wibako

Wyrobione sworznie po 15 mth (!!)

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Wyrobione sworznie po 15 mth (!!)

Postprzez TooSlow » 27 Kwi 2019 21:18

Marka i model maszyny: Yanmar SV 22
Rok produkcji: 2018

Witajcie,

Zwracam się do specjalistów w sprawie wyrobionych sworzni konika w SV 22.

Maszyna ma 15,4 godzin, czyli NOWA. Nie miałem kiedy nią robić, więc stąd taki a nie inny stan licznika.

Dziś postanowiłem znów ją przeparkować i rozruszać. Po rozgrzaniu pochyliłem ramię i tak po sekundzie poczułem lekki strzał w podłodze. Powtórzyłem to kilka razy i za każdym razem strzał (stuk, który się czuje na stopach).

Z tego co wiem, to poszły sworznie od konika. Dziwi mnie to, bo w Takeuchi sworznie były wymieniane po ponad 2 latach ciężkiej eksploatacji, a ten Yanmar to przecież nowa maszyna.

Powiedzcie, czy była jakaś wada fabryczna w tych maszynach? Takeuchi też miało dwa sworznie przy ramieniu, ale robili akcję serwisową i wymieniali na jeden. W Yanmarze są dwa sworznie i zastanawiam się, czy też była jakaś akcja serwisowa.

TooSlow
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 27 Sie 2015 22:05

Maszyna: na razie brak

Firma: własna DG


Reklama

simmet

Wyrobione sworznie po 15 mth (!!)

Postprzez Petro » 28 Kwi 2019 17:39

Cały Yanmar miała być świetna japońska niezawodna maszyna, a robią coraz gorszy szajs ja po długim śledzeniu opinii na forum i to mnie skłoniło do zakupu jaka to wspaniała mini zdecydowałem na zakup nowej sv18 i jestem wściekły może ktoś kupuje co dwa lata nową maszynę za milion, ale dla mnie 120 tysięcy to bardzo dużo nikomu nie polecam.

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: Wyrobione sworznie po 15 mth (!!)

Postprzez TooSlow » 28 Kwi 2019 23:20

Właśnie wczoraj natrafiłem na Twój temat odnośnie problemów z SV18.

Zgłoszę sprawę na gwarancji (która na szczęście jeszcze jest), zobaczymy co zrobią.

TooSlow
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 27 Sie 2015 22:05

Maszyna: na razie brak

Firma: własna DG


Wyrobione sworznie po 15 mth (!!)

Postprzez Arcio » 09 Lip 2019 21:06

TooSlow napisał(a):Zwracam się do specjalistów w sprawie wyrobionych sworzni konika w SV 22.

Maszyna ma 15,4 godzin, czyli NOWA. Nie miałem kiedy nią robić, więc stąd taki a nie inny stan licznika.

Dziś postanowiłem znów ją przeparkować i rozruszać. Po rozgrzaniu pochyliłem ramię i tak po sekundzie poczułem lekki strzał w podłodze. Powtórzyłem to kilka razy i za każdym razem strzał (stuk, który się czuje na stopach).


Byłem przy tej maszynie i nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości, po około 30minutach oględzin nie mam zastrzeżeń, ale producent mógłby przykręcić blachę pod gumową wykładziną pod nogami operatora - ogólnie fałszywy alarm.
Petro napisał(a):Cały Yanmar miała być świetna japońska niezawodna maszyna, a robią coraz gorszy szajs ja po długim śledzeniu opinii na forum i to mnie skłoniło do zakupu jaka to wspaniała mini zdecydowałem na zakup nowej sv18 i jestem wściekły

Nie wiem jak czytałeś to forum bo ja np nigdy nie polecałem mini od Yanmara w klasie do 2T, powyżej 2T to jak najbardziej godne uwagi maszyny. Do 2T TB216 lub 219.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej