wibako

Jak sprawdzić poziom oleju hydraulicznego w VIO30

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Jak sprawdzić poziom oleju hydraulicznego w VIO30

Postprzez rousbat » 18 Maj 2017 22:01

Marka i model maszyny: Yanmar VIO30
Rok produkcji: 2006
Numer seryjny: DD2B602172

Tak chodzę i chodzę dookoła tej mini i nigdzie nie mogę znaleźć jak się w niej sprawdza poziom oleju hydraulicznego. W Kubocie mam oczko, w CAT była rurka z poziomem oleju a tutaj nic nie mogę znaleźć. Do tego zastanawiam się gdzie jest drugi filtr oleju hydraulicznego - jeden (z takim metalowym oplotem) jest na powrocie w zbiorniku ale miejsca na drugi wkład też nie mogę znaleźć i jeszcze jeden filtr paliwa w zbiorniku - podobno jest tylko jak i gdzie się do niego dostać?

rousbat
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Jak sprawdzić poziom oleju hydraulicznego w VIO30

Postprzez Arcio » 19 Maj 2017 12:51

rousbat, rocznik 2006 więc poniższe dane podaję na podstawie modelu VIO30-3:
-olejowskaz widać jak patrzysz poprzez kratkę chłodnicy na zbiornik z olejem hydraulicznym
-filtr hydrauliki (powrotny) jest pod metalowym deklem w zbiorniku, jak będziesz go odkręcał to uważaj bo pod nim jest sprężyna
-filtr ssący jest na króćcu ssawnym w zbiorniku, trzeba odkręcić cały ten flansz na cztery śruby M8 i wyjąć króciec ssawny ze zbiornika. Króciec ssawny ma gwint zewnętrzny i na ten gwint jest nakręcony filtr ssawny.
-w zbiorniku paliwa nie ma filtra, jest tylko pod wlewem plastikowe sitko natomiast pomiędzy zbiornikiem paliwa, a pompą wtryskową są 2 filtry

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej