wibako

Kupiłem Bobcat 320 potrzebna pomoc.

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupiłem Bobcat 320 potrzebna pomoc.

Postprzez edekzwa » 14 Lut 2019 10:13

Witam, kupiłem Bobcata 320 na własne potrzeby, a jak już się z nimi uporam to chciałbym dorywczo na niej dorabiać. Z racji tego iż jest to moja pierwsza mini będę miał co do niej pytania, proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pierwsze to nie ma tabliczki znamionowej, czy w związku z tym mogę jakoś odczytać rok produkcji oraz dokładny model oraz nr seryjny ?
Drugie jaki jest olej do silnika i do hydrauliki ?
Może ma ktoś instrukcję DTR do tej minikoparki ?

-- 14 Lut 2019 09:07 --

Co do spraw technicznych to mam pytanie odnośnie naciągu gąsienicy, jedna jest luźna i nie mogę jej naciągnąć, tzn nie można wpompować smaru przez kalamitkę, jest bardzo duży opór, wchodzi tylko trochę a później się wyciska spowrotem. Napinacz ani drgnie, w drugiej gąsce napinanie idzie bardzo lekko. Nie wiem czy jest uszkodzony siłownik czy sama kalamitka ?
Kolejną sprawą jest odczuwalny brak mocy. Koparka kopie i jeździ ale czuć że nie ma pełnej mocy, w jedną stronę jedzie mocniej, a w przeciwną trochę słabiej. Ciężko się nią skręca. Próbowałem nią wyrwać korzeń od krzaka z rozłożystymi korzeniami to nie mogła sobie poradzić.
Ostatnio edytowany przez edekzwa, 15 Lut 2019 21:52, edytowano w sumie 1 raz

edekzwa
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2019 13:51

Maszyna: Bobcat 320

Firma: Brak


Reklama

simmet

Kupiłem Bobcat 320 i mam pytania.

Postprzez mechanior » 14 Lut 2019 12:18

Olej do silnika 15 W40, taki sam możesz lać do hydrauliki bo tak przewidywał producent dla maszyn w tych rocznikach, chociaż jak znam polskie reali to już pewnie zalana jest HL46, do hydrauliki możesz lać również olej o specyfikacji HV/HVI 46 który obecnie zaleca Bobcat do nowych maszyn - gwarantuję moją opinią że nic się nie stanie.

Masz prawdopodobnie zacięty siłownik napinacza gąski, trzeba rozebrać i naprawić. Smar nie powinien w żadnych warunkach cofać się z zaworu napinacza, tez jest pewnie uszkodzony i do wymiany.

Różnice w prędkości jazdy wymagają dokładniejszej weryfikacji najlepiej z pomiarem ciśnień, maszyna jedzie prosto?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupiłem Bobcat 320 i mam pytania.

Postprzez edekzwa » 15 Lut 2019 20:24

Lekko ją ściąga w jedną stronę, ale wydawało mi się że to przez luźną gąsienice.
Ten olej do silnika, to ma jakąś specyfikację czy obojętnie jaki tej klasy ?

-- 15 Lut 2019 19:24 --

Powodem braku napięcia gąski okazała się zepsuta kalamitka, wkręciłem nową i się napina ale kalamitka powoli puszcza smar. Jaki smar używać do naciągu gąsek, ją wcisnąłem zwykły ŁT.

edekzwa
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2019 13:51

Maszyna: Bobcat 320

Firma: Brak


Kupiłem Bobcat 320 i mam pytania.

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Lut 2019 21:14

Każdy jeden tłusty może być :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej