wibako

Kobelco sk 015 reszta problemów

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kobelco sk 015 reszta problemów

Postprzez dajmen41 » 18 Cze 2019 20:40

Ogolnie jestem zadowolony z koparki ale co zrobić z danymi problemamy:
- silnik jazdy jeden słabiej działa( ma wycieki obfite jak zaleje olej to go niema w 30min, w przekladni zastosowalem chwilowo smar)

Koparka grzeje się po, wymienie płynu chłodniczego jest lepiej ale podczas ciągłej pracy wchodzi lekko na czerwone pole , wczesniej dochodziło na max czerwone.

Świeci się kontrolka ciś. Oleju tak od 6 lat. koparka pracuje normalnie.

Kolejno gdy pracuje nią kilka godzin wszystko sie nagrzeje hydraulika lekko słabnie tj. Nie mogę jednocześnie zamykać ramienia oraz zamykac łyżki, na zimnym wszystko działa jednoczesnie.

dajmen41
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 10 Cze 2018 22:23

Maszyna: Bobcat 222

Firma: Bobcat 222


Reklama

simmet

Re: Kobelco sk 015 reszta problemów

Postprzez lukasz92 » 22 Cze 2019 18:47

Ile godzin ma przepracowane ta koparka?

Silnik się grzeje bo być moze jest:
1. Zatkana chłodnica - trzeba przedmuchać sprężonym powietrzem delikatnie. Nie używać do tego myjki cisnieniowej !!!
lub
2. Uszkodzony termostat - może się za późno otwierać albo tylko częściowo i nie będzie dobrego obiegu płynu.
lub
3. Pompa wody słabo tłoczy płyn i nie ma dobrego obiegu
Lub
4. Źle ustawiony zapłon w sliniku i przez to się grzeje



Olej się świeci bo uszkodził się czujnik albo po drodze z czujnika do kontrolki na przewodzie jest gdzieś zwarcie do masy (żeby to sprawdzić trzeba odpiąć przewód z czujnika i zobaczyć czy świeci dalej, a czujnik można sprawdzić podpinając go przez zrobioną kontrolke (osobną żarowke) do + i odpalić silnik


Hydraulika wolniej chodzi na ciepłym bo gdzieś ucieka ciśnienie. Może na pompie trochę przepuszcza może na rozdzielaczu trzeba by sprawdzić.

Wyciek oleju:
trzeba zregenerowac zużyte elementy - skasować luzy i wymienić uszczelnienia

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Re: Kobelco sk 015 reszta problemów

Postprzez dajmen41 » 23 Cze 2019 16:16

Mini ma przepracowane 3500mth choć nie wieże ze tyle jest myśle że więcej. Ok dzieki sprawdze grzanie silnika, chłodnice przepłukałem wodą zanim zalałem płyn oraz umyłem delikatnie myjką wysokociśnieniową.
Z
Przetestuje i dam znać.

dajmen41
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 10 Cze 2018 22:23

Maszyna: Bobcat 222

Firma: Bobcat 222


Re: Kobelco sk 015 reszta problemów

Postprzez lukasz92 » 23 Cze 2019 18:07

Pasuje przedmuchać chłodnice między żeberkami. Może ma też te blaszki pozaginane i nie ma przedmuchu dobrego

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej