wibako

Filtr Hydrauliczny

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Filtr Hydrauliczny

Postprzez bazi82 » 29 Kwi 2018 09:15

Marka i model maszyny: Kubota kx 101-3 a2
Rok produkcji: 2010
Numer seryjny: WKFRGS0500ZO81222

Witam wszystkich mam pytanie nie mogę zlokalizowac umiejscowienia filtru hydraulicznego serowania czy ktoś może orientuje się w którym miejscu może on się znajdowac?
A drogie pytanie dotyczy zwolnic w moim modelu na zwolnicu znadują się dwa korki spustowe jeden centarnie na środku a drugi zboku niego.Do spuszczenia oleju ustawiłem go w dolnej czesci zwolnicy a do nalania i tu pojawai się pytanie czy w połowie czy w górnej części?Bo zdaje mi się że oleju ma byc w zwolicy do połowy tylko nie wiem czy to jest prawdą ?Jakie macie na ten temat opinie??

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Re: Filtr Hydrauliczny

Postprzez dawidk » 02 Maj 2018 16:19

Tak jest. Do połowy.

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Filtr Hydrauliczny

Postprzez CASEWIESIEK » 22 Maj 2018 22:02

1,Filtry oleju hydraulicznego ( bo są dwa) Znajdują się w zbiorniku oleju. Musisz odkręcić górny dekiel .Ok 10-15 cm średnica ,i wsadzić tam dłoń . Pierwszy na ssaniu , drugi na powrocie.
2, Środkowa śruba ( imbus) służy do regulacji luzu osiowego ,wałka napędowego przy układzie satelitarnym.Jak nie posiadasz fachowej wiedzy ( tak wynika z twoich pytań )NIE DOTYKAĆ.
Poziom to poniżej połowy . Często na deklu jest pozioma kreska . niestety bywa to naklejka. Ale niekiedy jest to odlew. Jeśli ją masz. Wtedy ustaw tak zwolnicę aby była w poziomie .Często jest to nieco poniżej połowy.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej