Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 14:55

Marka i model maszyny: Bobcat 323 j
Rok produkcji: 2007

https://www.youtube.com/watch?v=RSEyu7GsAcA
co to za odgłosy pod obciążeniem? czyżby kończyła się pompa :?:

Re: Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 17:09

Pompa tłoczkowa czy zębata ?

Silnik przygasa kiedy pompa wyje? Wydajność hydrauliki spada?

Filtry oleju, regulacja LS lub sam zawór LS jest to jest pompa tłoczkowa.

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 17:28

Thygerrr napisał(a):Pompa tłoczkowa czy zębata ?


Tam jest pompa tłoczkowa, po dźwięku obstawiam, że to Nachi - one nawet jak są nowe to wydają takie lub minimalnie mniejsze odgłosy.

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 19:00

Na filmiku maszyna nie była w pełni rozgrzana jakby co, koparka nie traci mocy przy kopaniu a czasem ma ciężko,silnik może nie tyle co przygasa ale czuje obciążenie być może dlatego że ma tylko 9.9 KW :lol:
Jak jest w pełni rozgrzana to pompa aż tak głośno nie chodzi, koparka kręci się płynnie tak samo kopie.

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 21:31

Thygerrr, te pompy są dość popularne w różnych mini i są raczej bezproblemowe, jedyna wada to dźwięk pod obciążeniem.
W 301.8C czy w TB016 na zimnym oleju jest głośniejsza niż silnik, a najgorszy efekt jest jak masz pozamykaną kabinę.
Thygerrr napisał(a):koparka kręci się płynnie

Obrót nie jest zasilany z pompy tłoczkowej.

Re: Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 22:33

Czyli z pompą nic złego się nie dzieje i można normalnie pracować :?:

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 22:35

Thygerrr napisał(a): można normalnie pracować


Uważam, że można pracować.

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 23:37

Długo masz tą maszynę?

Dźwięk z Pompy

06 Lip 2017 23:53

Dla mnie to wygląda na zbyt niski poziom oleju, piana w oleju lub niedrożny filtr ssawny...

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 07:10

Wczoraj wieczorem sprawdzałem w Kubocie KX 41-3 i też jest ten charakterystyczny dźwięk - pompa Nachi.
Coval napisał(a):piana w oleju

Ten dźwięk jest zawsze, ale przyznaję, że spienionym oleju te pompy są jeszcze głośniejsze.

Re: Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 07:54

mechanior napisał(a):Długo masz tą maszynę?

Miesiąc może dwa

-- 07 Lip 2017 08:54 --

Coval napisał(a):Dla mnie to wygląda na zbyt niski poziom oleju, piana w oleju lub niedrożny filtr ssawny...

Olej w normie z resztą był wymieniany zaraz po zakupie maszyny

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 13:09

modele zaopatrzone w tą pompe tak mają.ta akurat i tak nie jest jeszcze najgłośniejsza.dla spokoju sprawdź czy przewód zasilający pompę nie jest za mocno spłaszczony.no i stan poduszek pod silnikiem.jeśli sa wyrobione to dzwięk jest głośniejszy

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 13:15

A filtry?

Albo mikrofon jest taki czuły na nagraniu, albo najlepiej to ocenić realnie :) Wydaje mi się, że powinno być ciszej :) Jest możliwość słuchania radia podczas pracy? :mrgreen:

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 13:20

Radia nie ma :lol: dźwięk nie jest uporczywy gdy się pracuje,najgorzej jest przy zimnej koparce,jak się nagrzeje to jest w miarę ok, da się normalnie rozmawiać z kimś kto stoi obok
Filtry też zmieniane.

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 13:29

Tu macie Panowie kolejną Nachi pod obciążeniem, głośniejsza niż yanmarowski silnik:
https://www.youtube.com/watch?v=kP1wAFcNaeM

Dźwięk z Pompy

07 Lip 2017 15:24

Moja ma bardziej przeraźliwy dźwięk :lol:
ale spoko,jak te pompy tak mają to mogę pracować spokojnie :szczerbaty:

Dźwięk z Pompy

08 Lip 2017 01:15

Mam na warsztacie CAT 301.6 z taką pompą - cicho jak w S-klasie, nawet ten silnik jest nadzwyczaj spokojny (Perkins Shibaura), niczym Yanmar... nie do uwierzenia.
Nie kojarzę pomp Nachi z głośna praca ale może z powodu iż zazwyczaj pracują z silnikami Mitsu L3E lub powyższym 103-10 Perkinsem a te są znane z niskiej kultury... pracy.
Wyślij odpowiedź