wibako

Przekładka silnika na nowszy model Atlas 404

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Przekładka silnika na nowszy model Atlas 404

Postprzez MateuszK » 13 Lip 2019 19:45

Witam. Posiadam minikoparkę Atlas 404 oryginalnie był w niej silnik Perkins 103-10, niestety coś wpadło do silnika i pęknął blok więc naprawa była nieopłacalna. Kupiłem silnik Caterpillar C1.1(Perkins 403-11) to nowszy model silnika który miałem wcześniej. Pojawił się problem, gdyż moja koparka oprócz pompy hydraulicznej dwusekcyjnej napędzanej kołem zamachowym posiada jeszcze dwie małe pompy hydrauliczne mocowane do obudowy rozrządu i z niego napędzane. W nowym silniku jest przyłącz nowego typu i pompy nie pasują. Moje pytanie czy ktoś z Was przerabiał już kiedyś taki temat? potrzebuję wałek napędowy do pomp dedykowany do tego silnika bo z poprzedniego nie pasuje jest większa zębatka. Znalazłem na internecie zdjęcie koparki o 3lata młodszej gdzie już tych dodatkowych pomp nie było ale występuje tam rozdzielacz którego u mnie nie ma i idą do niego jakieś kable. Czy jest na forum osoba zajmująca się hydrauliką i jest w stanie podpowiedzieć czy w jakiś sposób idzie usunąć te pompy i zasilać wszystko z tej głównej? Pozdrawiam i liczę że ktoś pomoże :)
Załączniki
IMG_20190713_172326.jpg
Pompa z wałkiem ze starego silnika
IMG_20190523_160400.jpg
Pompy przy starym silniku
IMG_20190709_100717.jpg
Nowy model przyłącza
IMG_20190709_100850_1.jpg
Stary typ mocowania pomp

MateuszK
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 Maj 2019 20:25

Maszyna: Atlas R404

Firma: Kopalnia


Reklama

simmet

Przekładka silnika na nowszy model Atlas 404

Postprzez mechanior » 13 Lip 2019 22:08

Co napędzają te dwie dodatkowe pompy?

Zawsze możesz skonstruować napęd paskami z koła wału na przodzie silnika.
Uchwyt na pompę do bloku, zamiast koła zębatego pasowe i naprzód...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Przekładka silnika na nowszy model Atlas 404

Postprzez MateuszK » 14 Lip 2019 12:23

Dokładnie tak to zaplanowałem żeby dać podwójne koło z dwoma paskami i napinaczem, ale po konsultacjach ze znajomymi którzy mają większą wiedzę na temat pomp i hydrauliki uświadomili mnie że paski mogą nie wytrzymywać oporu pomp. Dlatego chciałbym się upewnić czy paski wytrzymają takie obciążenia? wolałbym wymienić pompy na model z przyłączem na 2 śruby ale nie wiem gdzie mogę dostać taki wałek z zębatką i łożyskami dedykowany do tego silnika, gdyż producent przewidział coś takiego bo jest w korpusie wejście na łożysko.
Załączniki
IMG_20190714_114519.jpg
Druga pompa tłoczy do rozdzielacza na którym jest sterowanie obrotem kabiny, lemieszem, silnikami jazdy
IMG_20190714_114424.jpg
Jedna pompa tłoczy ciśnienie bezpośrednio do zaworu odcinającego możliwość sterowanie podczas wsiadania do kabiny

MateuszK
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 Maj 2019 20:25

Maszyna: Atlas R404

Firma: Kopalnia


Re: Przekładka silnika na nowszy model Atlas 404

Postprzez lukasz92 » 15 Lip 2019 00:23

Paski klinowe mogą się ślizgać przy tych pompach choć nie koniecznie. Możesz to zrobić dla pewności na pasku zębatym np takim jak rozrząd w aucie. Tu jest dowolność możesz wybrać sobie rodzaj zęba długość i szerokość pasa. Koła pasowe też można spokojnie kupic. Poszukaj w necie. Np https://www.ebmia.pl/mechanika-pasy-zeb ... 96_50.html

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej