Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Wysoka temperatura cieczy

03 Maj 2018 15:55

Panowie, mam minikoparkę JCB 8018. Wiem, że jest w niej na pewno luźny (albo wyrobiony) pasek (ten od wentylatora).

I pytanie: zrobiło się ciepło i teraz jak koparka chwilę pochodzi to wyskakuje kontrolka temperatury i taka kropelka obok.
Firmowy spec powiedział mi, że to jest kontrolka oleju hydraulicznego ale moje zdanie jest takie, że to jest temperatura płynu chłodzącego, dlatego że zauważyłem że jak kontrolka się zapali to w zbiorniczku wyrównawczym dosłownie "wrze"

Czy winą może być luźny pasek? On na początku zawsze piszczy bo ślizga ale jak chwilę pochodzi to słychać że się załącza i pisk milknie

a może jakieś inne przyczyny: nie wiem czy to ważne ale co raz popatrze do zbiorniczka to jest pół a za chwile jest już pełny


Podpowiedzcie coś bo już nie wiem co o tym myśleć
z góry dzięki

Re: Wysoka temperatura cieczy

09 Maj 2018 10:43

Test na obecność co2 w płynie trzeba by zrobic. To ze wrze nie oznacza wcale ze sie gotuje. Albo zmierzenie temperatury pirometrem.

-- 9 Maj 2018, o 10:43 --

A pasek naciagnij ale wymien na nowy bo ten pewnie wytarty juz.

Wysoka temperatura cieczy

09 Maj 2018 21:43

Napnij pasek, upewnij się że masz odpowiednią ilość płynu chłodzącego i czystą chłodnicę a układ nie jest gdzieś zapowietrzony. W mini układ chłodzenia silnika pracuje często na granicy ze względu na brak miejsca, w upalne dni i przy intensywnej pracy silnik potrafi pracować na granicy dopuszczalnych temperatur. Jeśli powyższe nie pomoże to można sprawdzić termostat i drożność chłodnicy. Przegrzewanie silnika może być też spowodowane innymi problemami z silnikiem - np. zużytą pompą wtryskową i wtryskami. Wtedy możesz także odczuwać np. spadek mocy po nagrzaniu silnika.
Wyślij odpowiedź