Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 15:05

Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej do minikoparki terex tc 16. A dokładnie który przewód przesyła impuls do licznika motogodzin. Ma ktoś może taki schemat albo wie jaki to kolor przewodu?

Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 15:19

Oooo, następny magik od motogodzin :D

Re: Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 15:51

mechanior napisał(a):Oooo, następny magik od motogodzin :D

Dziękuję za wyczerpującą pomoc.
Tak się składa, że właśnie nie działa licznik a chcę żeby działał. Wszystkie kontrolki działają, podmieniłem z bliźniaczego modelu i też nie działa. Podejrzewam, że uszkodzony jest gdzieś właśnie przewód, może "słaby" styk, ale żeby to sprawdzić musze wiedzieć który to przewód i skąd "idzie"

Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 19:03

A to ja za mało na forum się rozpisuje że TRZEBA DOKŁADNIE OPISYWAĆ PROBLEM?
Wystarczyło trzymać się regulaminu i zasad, nie było by głupich komentarzy.
Nie podałeś żadnych danych maszyny poza marką i modelem, nawet jak by ktoś miał dokumentację to jak ci pomoże?

Licznik motogodzin jest zasilany z zacisku na alternatorze a w prostszych maszynach nawet ze stacyjki.
Wątpię żeby ktoś wyrwał kabel albo wyciął go całkiem więc poszukaj wolnego przewodu i sprawdź kiedy się na nim pojawia napięcie.

Re: Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 19:24

mechanior napisał(a):A to ja za mało na forum się rozpisuje że TRZEBA DOKŁADNIE OPISYWAĆ PROBLEM?
Wątpię żeby ktoś wyrwał kabel albo wyciął go całkiem więc poszukaj wolnego przewodu i sprawdź kiedy się na nim pojawia napięcie.

Myślę, że własnie ktoś przerwał gdzieś ten przewód, żeby licznik nie działał. Dochodzi wiązka kabli i dlatego znając kolor chciałem znaleźć skąd "idzie" i po prostu wstawić nowy.

Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 20:01

Abstrahując od tego że masz maszynę do której nie ma w Polsce serwisu i jako marka nie istnieje od kilku lat to są dwa wyjścia, czekać na to aż ktoś tu trafi kto ma taką maszynę lub sprawdzić to co napisałem...

Poszukaj też pod nazwą SCHAEFF HR 16 bo były produkowane w tej samej fabryce, btw teraz ta fabryka należy do YANMAR ale dalej wypuszczają minikoparki Schaeff.

Który to rok? Bo oczywiście nie podałeś...

Re: Schemat instalacji elektrycznej terex tc 16

29 Cze 2018 20:03

mechanior napisał(a):Który to rok? Bo oczywiście nie podałeś...

2007
Wyślij odpowiedź