wibako

Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez alfam17 » 27 Mar 2019 12:33

Marka i model maszyny: Komatsu PC35r

Witam
Ułamał się przełącznik szybkiej jazdy. Po wymontowaniu okazało się że jest to zwykły stycznik. Symbole COBO 17199000. Przeszukałem internet ale ciężko to znaleźć
Może ktoś pomoże wskazać miejsce gdzie można taki przełącznik dokupić. Z góry dzięki.

alfam17
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Gru 2017 20:18

Maszyna: Komatsu

Firma: FHU


Reklama

simmet

Re: Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez alfam17 » 28 Mar 2019 09:57

Zasadniczo mogę na kokpicie umieścić ręczny przełącznik szybko/wolno i podciągnąć przewody, ale gdybym znalazł oryginał to było by najlepiej. Trochę nie lubię tak zwanego "druciarstwa"

alfam17
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Gru 2017 20:18

Maszyna: Komatsu

Firma: FHU


Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez mechanior » 28 Mar 2019 15:41

Niektóre tego typu elementy są dedykowane dla marki maszyn i niedostępne na rynku podzespołów elektronicznych danego producenta.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez alfam17 » 28 Mar 2019 20:49

akurat firma COBO prdukuje bardzo dużo elementów do motoryzacji, lampy przełączniki itp

alfam17
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Gru 2017 20:18

Maszyna: Komatsu

Firma: FHU


Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez mechanior » 28 Mar 2019 21:52

No i co z tego? Przeczytałeś co napisałem? Bo jak widzę nie bardzo zrozumiałeś...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez alfam17 » 28 Mar 2019 22:01

Przestań kolego opowiadać bzdury. Widać że taki z ciebie znawca jak ja biskup Spec. Jaki dedykowany? O czym ty opowiadasz?
Jeśli dana firma zajmuje się produkcją danego podzespołu to oznacza że producenci różnych urządzeń wykorzystują te podzespoły podczas projektowania różnych maszyn czy urządzeń, ewentualnie, producenci nadają swoje własne numery by potem zarabiać na częściach "niby dedykowanych". Np. dana fabryka produkuje zawór elektromagnetyczny który jest potem wykorzystywany w rożnych maszynach pod różnymi oznaczeniami i do kupienia tylko w serwisie danej marki za cenę 10 krotnie większą jak ten sam element oznaczony innym numerem i nazwą firmy która go wytwarza a nie nazwą firmy która zastosowała go w swojej maszynie i potem kroi na częściach. Większość podzespołów tak prostych jak taki śmieszny przełącznik ma zastosowanie w wielu maszynach. Nikt nie robi takiego przełącznika na wyłączność tylko do komatsu, tyle w temacie.

alfam17
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Gru 2017 20:18

Maszyna: Komatsu

Firma: FHU


Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez mechanior » 28 Mar 2019 22:40

Tak się składa że jestem na forum na tyle długo (a naprawiam te sprzęty jeszcze dłużej) że nie będę dyskutował ani przekonywał "świeżaka" z 5ma postami i totalnym brakiem szacunku dla kogokolwiek poza własnym odbiciem w lustrze... Zresztą po co ta dyskusja? Kupuj i montuj, nie powiedziałem że akurat TYCH nie ma na rynku, więc powodzenia, ja swoje wiem, czasem to co proste nie jest proste a identyczne nie bardzo jest identyczne...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ułamany włącznik szybkiej jazdy COBO

Postprzez alfam17 » 28 Mar 2019 23:15

To że Pan mechanior jest na tym forum nie świadczy jeszcze o niczym, zwróciłem się z prośbą o konkretną część natomiast Pan mechanior nie raczył się do tego odnieść tylko wygłasza jakieś swoje dziwaczne teorie, nie sprawdzając kompletnie czego poszukuję. Ale już sobie poradziłem i znalazłem tą konkretną cześć w sprzedaży. A to że mam tylko 5 postów to nic nie znaczy, jak się okazuje to koleje forum na którym nie uzyskasz pomocy tylko nic nie wnoszące opinie tzw. "starszych i mądrzejszych"

alfam17
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Gru 2017 20:18

Maszyna: Komatsu

Firma: FHU


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej