Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

awarai zwolnicy

30 Sie 2017 21:45

Marka i model maszyny: Cat 305c cr
Rok produkcji: 2006

Witam mam problem z zwolnicą, a mianowicie podczas pracy zazgrzytało i stanęła w momencie próby jazdy gaśnie silnik. Wymontowałem ją z maszyny, ale jest problem z rozebraniem jej żeby sprawdzić co tam jest nie tak. Dodam jeszcze że jak odkręciłem korek spustowy od zwolnicy to wypłyną olej z drobinkami simeringa zmielonego bez grudek metalu. Może ma ktos schemat budowy tej zwolnicy albo dysponuje wiedzą jak ją rozebrać .

awarai zwolnicy

30 Sie 2017 21:48

Wrzuć jeszcze numer seryjny.

awarai zwolnicy

30 Sie 2017 21:56

Dodam jutro bo maszyna została na budowie

awarai zwolnicy

30 Sie 2017 22:22

Po odkręceniu korka spustowego oleju widać pierścień zabezpieczający pokrywę przekładni, po wyjęciu pierścienia wyciągasz pokrywkę.
Przed demontażem trzeba wszystko solidnie opukać młotkiem, dokładnie wyczyścić szczotką drucianą na szlifierce kątowej i zlać jakimś środkiem luzującym...

awarai zwolnicy

01 Wrz 2017 08:22

Zrobiłem tak jak mi opisał kolega Mechanior udało się zdjąć pokrywę. W środku niestety zastałem mocno uszkodzone wszystkie elementy praktycznie na każdej z zębatce ukruszone zęby ogólnie to źle to wygląda. Mam takie pytanko jaka jest możliwość dokupienie zwolnicy nowej, używanej czy może pasuje od jakiegoś innego modelu ?

gawarai zwolnicy

01 Wrz 2017 18:01

Masz pod postem kolegi Mechanior telefon także dzwoń i pytaj. Przygotuj sobie numer seryjny maszyny.

awarai zwolnicy

04 Wrz 2017 21:04

Nowa w zamienniku będzie tańsza niż naprawa starej.

awarai zwolnicy

06 Wrz 2017 19:29

Witam nr seryjny tej koparki CAT0305CTHWJ0089*. Kupiłem nowy zamiennik tej zwolnicy ale mam takie pytanie, a mianowicie na tej oryginalnej są inaczej rozmieszczone przewody niż na tym zamienniku a tu piszą ze ewentualna pomyłka skutkuje szkodzeniem silnika hydraulicznego. Interesuje mnie jakiś schemat które przewody są do których.
Załączniki
cat 305 c cr04.jpg
cat 305c cr 01.jpg
cat 305 c cr 02.jpg
taki zamiennik kupiłem
20170826_101459.jpg
tak wyglądała na maszynie zamontowana stara zwolnica

awarai zwolnicy

07 Wrz 2017 22:15

Zapytaj sprzedawcy, z tego co wiem Ketral daje schemat montażu.
Wyślij odpowiedź