Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

nowy Terex

01 Gru 2017 16:10

Marka i model maszyny: Terex TC 19-2
Rok produkcji: 2017

Witam, czy ktoś ma styczność z tymi starszymi Terexami tc 16,20 i tymi nowymi odpowiednikami z nowymi silnikami? Czy tylko mi sie wydaje ze starsze sa lepsze? szybsza jazda,więcej mocy...

nowy Terex

02 Gru 2017 00:29

podstemp napisał(a):czy ktoś ma styczność z tymi starszymi Terexami tc 16,20

Rozsuwane podwozie łapie bardzo szybko luzy na prowadnicach, na wysięgniku symboliczne sworznie, tuleje BRM - jak odrobinę zaniedbasz luzy to od razu wytaczanie, pękające koniki, na pionie są zaledwie 40mm sworznie, silnik i hydraulika bezproblemowa.
Przy okazji kilka fotek z TC25 - miałem ich kilka do remontu i wszystkie mają te same problemy (pęknięcia szczytów w stickach):
Image
Image
Pęknięta X-rama pod łożyskiem obrotu (standard w Terexie):
Image
Image
Prawie jak w JCB :mrgreen:
Minikoparki to nie jest główny cel Terexa więc przypuszczam, że w nówkach nic się nie zmieniło.

nowy Terex

02 Gru 2017 00:56

Terex wysprzedaje poszczególne zakłady więc pewnie i linia minikoparek padnie...

nowy Terex

02 Gru 2017 10:58

na razie przerobiłem 4 godziny w nowej 19 stce, ale juz widze ze lepiej sie robiło starszymi. Zobaczymy nastepny tydzien, jak więcej kopania bedzie. Do przodu jezdzi szybko, do tylu tylko powoli, dla mnie wada straszna pozatym skręt gąsiennic w miejscu bez podnoszenia sie na łyżce - mozoolnie jak by chciała a nie mogła. to tyle po pierwszych godzinach moich odczuć
Wyślij odpowiedź