wibako

jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez waldus » 03 Lut 2019 10:29

Panowie i pewnie Panie, sprzęt zakupiony teraz pozostają kwestie finansowe.

Rozrzut cenowy za usługi w okolicach Bydgoszczy jest przeogromny (od 60 do 120 zł netto / h przy pracy na 5h, gdzie Ci z niższej często rezygnują w ostatniej chwili i biorą inną robotę)

Nie mam zamiaru wołać górnej stawki z racji braku doświadczenia ale nie mam też zamiaru pracować na koszty.

Zastanawia mnie jaki jaki jest faktyczny koszt samej pracy takiej mini w ciągu godziny (nie licząc operatora)

Wiem że dokładnie nie można tego oszacować bo inaczej się robi prosty wykop w piasku a inne zużycie jest w przypadku cięzkich glin, iłów lub kamieni ale jakąś średnią zapewne macie

Mini to nie jest jedyne zródło mojego utrzymania, nie mam zamiaru podbijać rynku niskimi cenami . To jest sprzęt dla moich potrzeb i do usług w razie potrzeby (dywersyfikacja zródła dochodu)

Liczył już to ktoś? Podzieli się swoimi wnioskami?

Pozdrawiam

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Reklama

simmet

Re: jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez Bartibol » 03 Lut 2019 12:55

podlanaczam sie do tematu

Bartibol
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 Lut 2019 11:25

Maszyna: chec kupienia kubota

Firma: mobart


Re: jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez Pavlo1 » 03 Lut 2019 23:26

Skoro kupiłeś to zrób wymiany eksploatacyjne i podziel to na ilość motogodzin do następnej wymiany.
Różny koszt będzie jak masz nową maszynę lub 30-letnią. Spalanie też zależy od konkretnego egzemplarza ale licz 1,5 litra.
A dalej... w zależności jak dba operator i jaki sprzęt Ci się trafił.
Tego nie da sie przeliczyć. W jednym sezonie naprawisz pół maszyny, a w drugim..... drugie pół :D
A w następnych trzech nic nie będzie trzeba robić :D

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez waldus » 04 Lut 2019 09:19

Wiem jak się liczy na papierze , ale wiem również że nijak ma się to do pratyki

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Re: jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez Pavlo1 » 04 Lut 2019 11:27

To co Ty chcesz wiedzieć?
siema chlopaki powiedzcie ile wydam i ile zarobie bo mam mini 1,8 tony, dzięki pozdro....... ???!!!!
Wymiany eksploatacyjne robi się w zależności od warunków pracy ale zwykle co określoną ilość motogodzin więc jest to i papier i praktyka, spalanie też wyjdzie Ci średnie tyle a tyle i nie będziesz patrzył w skali dni tylko miesięcy i będzie się zgadzać.

A awarii nawet sam najwyższy nie jest w stanie przewidzieć, szczególnie że dużo z nich jest z winy obsługi i eksploatacji.

Jak chcesz wiedziec z góry jakie są koszty i ile zarobisz to masz problem bo to nie lokata i nie da się tego tak policzyć.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez dzierzan » 04 Lut 2019 11:52

Jak sam zauważyłeś koszty będą zależne od pracy i jej warunków, ale również od samej maszyny. My nie wiemy w jakich warunkach będziesz pracował i co robił, a koszty musiałbyś sobie policzyć sam i to też najlepiej tak z 2-3 lat żeby wynik był możliwie realny. Najprościej to przyjmij stawkę ze środka. Nie znam rynku bydgoskiego, ale podejrzewam że te 120 to raczej maszyny 3-4t lub większe. 1,8t to mała maszyna i myślę że 90-100zł to bardzo dobra stawka, ale żaden ze mnie specjalista w tej dziedzinie :wink:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


jaki jest realny koszt samej pracy mini 1,8t?

Postprzez plum7807 » 29 Mar 2019 20:50

Nie wykonujemy usług dla prywatnych inwestorów , chlopaki umawiają sobie fuchy na soboty , to cena wykopania + zasypania pod kabel energetyczny to 10-12 zł/m . Co do stawek godzinowych to 80 zł max.

plum7807
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Mar 2019 00:07

Maszyna: kx 19-4 kx27-4

Firma: el plum


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej