wibako

Wyrywanie korzeni świerków

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez kielomaniak » 16 Sie 2019 08:35

Marka i model maszyny: kubota kx 027-4
Rok produkcji: 2019

Witam,
trafiła mi się fucha na wyrywanie korzeni po świerkach, plus minus 20 letnich . Koparka ma 2660 kg, 24,8 km i jest nowa.
Pytanie czy jestem w stanie poradzić sobie i drugie pytanie czy w ogóle jest sens tak ją męczyć?

kielomaniak
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 11 Lip 2019 20:54

Maszyna: Mam mieć.

Firma: Mam mieć.


Reklama

simmet

Re: Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez auto_czescivag » 17 Sie 2019 15:59

ja bym chyba odpuścił, szkoda maszyny.choc nie wiem jak się trzymają. kiedyś pojechałem na takie coś 3.3 tonowa wyrywaly się ok A później gdy je przepychalem w jedno miejsce tak mi konar tracił wąż że urwał się gwint przy siłowniku. więc ta robota wyszła na minusie.

auto_czescivag
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 21 Maj 2017 08:29
  • Miejscowość: TUSZYN
  • Pochwały: 2

Maszyna: cat 301.8c CAT3018CKJSB06538
thwaites 1tonne

Firma: EMIDAR


Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez ezsimo » 29 Sie 2019 18:54

Raczej za mała maszyna, wszystko zależy od korzeni. Ja do wyrywania karp używam starej, około 8 tonowej JCB 3C ze zrywakiem i przy karpach po większych drzewach jest to zdecydowania za mało. Czasem i małe drzewko potrafi zaskoczyć, pamiętam jak dziś jak walczyliśmy z "panie, to jest malutka wisienka na 5 minut". Okazało się że ta wisienka wyrosła na wyciętym wcześniej dużo większym drzewie... Wg mnie nowej mini/midi koparki nie ma co męczyć taką robotą, nie zwróci Ci się.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Re: Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez defcon1 » 29 Sie 2019 21:45

ezsimo napisał(a):Raczej za mała maszyna, wszystko zależy od korzeni. Ja do wyrywania karp używam starej, około 8 tonowej JCB 3C ze zrywakiem i przy karpach po większych drzewach jest to zdecydowania za mało. Czasem i małe drzewko potrafi zaskoczyć, pamiętam jak dziś jak walczyliśmy z "panie, to jest malutka wisienka na 5 minut". Okazało się że ta wisienka wyrosła na wyciętym wcześniej dużo większym drzewie... Wg mnie nowej mini/midi koparki nie ma co męczyć taką robotą, nie zwróci Ci się.


Zdecydowanie zgadzam się z przed mówca koparka za mała do takiej roboty odpowiednia koparka powinna mieć masę 16t i zrywak dwu ramienny.
twoją koparka drzewa max 5 letnie

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Re: Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez 8x8 » 14 Wrz 2020 12:42

JAK NIE MASZ POD RĘKĄ PIŁY DO PODCINANIA TO I 16 TON IDZIE ZAMĘCZYC

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wyrywanie korzeni świerków

Postprzez Premod » 14 Wrz 2020 21:13

temat rzeka,ja malen$twem odmawiam -od$ylam do znajomego z koparko-ładowarką-mowie odrazu że bedę robil długo a dla obu $tron to nie intere$-klient dużo zaplaci a mi opinie zep$uje.Chyba że nalega i $ie zgadza na ko$zta-wtedy to inna $prawa

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej