydraulicznymi olejami mineralnymi HL/HV/HM (HL/HLP/HVLP).

Czasem po wymianie powstają w układzie poduszki powietrza (w przewodach, w pompie), które znikają dopiero po zagrzaniu oleju lub po jakimś czasie pracy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Spienienie oleju Hydraulicznego w Bobcat E 16

Postprzez dawidk » 07 Maj 2017 19:55

Moje e14 tez pieniło olej po wymianie filtra hydrauliki, ale po kilku godzinach problem ustąpił, chociaż to bardzo dziwna sprawa bo filtr jest na powrocie i jest wyżej niż zbiornik... W sumie dolałem piątke hv 46, bo był niski stan, nie wiadomo co było prędzej zalane...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej