Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Siłownik Jcb 8016

10 Sty 2018 22:24

Marka i model maszyny: JCB 8016
Rok produkcji: 2007

Witam!
Panowie mam problem z siłownikiem, chodzi o siłownik od boomu, siłownik wykonuje pracę w zakresie ok 80% chodzi o to, iż przy podnoszeniu ramienia pod koniec siłownik zwalnia i bardzo powoli wykonuje ruch, bardzo powoli, gdy już dobije do końca i przy pracy w dół już nic nie blokuje, przy okazji siłownik troszkę się pocił, wymieniłem zestaw uszczelnień ponieważ zgarniak był zniszczony, lecz po wymianie nic się nie zmieniło, siłownik dalej przy końcu podnoszenia zwalnia oraz dalej się poci.
Proszę o pomoc

Siłownik Jcb 8016

11 Sty 2018 00:47

A prosty jest?

Siłownik Jcb 8016

11 Sty 2018 12:14

KNP Bud napisał(a):przy podnoszeniu ramienia pod koniec siłownik zwalnia i bardzo powoli wykonuje ruch, bardzo powoli, gdy już dobije do końca i przy pracy w dół już nic nie blokuje

Tak ma być, ten siłownik posiada ogranicznik przepływu oleju, który rozpoczyna ograniczenie przepływu około 40-50mm przed max wysuwem. Wszystkie mini mają takie rozwiązanie w siłowniku podnoszenia.

Re: Siłownik Jcb 8016

11 Sty 2018 18:13

Siłownik prosty.
Jeżeli chodzi o ogranicznik, to robiłem na innym sprzęcie i nie było to takie odczuwalne, u mnie nie jest to kwestia 50mm tylko 100mm jak nie lepiej...
Wyślij odpowiedź