wibako

BOBCAT 328 - zając

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

BOBCAT 328 - zając

Postprzez crc2891 » 24 Sie 2017 13:32

Marka i model maszyny: BOBCAT 328

Witam.
Mam problem z elektryką w Bobcat 328 odnośnie zająca. Do włącznika przychodzą dwa przewody zielony o oznaczeniu 4950 który idzie na licznik oraz pomarańczowy o oznaczeniu 1780. Na przewodach brak napięcia. Po podaniu +12V na zielony, włącza się kontrolka w liczniku od zająca i zostaje podtrzymana nawet po zaniku napięcia. Ponowne podanie napięcia, powoduje jej zwolnienie. Wychodzi na to że na przewodzie pomarańczowym powinno być +12V (taka teoria). Pomimo iż na liczniku zaświeciła się kontrolka zająca, funkcji brak. Nie słychać żadnego przekaźnika ani elektrozaworów. Elektrozawory zostały sprawdzone i są sprawne. Najlepszy byłby schemat instalacji elektrycznej tej funkcji, lecz pewnie nie do zdobycia. Może ktoś mi podpowie który przewód z licznika steruje przekaźnikiem od zająca ? Jak to wygląda w praktyce, co wyłącza a co załącza ? Na rozdzielaczu jest 5 elektrozaworów, zakładam że jeden jest od uruchomienia hydrauliki dla dołu koparki, drugi dla góry koparki, trzeci dla dodatkowej funkcji zewnętrznej (młot, wiertarka), a czwarty i piąty dla zająca zarezerwowany. Czy podczas włączenia zająca jest wyłączana inna funkcja ? np góra koparki ? Chodzi o to, jak to powinno działać oryginalnie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

crc2891
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Sie 2017 11:15

Maszyna: cat

Firma: crc


Reklama

simmet

Re: BOBCAT 328 - zając

Postprzez Thygerrr » 24 Sie 2017 20:12

U mnie jest tak że słychać przekaźnik jak się pyka guzikiem od zająca a po jego włączeniu wszystkie funkcje działają normalnie do momentu włączenia jazdy,wtedy działa tylko obrót.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


BOBCAT 328 - zając

Postprzez crc2891 » 25 Sie 2017 22:32

Panie Thygerrr. Czy dałby Pan radę sprawdzić który to przekaźnik się odzywa podczas włączania zająca ? Rozumiem że podczas jazdy nawet na delikatnie wychylonych dźwigniach jazdy na zającu, jest brak reakcji na ramieniu i łyżce.

crc2891
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Sie 2017 11:15

Maszyna: cat

Firma: crc


BOBCAT 328 - zając

Postprzez Kuba23411 » 18 Mar 2021 16:13

witam jak mam problem zającem po jego włączeniu wszystkie funkcje działają normalnie lecz szybkiej jazdy nadal brak miał ktoś może podobny przypadek ?

Kuba23411
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2021 22:01

Maszyna: Bobcat 328

Firma: Prywatnie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej