wibako

Naprawa Silnika

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Naprawa Silnika

Postprzez Hiro1984 » 07 Cze 2019 15:46

Witam jak w temacie potrzebuje porady wymienic czy naprawić. Silnik nie reaguje nawet na plaka kompresja lub zawory. Ogólnie jest to silnik który wymagał by kapitalnego remontu lecz ciężko o części.

O ile mógł bym prosić was o pomoc mam 3 pytanka.

1. jaka mogła by być cena zlecenia takiej naprawy w serwisie.
2. czy nie lepszym rozwiazaniem było by wstawić silnik od nowszej koparki o ile jest taka opcja.
3. przy ewentualnej decyzji na naprawę ktoś mógł by polecić jakiś serwis fachowca który się by tego podjął. Woj. Dolnoślaskie. Prochowice.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Załączniki
20190605_163746.jpg

Hiro1984
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 Cze 2019 15:33

Maszyna: Yanmar YB 10

Firma: Brak


Reklama

simmet

Naprawa Silnika

Postprzez mechanior » 07 Cze 2019 21:53

Będzie drogo, cokolwiek byś nie wybrał.
Małe silniki wcale nie są tanie a wręcz przeciwnie, to jest Yanmar, jeden z najlepszych jeżli nie najlepszy silnik w tej klasie, trudny do zabicia dzięki wysokiej jakości, niestety dzięki tejże jakości części są drogie jak do sportowego wózka... a może i droższe...
Jeśli chcesz przygotujemy ci ofertę ale musisz być gotowy na wydanie ponad 10.000 na same części... przy okazji, nie polecam zamienników bo to chłam.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Naprawa Silnika

Postprzez lukasz92 » 14 Cze 2019 21:53

Jaki to sprzęt jest? Ciekawe ile jest miejsca pod maską bo można by wrzucić jakiś inny silnik, który byłby na pewno tańszy w zakupie jak i w utrzymaniu :) Fajnie by było jakby kolega wrzucił więcej fotek :) Miałem podobny problem i rozwiązałem go tak https://youtu.be/eax8DDlRfEM :)

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Naprawa Silnika

Postprzez gandimore » 27 Cze 2019 20:30

Mnie remont silnika 3TNE68-ENBAC kosztował 8500zł-9000zł brutto. Jak dzwoniłem po firmach to najtańsza wstępna cena wynosiła w tych granicach, ale netto. Stwierdziłem, że zrobię sam, bo będę pewny co zostało wymienione, a co tylko sprawdzone :D Przy okazji znam swój silnik od podstaw i wierzę, że mimo kosztów jakie poniosłem ten silnik pożyje bardzo długo jak o niego będę należycie dbać.

Mala wskazówka/przykład - cena tłoków nadwymiarowych jest dużo, dużo wyższa niż cena tłoków nominalnych + tulejowanie i szlif. Wał jak jest tylko trochę zużyty, to lekko go liznąć i dorobić pod to panewki niż mocno go szlifować pod drugi wymiar. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Przy kupnie części warto zapytać czy części będą taniej prywatnie, czy na firmę. Zależy co dla kogo korzystniejsze.

gandimore
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Cze 2019 10:24

Maszyna: Yanmar B15-3

Firma: Brak


Naprawa Silnika

Postprzez mechanior » 28 Cze 2019 23:02

Nie liczysz własnej pracy więc nie pitol że wyszło taniej...
Części prywatnie i na firmę mają ta sama cenę, jeśli sugerujesz zakup bez papiera czyli VAT i podatku to informuję że to przestępstwo zarówno dla nabywcy jak i sprzedawcy.
Już wiadomo na czym wyszła twoja różnica w cenie, kupiłeś części bez podatku, panewki nieoryginalne, dorabiane, kiepskiej jakosci zamówiłeś za parę złotych no i nie policzyłeś robocizny bo zrobiłeś wszystko sam (chwała tobie ale kosztorys to kosztorys...), w niektórych konstrukcjach tulejowanie zabija silnik bo nie ma na to miejsca, zbyt osłabia blok na co jest dowód powyżej... i masz swoje koszty.

Taka taktyka sprawdza sie przy C330 a nie przy konstrukcjach japońskich... tu wszystko jest przewidziane i wyliczone - jednego nie przewidzieli: słowiańskiej zaradności...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Naprawa Silnika

Postprzez umanek82 » 07 Lip 2019 15:06

Ja kilka lat temu wysłałem do firmy AG POWER i kosztowało ok 9000 netto.
Silnik miał tylko 500 mth
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Naprawa Silnika

Postprzez Hiro1984 » 01 Sie 2019 16:33

A czy istnieje opcja na wsadzenie tu innego silnika nowszego, chodzi tu o pompę takie samo ciśnienie i łapy silnika. Koparka wymaga większego nakładu prac jak tylko silnik, tulejowanie regeneracja siłowników i coś gdzieś cieknie delikatnie z rozdzielacza. Maszyna pali ale ciężko dymi jak się próbuje ja odpalić lecz na start sama nie zagada. 1 psiknięcie plaka i pali od strzała. A co do remontu silnika mógł bym dostać ofertę na priv ? Chodź skłaniał bym się w stronę wymiany na nowszy model
Załączniki
20190801_162132.jpg

Hiro1984
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 Cze 2019 15:33

Maszyna: Yanmar YB 10

Firma: Brak


Re: Naprawa Silnika

Postprzez lukasz92 » 01 Sie 2019 17:05

Ile ten stary ma koni ? I jakie obroty max ? Jest jakaś tabliczka ?

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Naprawa Silnika

Postprzez Hiro1984 » 02 Sie 2019 20:31

Tak. Była już na początku mojego posta :D

-- 02 Sie 2019 19:31 --

Jeszcze 1 pytanko. Czy może cięzko palić przez zawory ??? Kopci na biało i ewidentnie słychać stukanie zaworów. Na jakie wartości ustawić szczelinę ustawić na ssącym i wydechowym i jaka kolejność, no chyba że beda znaki
Załączniki
20190605_163746.jpg

Hiro1984
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 Cze 2019 15:33

Maszyna: Yanmar YB 10

Firma: Brak


Re: Naprawa Silnika

Postprzez lukasz92 » 04 Sie 2019 14:18

Palić może ciężko lub wcale jeżeli nie będzie luzu na dzwigienkach popychaczy. Ustaw 0.2-0.25 i powinno być ok.

-- 04 Sie 2019 13:10 --

Z tego co widzę po zdjęciu to jest silnik z pośrednim wtryskiem paliwa więc bez zagrzania świec żarowych raczej nie odpali "sam". Ma tam świece albo podgrzewacz powietrza?

-- 04 Sie 2019 13:18 --

Zmierz ten silnik (długość szerokość wysokość )i zdjęcia dodaj od boków i z tylu to wtedy można będzie coś więcej powiedziec co tam wrzucić

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Naprawa Silnika

Postprzez gandimore » 06 Lut 2020 13:14

mechanior napisał(a):Nie liczysz własnej pracy więc nie pitol że wyszło taniej...
Części prywatnie i na firmę mają ta sama cenę, jeśli sugerujesz zakup bez papiera czyli VAT i podatku to informuję że to przestępstwo zarówno dla nabywcy jak i sprzedawcy.
Już wiadomo na czym wyszła twoja różnica w cenie, kupiłeś części bez podatku, panewki nieoryginalne, dorabiane, kiepskiej jakosci zamówiłeś za parę złotych no i nie policzyłeś robocizny bo zrobiłeś wszystko sam (chwała tobie ale kosztorys to kosztorys...), w niektórych konstrukcjach tulejowanie zabija silnik bo nie ma na to miejsca, zbyt osłabia blok na co jest dowód powyżej... i masz swoje koszty.

Taka taktyka sprawdza sie przy C330 a nie przy konstrukcjach japońskich... tu wszystko jest przewidziane i wyliczone - jednego nie przewidzieli: słowiańskiej zaradności...


Części były kupione na firmę i z fakturą, były tańsze niż gdybym chciał kupić prywatnie, bo firma naliczała wtedy rabat, tym wyższy im wyższe zamówienie. Niektórzy nie odbierają telefonu i nie odpowiadają na wiadomości kiedy chce się coś od nich kupić, więc korzystałem z tego co było :wink: Panewki były dorabiane to prawda, blok był też tulejowany i jeśli się coś stanie to będzie wyłącznie moja wina, bo chciałem zaoszczędzić i być pewny co siedzi w silniku. Reszta części jest oryginalna.

gandimore
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Cze 2019 10:24

Maszyna: Yanmar B15-3

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej