wibako

Sunward

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Sunward

Postprzez Aygor18 » 14 Sty 2018 22:01

Witam, jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem forum, chociaż korzystam z jego treści od dawna.
Aktualnie posiadam bobcata e14 z 2012r., który sprawuje się całkiem nienagannie lecz jest za mały i za słaby do moich potrzeb.
Zajmuję się natomiast instalatorstwem sanitarnym w pełnym zakresie czyli łącznie z instalacjami zewnętrznymi (przyłącza wod-kan-gaz, szamba, oczyszczalnie, odwodnienia, zagopodarowanie deszczówki, itp itd). Jednakże bobek już robi się stary a i potrzebuję maszyny większej, cięższej i silniejszej (chociażby do podnoszenia i ustawiania kręgów betonowych fi1200). Przeglądam olx'y i inne ale jakoś nie mogę znaleźć nic konkretnego. Mój budżet to 50kzł brutto (ewentualnie trochę więcej ale wszystko ponad 50kzł to w lizing) i szukam koparki o masie 2,5-3T. Zacząłem czytać o maszynach sunward i myślę tu o maszynach swe20b(podobno już mocno dopracowana) i swe25. Ceny egzemplarzy demo przy swe25 zaczynają się od 80kzł netto i myślę że dam radę. Wiem że to chinol ale zawsze będę miał 2 lata gwarancji i spokojną głowę, a po 2 latach sprzedam za 50%ceny (spokojnie się zwróci). Powiedzcie mi tylko proszę czy ten te modele poradzą sobie z ciężarem kręga betonowego? Może ktoś ma taką maszynę? O swe25 nie mogę znaleźć żadnych opinii użytkowników z polski. Za każdą poradę serdecznie dziękuję. Nie pali mi się z zakupem, jednakże muszę zdążyć przed sezonem.

Aygor18
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:46

Maszyna: Bobcat e14

Firma: Stamont


Reklama

simmet

Re: Sunward

Postprzez kriskop » 15 Sty 2018 00:12

Witaj,

Zakupiłem ostatnii swe 17 i zaczolem ja przegladac.... jesli chodzi o konsteukcje okazala sie buc dosc ciekawie pomyslana ... jesli chodzi o elementy to nie odbiega daleko od Yanmara jakiego uzytkowalem wczesniej... zobaczymy co potrafi jednak przeszla juz nie jedno i po mimo niestaranego użytkowania nawet niezle sie zachowala :)... zobaczymy co potrafi w akcji za kilka miesiecy a moze szybciej :)

-- 14 Sty 2018 23:12 --

I zapomniałem dodac o kaprysie kiedy to przstala sie obracac i dzwigac pług... ale na drugi dzien dzialal ok i do dzis co jakis czas odpalana reaguje normalnie :):)

kriskop
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Sty 2018 20:53

Maszyna: Cat 3018

Firma: Kriskop


Sunward

Postprzez Aygor18 » 15 Sty 2018 20:24

Dzięki za odpowiedź, a ma ktoś może jakieś doświadczenia z swe25? Ostatnio zobaczyłem też że jest do kupienia swe38 za 63kzł - link https://www.olx.pl/oferta/minikoparka-s ... 417ea4ef0c .
Może ktoś się wypowie?
A może uważacie że kupno nowego chińczyka to zły pomysł? Mnie kusi to że jest gwarancja. Nie wiem czy w takich pieniądzach kupię coś co nie będzie sprawiało problemów i zamiast myśleć o robocie będę myślał co się dzisiaj zepsuło i jak to naprawić.

Aygor18
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:46

Maszyna: Bobcat e14

Firma: Stamont


Sunward

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Sty 2018 21:59

Nawet mając nówkę Sunwarda możesz mieć awarię, kolejny problem to z odsprzedażą tej maszyny, strasznie lecą cenowo i nikt tego nie chce kupować
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Sunward

Postprzez ezsimo » 16 Sty 2018 22:02

Kiedyś szukałem opinii o sunwardach na zagranicznych forach. Opinii było dosyć mało, ale zazwyczaj posiadacze wypowiadali się dosyć pozytywnie, chwalili stosunek jakość / cena. Standardowo narzekali na problem z odsprzedażą i utratę wartości. Nie wiadomo ile z tych opinii było pisanych przez dealerów a ile przez prawdziwych użytkowników. Te maszyny występują ponoć pod różnymi innymi markami jak Goranssons czy Yuchai, choć niektórzy twierdzili że Yuchai to inne maszyny.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Re: Sunward

Postprzez operator » 08 Lut 2018 09:23

Hej Mario/Mecalac jeżeli znasz kogoś kto chce sprzedać Sunward 17 lub 18 to daj znać. Szukam takiej koparki z rocznika 2008-2011.

operator
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 Sty 2013 13:40

Sunward

Postprzez kristo » 11 Lut 2018 19:46

Biorąc pod uwagę że 10 lat temu kosztowały po 40k zł to aż tak bardzo na wartości nie straciły :Dhttps://www.olx.pl/oferta/minikoparka-s ... 8c163eb4b3
Gdybym wiedział że tak podrożeją to bym kupił dwie i sobie jedną schował do "szopy" teraz bym miał jak znalazł :lol: ,
a tak to teraz dylemat bo nie wiadomo co kupić nowego ?

kristo
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 03 Lut 2010 17:22
  • Miejscowość: grodzisk maz

Maszyna: New Holland lb 115 ,Sunward swe17

Firma: Sanbud


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej