wibako

Minikoparka Springer MAX

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Minikoparka Springer MAX

Postprzez noxiss » 13 Mar 2019 12:21

Marka i model maszyny: Springer MAX
Rok produkcji: 2019

Witam,
Szukam opinii na temat minikoparki Springer MAX. Ktoś, coś? Potrzebna do drobnych prac ogrodniczych. Przy zakupie możliwość dofinansowania z Urzędu Pracy (producent). Jest wystawiona na OLX. Warto?

noxiss
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 14 Lis 2018 19:09

Maszyna: Szukam

Firma: Brak


Reklama

simmet

Minikoparka Springer MAX

Postprzez jcb1993 » 15 Mar 2019 06:42

Chcesz zacząć prowadzić firmę ogrodnicza czy u siebie na działce zrobić trochę roboty?

jcb1993
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Mar 2019 09:42

Maszyna: jcb 8015

Firma: Ogród Serwis


Re: Minikoparka Springer MAX

Postprzez noxiss » 15 Mar 2019 10:10

Chcę otworzyć działalność i pobrać dotację z UP. Taka koparka kosztuje 33 tys. zł brutto. Nie da się jej kupić używanej, a producent z Brześcia powiedział mi, że produkuje ją od 7 lat i wysyła nie tylko w Polskę. Pytałem go o spadek jej wartości po czasie, a on na to, że jeśli nie ma używek w sprzedaży to znaczy, że wszyscy dalej na niej widocznie robią i ciężko to określić. Mówił, że koparka jest zrobiona tak, aby jak najmniej w niej mogło się popsuć, nie ma zbędnej elektroniki. Są filmy na YT jak pracuje.

Chciałbym zacząć robić małe roboty ziemne, obkopywać i wyciągać pnie...itp. Nie chcę wykładać od razu 50 tys. Taki Springer wjechałby mi do mojego Ducato blaszaka, nie musiałbym kupować przyczepki lub większej wywrotki. Mam tylko kat. B.

Chciałbym wykorzystać tę dotację, więc potrzebuję ofertę skierowaną specjalnie dla mnie.

noxiss
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 14 Lis 2018 19:09

Maszyna: Szukam

Firma: Brak


Minikoparka Springer MAX

Postprzez jcb1993 » 15 Mar 2019 16:07

Powiem Ci kolego tak, miałem te same przemyślenia co ty tak samo chciałem coś tańszego i sytuacja wyglądała tak:
Kupiłem koparkę gg 800 firmy gunter czyli chińczyka w tych samych pieniądzach co springer też woziłem ją w busie robiła robotę na początku i tylko wtedy kiedy szło wykopać karpe od drzewka owocowego i kopała w lekkiej ziemi, wszystkie te filmiki znam z tym ,że żaden nie pokazuje jej mocy kopania w cieżkiej ziemi. Szybko trafiały się roboty na kopanie całodniowe pod kable i inne instalacje, wtedy moje gg lub twój springer sa tak głośne ,że po 8-10h kopania nie wiesz jak się nazywasz i nie masz ochoty wejść na ten sprzęt drugi raz. Co się stało po czasie: zamieniłem auto na wywrotkę do 3,5 t idealne rozwiązanie udało mi się jakimś cudem sprzedać tego chińczyka i kopiłem 17 letnia jcb 1600 kg za 32000 brutto i widzę gdzie popełniłem błędy.
Jeżeli tak bardzo chcesz kupić coś w stylu imitacji koparki to celuj w firmę Turpoland.
Pozdrawiam.

jcb1993
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Mar 2019 09:42

Maszyna: jcb 8015

Firma: Ogród Serwis


Minikoparka Springer MAX

Postprzez rousbat » 16 Mar 2019 23:03

Co to w ogóle jest? Już na filmiku słychać (jak kolega jcb1993 wspomniał), że po dniówce na tym na drugi dzień w uszach będzie bardziej dzwonić jak po dobrej imprezie przy dyskotekowym głośniku. Nie wspominając o tym, że przy każdym wbiciu łyżki w ziemię silnik podupada na obrotach. Ja bym się 2x zastanowił i z pewnością wybrałbym tradycyjną mini choć starszą.

rousbat
Pomocnik operatora


Minikoparka Springer MAX

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Mar 2019 10:55

Ja się dziwię czym ludzie się kierują próbując nad tym się zastanowić by kupić
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Minikoparka Springer MAX

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Mar 2019 13:25

Cena, i że jest nowa bo chcą dotację na to wziąść a tylko na nowe dostaną także takie są efekty :bangin: :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Minikoparka Springer MAX

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Mar 2019 14:28

Szpadlem jest szybciej
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej