Strona 1 z 1

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Cze 2017 17:45
przez colvic
Marka i model maszyny: v2
Rok produkcji: 2017
Numer seryjny: nie znam

Przepraszam szanownych kolegów, że ośmielam się założyć nowy temat o zakupie nowej mini koparki ale nigdzie nie znalazłem postów na ten temat. Nie wiem czy są usuwane czy jest inny powód. Planuję zakup nowej minikoparki głównie do sporadycznych małych prac instalacyjnych. Chcę też zrobić nieco prac porządkowych wokół domu jak zasypanie szamba, drenaż , przygotowanie podłoża na podjazdach itp. Szacuję że wartość tych robót to połowa ceny najtańszej Polskiej koparki Pomyślałem o polskich koparkach o których nigdzie nie widać opinii. W internecie widać kilka produktów są nawet filmy z pracy ale nie ma testów ani fachowej opinii. Mam również pytanie czy w tych najtańszych maszynkach lepiej kupić w wersji z obrotem 360 czy bez niego. Nie wiem jak to działa i jak solidnie robią te obrotnice i czy nie będzie z tym kłopotu za jakiś czas. Zdaję sobie sprawę, że bez obrotnicy będzie się gorzej pracowało ale może pochodzi dłużej bez remontu. Wszystkie kosztują około połowę ceny topowych opisywanych na tym forum marek. Co ciekawe wykryłem ciekawe oszustwo w ofercie dwóch Polskich producentów jest francuska minikoparka sprzedawana tam pod marką Chargeur Plus w zestawach do samodzielnego montażu. Każdy opisuje że to ich produkt i ich projekt jeden z nich nawet nie pokusił się o zamaskowanie oznakowania z Francji. Mimo to maszynka ta wydaje się być dobrze przetestowana w boju sporo jest filmów w sieci jak radzi sobie w terenie. Ma ładnie zabezpieczone przewody hydrauliki. Mają też wady płytko kopią i mają słabiutki silnik. Reszta maszyn z tej kategorii przewody ma nie zabezpieczone. Bardzo proszę fachowców o opinię o tych wynalazkach. Chciałem wstawić linki do maszyn ale widziałem że na tym forum nie wolno tego robić. Wymienię tylko ich nazwy Tor2, HEUSCHRECKE, V2, MS-TE113, Springer.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Cze 2017 20:43
przez 23MATTI95
Zamiast tych wynalazków, lepsza by była jakaś markowa używana mini.

Re: Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Cze 2017 23:03
przez colvic
23MATTI95 napisał(a):Zamiast tych wynalazków, lepsza by była jakaś markowa używana mini.

Nie planuję konkurować z Waszymi firmami. Nie chcę robić usług. Mam dość swojej roboty. Wolałbym nową Polską bo myślałem o leasingu mimo że stać mnie na zakup za gotówkę po prostu leasing mi się bardzo opłaca. Za jakieś 2 lata jak maszynkę spłacę i zrobię co mam do zrobienia pozbędę się jej. Jeśli odzyskam z 50% ceny zakupu i tak będę do przodu na podatkach o tę właśnie kwotę. Z używanymi byłby kłopot organizacyjny niepewny stan i nieznane koszty remontów. Nowa choćby Polsko Francusko Chińska jest na gwarancji i kłopot remontowy odpada.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 05 Cze 2017 18:48
przez mario26011
Z tym kłopotem remontowym bo nowa to bym taki pewien nie był. Cieszy fakt , że kolego podchodzisz z patriotyzmem do tematu zakupu ale sukcesu nie wróżę . Kolega rolnik kupił chińską ładowarkę i jak tylko ją spłacił to sprzedał ,żeby kupić używaną jcb. Nie znaczy to ,że ta koparka też taka musi być. Na pewno będzie ci to ciężko potem sprzedać .

Re: Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 06 Cze 2017 06:46
przez colvic
W związku z brakiem rzeczowych opinii wnioskuję, że albo fachowcy nie pracują na takim sprzęcie albo jeśli nawet to wstydzą się do tego przyznać. Ktoś to przecież kupuje skoro są ogłoszenia i producenci. Wykombinowałem więc, że mogę kupić używaną maszynę u polskiego importera nowych zachodnich maszyn. Nie wiem tylko czy da się u nas coś takiego znaleźć jak np widzę w Belgii. Np najmniejsza maszyna 2014r 500 godzin 10 do 11tys euro. Kto w naszym kraju oferuje takie maszyny z krajowej dystrybucji z legalnym przebiegiem i najlepiej na gwarancji. Na zachodzie znalazłem bez trudu ale musiałbym kupić za gotówkę i przywieść tu do komisu i dopiero kupić w leasingu z komisu. Poco tyle kombinacji wolę dołożyć parę złotych w naszym solidnym serwisie proszę o polecenia zaufanych firm.
Właśnie znalazłem coś takiego oczywiście na zachodzie Sunward 800kg z przebiegiem 300h za 8500 euro.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 06 Cze 2017 11:57
przez MARIO/MECALAC
Najtańsze jcb taniej cię wyniesie niż jakiś wynalazek. Po co ktoś robi koparkę bez obrotu? Kupisz wynalazek za 25tys zł nówkę będziesz chciał sprzedać i będziesz sprzedawał z pół roku. Ja już wole stary zachodni sprzęt niż jakiś wynalazek. Silnik od agregatu ani to wydajne ani to oszczędne. Kolejna kwestia to taka że w 20tys jak byś zlecił to innej firmie to raz że zrobili by to szybciej i dokładniej a dwa nie musiał byś się paprać

Re: Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:18
przez kiker
colvic napisał(a):
23MATTI95 napisał(a):Zamiast tych wynalazków, lepsza by była jakaś markowa używana mini.

myślałem o leasingu mimo że stać mnie na zakup za gotówkę po prostu leasing mi się bardzo opłaca. Za jakieś 2 lata jak maszynkę spłacę i zrobię co mam do zrobienia pozbędę się jej.

Też myślę o leasingu, wcześniej nie miałem zdolności kredytowej a raczej leasingowej. Podobno leasing maszyn budowlanych łatwiej uzyskać niż innych maszyn czy tym bardziej niż samochodów.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:19
przez mechanior
Regulamin przeczytał KIKER?
Dlaczego wciskasz linki do postów?

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 04 Wrz 2017 20:33
przez kiker
Bo jest taka opcja "url" w formularzu. Kto by spamiętał regulamin.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 05 Wrz 2017 07:25
przez mechanior
Aaaa, za mała główka do pamiętania.... rozumiem.
To może zróbmy tak, z okazji że jesteś 1374tą osoba naruszającą regulamin linkami w tym roku to NIE MUSISZ PAMIĘTAĆ, od teraz, za każdym razem zanim coś napiszesz przeczytaj go sobie jeszcze raz, dobrze? Przyda się początkującemu w internecie, bo na wielu takich grupach obowiązują dokładnie takie same zasady... ale jak widać internet masz chyba od tygodnia.
To taki prezent od Moderatora na dobry początek twojej obecności w sieci.

Nowa Polska minikoparka

PostWysłany: 11 Wrz 2017 15:24
przez aczarny
Witam Panów, polecam swoje usługi w zakresie leasingu. Pracuję w firmie Getin Leasing i jeżeli szukają Panowie szybkiej procedury, to zachęcam do kontaktu. W skrócie:

Maszyny budowlane:
Minimalna opłata wstępna bez dokumentów finansowych - praktycznie wystarczy dowód osobisty: 19%
Kwota leasingu - na dowód: do 200tys. zł w uproszczonej procedurze
Decyzja od momentu złożenia wniosku: zazwyczaj 1 dzień

Proponuję możliwie najniższą cenę jaką mam w ramach swoich kompetencji oraz brak prowizji od udzielenia finansowania.

Jeżeli macie pytania dotyczące dotyczące leasingu maszyn, to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,
Andrzej Czarny
aczarny@getinleasing.pl