Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

16 Gru 2017 23:53

Marka i model maszyny: cat 301.6c
Rok produkcji: 2008

Witam

Czy ktoś się orjętuje do czego mogą być używane dodatkowe przewody hydrauliczne w cat 301.6c

mam 4 szt przewodów , normalnie bym podłączył wiertnicę lub coś podobnego ale hmm dwa razy to samo wyjście do czego może byc przydatne?

Oraz czy u was w tych maszynach ramie obróci się do 90st, bo JCB miałem że sie obrociło a tu w cat nie da rady przez ten ogarnicznik od zaworów,

czy jak go usunę da radę do 90 st obrócić?

Pozdro

http://img25.otofotki.pl/obrazki/iy57_P1140818.JPG
http://img25.otofotki.pl/obrazki/qj419_P1140825.JPG

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

16 Gru 2017 23:58

Jest możliwość zamontowania różnego osprzętu które potrzebuje dwóch wyjść hydraulicznych np chwytak z rotatorem...

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

17 Gru 2017 02:22

Zwróć uwagę że ramie nie opiera się o "zawory" tylko o ogranicznik, poza tym kąt jest wynikiem jeszcze innych ograniczeń konstrukcyjnych np długości siłownika skrętu i konstrukcji konika.

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

17 Gru 2017 11:03

aha do chwytaka czyli u mnie rzadko lub wcale stosowane:)

tak wiem że opiera się o ogranicznik, odbój i dlatego pytam czy u was w swoich catach macie taki sam ogranicznik czy może ciut mniejszy
i ramię może odchyla się wiecej...?

w sumie wole by odchylało się więcej niż dodatkową linie hydrauliczną, wolałbym coś przerobić, nawet wymienić siłownik na dłuższy ale żeby skrecać do 90st, to mi bardziej potrzebne

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

17 Gru 2017 11:15

Siłownik jest w stanie skręcić ramię o 90 stopni. W oryginale trzeba tylko odkręcić tą czarną kostkę (odbój). W Twoim przypadku będzie trudniej, bo ta instalacja jest kombinowana (a osłona i zawory przyspawane) - oryginalne wyjścia są po drugiej stronie ramienia (wyjścia i zawór zmieniający przepływ jednokierunkowy na dwukierunkowy)

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

17 Gru 2017 12:41

Dokładnie po drugiej stronie jest to co piszesz, ale widze na zdjeciach w innych maszynach, tam gdzie ja mam te zawory, inni mają przykręconą klapkę osłonke na trzy śruby, może to własnie taka opcja żeby dać takie wyjścia...?

Ok dzieki za informację będę się starał przywrócić oryginał.

Cat 301.6c D czego dodatkowe wyjścia

17 Gru 2017 19:40

Wystarczy jak odetniesz ten pałąk osłaniający zawory od kostki odboju, sama kostkę możesz zmniejszyć na tyle by ramie nie dobijało do zaworów a pałąk zgiąć jeszcze raz pod katem przy samym ramieniu i dospawać do ramy kabiny odrobinę wyżej i bliżej zaworu niż sama kostka.
Wyślij odpowiedź