wibako

przewody hydrauliczne w Cat 301.8C

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

przewody hydrauliczne w Cat 301.8C

Postprzez Snake231 » 13 Mar 2019 15:49

Marka i model maszyny: Caterpillar 301.8C
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: 133407

Panowie i Panie mam pytanie. Jestem świeży w tych sprawach. Zakupiłem mini i przy pierwszej pracy okazało się że jest wyciek na przewodzie hydraulicznym od pługa. olej wycieka w miejscu łączenia się przewodu z pompą pod koparką. Jest to chyba pompa obrotu. mam nadzieje że jest tylko nie dociągnięty ponieważ ktoś tam już niedawno powymieniał wszystkie węże. Żeby dostać się do niego musze odkręcić wcześniej dwa inne węże które idą w stronę napędów. Chodzi mi o to że gdy je odkręce non stop wylewa się olej z pompy i to bardzo szybko. Czy przed takim rokręcaniem trzeba spuścic olej ze zbiornika czy co trzeba zrobić żeby się nie lał? jest tam bardzo mało miejsca i przy lejącym się oleju nie widać nawet gdzie klucz wsadzić. w razie pęknię cia przewodu lub zerwania go wyleje się cały olej??? Szukałem po internecie ale żadnych wskazówek nie znalazłem.

Snake231
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 10 Sty 2019 20:15

Maszyna: CAT 301.8C

Firma: self


Reklama

simmet

przewody hydrauliczne w Cat 301.8C

Postprzez Arcio » 16 Mar 2019 16:31

Snake231, pod spodem to nie jest żadna pompa tylko hydrauliczne złącze obrotowe.
Zaopatrz się w korki ORFS 9/16'' z gwintem wewnętrznym, odkręcisz przewód, nakręcisz korek i spokojna głowa.
Nie spuszczaj oleju ze zbiornika.
Snake231 napisał(a):w razie pęknięcia przewodu lub zerwania go wyleje się cały olej???

Nie ruszaj dźwigni od lemiesza to olej nie wypłynie i jednocześnie nie kombinuj nic z funkcją rozsuwania podwozia.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: przewody hydrauliczne w Cat 301.8C

Postprzez Snake231 » 18 Mar 2019 19:51

tak wlaśnie myślałem żeby zastosować jakieś zatyczki czy korki ale nawet nie mialem pojęcia jak to można nazwać żeby poszukać. Dzięki Kolego.

Snake231
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 10 Sty 2019 20:15

Maszyna: CAT 301.8C

Firma: self


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej