wibako

Takeuchi TB23R

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Takeuchi TB23R

Postprzez Pitas » 01 Wrz 2019 10:01

Witam. Proszę o opinię na temat modelu TB23R. Przejrzałem forum ale niestety nie ma żadnych informacji dotyczących tej mini. Może ktoś by się pokusił o ocenę tej z ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/takeuchi- ... C2U4t.html

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Reklama

simmet

Re: Takeuchi TB23R

Postprzez defcon1 » 01 Wrz 2019 20:03

Ramię ma niemal identyczne jak mini Takeuchi o wadze 1,8t. Pare lat temu zastanawialiśmy się nad zakupem TB23R tylko że wazy 2.5t jest szeroka i nie kopie głęboko wybraliśmy TB216.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Takeuchi TB23R

Postprzez Pitas » 01 Wrz 2019 20:11

Jadę tam oglądać TB228 i Bobka EC26 i zobaczyłem na ich stronie, że mają tę 23R i zacząłem się nad nią zastanawiać. Zresztą cały czas mam dylemat czy wziąć używane tb228 ok3000mth czy za te same prawie pieniądze nową tb216. mini ma być pod usługi na wynajem z operatorem więc zakres prac szeroki.

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Takeuchi TB23R

Postprzez emem » 01 Wrz 2019 23:55

Między tą TB23R , a TB225 nie ma ogromnej różnicy cenowej , a jeśli chodzi o maszynę
to jest znaczna . Jak coś to proszę do mnie jutro zadzwonić to wytłumaczę o co chodzi z TB23R

-- 02 Wrz 2019 00:55 --

Między tą TB23R , a TB225 nie ma ogromnej różnicy cenowej , a jeśli chodzi o maszynę
to jest znaczna . Jak coś to proszę do mnie jutro zadzwonić to wytłumaczę o co chodzi z TB23R

Autor postu otrzymał pochwałę
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Takeuchi TB23R

Postprzez Arcio » 03 Wrz 2019 16:14

Wcześniejsza wypowiedź związana z porównaniem TB23R do TB216 jest dla mnie nie do przyjęcia, a najgorsze w tym jest to, że została napisana przez doświadczonego operatora - głębokość kopania to nie wszystko!
Głębokość kopania i kolor tej maszyny to ich jedyne wspólne cechy, ale szkoda, że nie padła wypowiedź, że TB23R posiada 2x większy przerób względem 216, wysokość załadunku też znacznie większa - ładowałem taką maszyną Actrosa 4x4 (paka jest wyżej niż w 4x2)
Ma szerokie podwozie??? - to zaleta, to podwozie jest również lepsze względem TB225 bo nie jest rozsuwane.
Waży 2,5T, to dużo??? - to też zaleta, podczas kopania nie podskakuje jak jeleń na rykowisku tylko stoi stabilnie - podwozie jest też oczywiście dłuższe.
Teraz pewnie padnie kontr wypowiedź w moim kierunku, że nie wszędzie nią (TB23R) wjadę, no dobrze, ale co z tego jak wjadę 216-ką jak nie da się obrócić w tej wąskiej przestrzeni.
Miałem TB23R przez pół roku i gdyby nie fakt, że wpadli słowacy i odrobinę ją przepłacili to nie sprzedałbym.
TB23R jest bardziej komfortowa dla operatora niż Yanmar VIO20 i VIO25.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez defcon1 » 08 Wrz 2019 12:47

Arcio Ja w tym biznesie jestem dopiero kilka :D lat ale z racji tego ze jestem fanem marki Takeuchi i Kobelco w większości modeli Takeuchi miała przyjemność popracować, mam tez kilka w codziennym użytku.
IMG_20190908_120220.jpg

Osobiście gdybym szukał maszyny do 2t zadzwonił bym do kolegi emem z pytaniem o TB216
Gdybym szukał maszyny w przedziale 2-2,5t to bez dłuższego zastanowienia TB225 nie wiem czy miałeś czas przyjrzeć się temu modelowi ale na przykład rozmiar sworzni robi wrażenie w tej klasie maszyn.
TB23R dyskwalifikuje ponieważ znacznie bardziej wydajną maszyna będzie TB230 szerokość podobna jest bardziej stabilna, ma szersze gąsienice, załaduje samochód 3 osiowy.
Nie będzie to popularna wypowiedz ale z jednym się zgaszam z 100% Yanmara bym nie kupił.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez Pitas » 08 Wrz 2019 15:40

Oglądałem TB225 i przyznam, że dobrze się w niej siedziało. Niestety nie ma jeszcze na rynku używek a mój max zakupowy to 100tys netto. czyli ok 28tys za mało. Dlaczego nie Yanmar? dostałem ofertę na nowego sv22 za niewiele ponad 100tys i zacząłem ją rozważać. Dzwoniłem do użytkownika, którego znalazłem na olx szukając po ofertach firm wykonujących usługi ziemne i wypowiadał się o nim bardzo dobrze. Mam mętlik w głowie.

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Takeuchi TB23R

Postprzez Arcio » 09 Wrz 2019 09:27

defcon1 napisał(a):Osobiście gdybym szukał maszyny do 2t zadzwonił bym do kolegi emem z pytaniem o TB216


Kolega Pitas, rozważa zakup modelu 23R lub nawet 228 więc nie ciągnij go w dół (216) bo prędzej czy później będzie żałował siły i przerobu.
defcon1 napisał(a):Gdybym szukał maszyny w przedziale 2-2,5t to bez dłuższego zastanowienia TB225


Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie trzymam się sztywno jakiejś marki, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie kupiłbym maszyny z rozsuwanym podwoziem oraz z długim tyłem.
defcon1 napisał(a):TB23R dyskwalifikuje ponieważ znacznie bardziej wydajną maszyna będzie TB230

Była mowa o 23R vs 216, ale idąc Twoim tokiem myślenia zaraz dojdziemy do modelu 2150
defcon1 napisał(a):Nie będzie to popularna wypowiedz ale z jednym się zgaszam z 100% Yanmara bym nie kupił.

Szanuję Twoją wypowiedź, ale też muszę coś napisać :D więc nie kupiłbym żadnego FR-a, maszyny z długim tyłem oraz maszyny z rozsuwanym podwoziem.
Szanowny kolego Pitas, to forum jakby wpada w skrajności, na pytanie jaką koparkę kupić pada odpowiedź: TYLKO Yanmar lub TYLKO Takeuchi, wiesz, to jakościowo bardzo dobre maszyny, ale nie jedyne na które powinno się zwracać uwagę.
Masz jeszcze do wyboru ECR25D lub bardzo dopracowane małe Zaxisy np ZX22
Pitas napisał(a):dostałem ofertę na nowego sv22

Miałem SV20, a SV22 to praktycznie ta sama maszyna, możliwości takie same jak w VIO20 tylko jest maga komfort dla operatora bo w VIO20 oraz VIO25 o komforcie nie ma mowy - mało miejsca na nogi.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Takeuchi TB23R

Postprzez Pitas » 09 Wrz 2019 16:48

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. U mnie problemem jest właśnie miejsce na nogi (mam 192cm wzrostu) siedziałem w kilku obrysówkach i było to mocno męczące. Czekam jeszcze na ofertę na ECR25D i jak będzie interesująca pojadę się przymierzyć bo w volvo nie miałem okazji sprawdzić ergonomii.

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez Krakus7@gmail.com » 25 Cze 2021 13:17

Arcio dlaczego takeuchi serii fr bys nie kupił ? Jakie wady tego rozwiazania? zastanawiam sie bo akurat znalazłem tb 128fr i tb228 w tych samych cenach i latach z roznica w motogodzinach na korzysc fr ale obie maszyny w dobrym stanie znaczy bez luzow poza lyzka no i nie wiem ktora wybrac. Pozdrawiam

Krakus7@gmail.com
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 30 Kwi 2019 11:33
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: O

Firma: Zakład Budowlano Instalacyjny


Takeuchi TB23R

Postprzez oloaro » 25 Sie 2021 21:05

Witam ,wszystkich ,myślę o zakupie mini Takeuchi tb 225 czy ktoś z forumowiczów może coś o nie powiedzieć tj. plusy i minusy. Jest to moja pierwsza mini koparka dotychczas mam doświadczenie tylko z koparka ładowarką cat 432 f.
Cena około 150 netto ale w cenie nie ma nawet jednego darmowego przeglądu. Jak to jest z serwisem jest pierwszy po 50 mtg ,a potem co 250 mtg , aż do 2000 mtg . Brak możliwości rozszerzenia serwisu o jakiś wydłużony pakiet.
Koparka waży 2400 kg ale mówią ,że na "podzespołach" jakby 3 tonowej? Tak porównywałem to np. Bobcat 27 jest mocniejszy i nie wiele cięższy i ma większy zasięg o prawie 40 cm ale nie wiem jak to wszystko idzie w parze z jakością.
Wracając do tb 225 to trochę martwi mnie wydłużony tył ,czy podczas obrotu się o tym nie zapomni i o coś nie przerysuje itd.?
Mile widziana jakaś odpowiedź kogoś z doświadczeniem i czy w ogóle tym wydłużonym tyłem zawracać sobie głowę?

Pozdrawiam Mariusz :D

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Takeuchi TB23R

Postprzez Krakus7@gmail.com » 25 Sie 2021 22:22

Bobcat ma dobre opinie a zasięg i moc ważna rzecz

Krakus7@gmail.com
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 30 Kwi 2019 11:33
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: O

Firma: Zakład Budowlano Instalacyjny


Takeuchi TB23R

Postprzez oloaro » 29 Sie 2021 14:16

Witam , też myślałem o bobcat np. e 27 z ale z tego co widzę na forum to tb 225 jest bardziej uniwersalna , bo sama waga to 2400 kg , można już ja na 3 tonowej przyczepie przewieźć ale mankamenty to długi tył , głębokość kopania tylko 2,65 m z powertiltem oraz moc kopania tylko 19,3 kn , gdzie bobcat e 27 z to około 24 kn , głębokość kapania 2,85 m (bez powertilta) i zerowy tył ale znowu waga prawie 2800 kg .
Myślę ,że jeżeli to podobne kopareczki to wyżyłowany zasięg kopania i moc , mogą szkodzić koparce ,szybciej się wyeksploatuje itd.
Może ktoś się wypowie z szanownych fachowców lub doświadczonych operatorów w tej kwestii?

Pozdrawiam wszystkich na forum
Mariusz.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez Krakus7@gmail.com » 30 Sie 2021 17:17

Mysle ze o wyzyłowaniu i szybszym z uzyciu w przypadku takeuchi nie ma sie co obawiac . Koparka tej marki albo robi swoje wg danych albo nie robi bo nie da rade i tutaj porownanie parametrow na poczatku ma znaczenie . Jak sam zauwazasz bobcat ma wieksze mozliwosci na paiere wiec i tak bedzie w terenie a 2800 wage mozna ciagnac na rzyczepie do 3,5tony bo sam tak teraz ciagam kobelco sr27 o masie wlasnie 2800 i taka ma ladownosc przyczepa brandenrup dmc3,5t dwu osiowa z rampa najazdowa takze bierz boba w takim ukladzie bo zerowy obrot jest przydatny bardzo w praktyce tak jak i zasieg bo mozesz juz cos odlozyc na skarpie za wykopem a nie okopywac sie dookola siebie. Im lepsze parametry pracy tym wieksza uniwersalnosc maszyny wiec trzeba wykorzystac dmc do maksimum i pod tym katem szukac maszyny . Po moich doswiadczeniach brałbym nawet 3 tonowa i szukał lzejszej lawety i odpinał lyzke do transportu oraz z pustym bakiem woził a zeby tylko była wieksza koparka bo 3 tonowa duzo wiecej i szybciej bym zrobił niz 2.8t.

Krakus7@gmail.com
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 30 Kwi 2019 11:33
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: O

Firma: Zakład Budowlano Instalacyjny


Takeuchi TB23R

Postprzez oloaro » 30 Sie 2021 21:43

Wiem ale właśnie mam pickupa Nissan Navara i ma dmc 6000kg więc tylko przyczepa max dmc 2900 kg , Czyli DMC samochodu 3025+dmc przyczepy 2900= 5925 czyli zostaje tylko 75 kg niedowagi:(
Dodatkowo przyczepę 3 tonową musze zmniejszyć na dmc 2900 kg.
Co prawda mam jeszcze iveco wywwrotkę 3,5 tony ale chce mieć możliwość awaryjnego zaciągnięcia koparki pickupem , bo ja nim jeżdżę. Trudno dla mnie tylko szkoda tego długiego tyłu w Takeuchi , bo na pewno cos się zawadzi tyłkiem.
No ale nikt i nie chciał doradzić więc sam wybrałem Takeuchi TD 225 i dzisiaj podpisałem umowę :)
W sumie mam jakieś parcie na tą Japońską markę , a że mam japońskie samochody i jestem z nich zadowolony to zobaczymy jak będzie się sprawowała, dodatkowo w cenie mam powertilta, a w bobcacie to opcja oraz w pompy hydrauliczne:)

Pozdrawiam Mariusz

P.S.
Szkoda ,że na tym forum tak ciężko czegoś się dowiedzieć , na logikę to forum w którym przewija się sporo mechaników i operatorów ale jak widać większość trzyma swoją wiedzę dla siebie ,wiec po co te forum:(

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez Krakus7@gmail.com » 31 Sie 2021 11:10

Ja bym sie nie przejmował pickupem bo on nie zarabia na ciebie tylko koparka ale juz po temacie. Daj znac jak sie sprawuje. Tez uzywam japonskich aut i po koparce kobelco widze ze podejscie jak u nas dawniej czyli moze nie przewymiarowane ale solidnie zrobione i z głowa . W przeciwienstwie do nowych Yanmarow na przykladzie ktorej to marki mysle sobie co moze sie z tac z najlepszym wyrobem gdy dorwa sie do niego pazerni marketingowcy nastawieni tylko na wyciagniecie maksimum zysku w pieniadzu. Mam alergiczny wprost w stret do ludzi z takim podejsciem , dlatego tez nie swiadcze prywatnie uslug poza wyjatkami ze ktos mnie prosi bo chce miec solidnie zrobione a nie tylko zrobione. Brałes z Gorlic czy ze Slaska? Napisz wiecej o wyposazeniu i cenie bo sam przymierzałem sie w zeszłym roku ale przez pandemie i niepewna sytuacje odpusciłem temat ale z kocowka tego roku moze wroce do tematu choc juz mam nieco inne wymagania ale za to lepiej przemyslane. ps. Cos w tym jest , ja gdy pytałem bezposrednio spotkałem sie z odpowiedzia /pytaniem skad jestem i jak uczciwie powiedziałem ze z tego samego terenu ale chce do prac wlasnych i przetargow bo ja nie robie prywatnie i nie oglaszam sie to kontakt sie urwał. Smieszy mnie takie trzesienie portkami o konkurencje na wyrost bo jako wierzacy wiem ze co komu pisane to bedzie a o prace sami dbamy dobra robota i opinia a nie unikaniem pomocy drugiemu takze masz racje z tym zarzutem choc w tej kwestii porad . Moze w kwestiach stricte mechanicznych jest lepiej. Pozdrawiam.

Krakus7@gmail.com
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 30 Kwi 2019 11:33
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: O

Firma: Zakład Budowlano Instalacyjny


Takeuchi TB23R

Postprzez oloaro » 01 Wrz 2021 19:50

Witam ,w piątek jadę odebrać nową tb 225 V3 i zobaczymy:)
Jeszcze myślę o chwytaku wielofunkcyjnym do np. krawężników i materiałów sypkich , dużych słupków ogrodzeniowych, rur ,studzienek betonowych , itd. Ale to kolejne ok. 30 tyś.
Pozdrawiam Mariusz:)

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Takeuchi TB23R

Postprzez Krakus7@gmail.com » 01 Wrz 2021 22:18

chwytak sam sobie zrobisz. te kase lepiej w rototilt zainwestowac

Krakus7@gmail.com
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 30 Kwi 2019 11:33
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: O

Firma: Zakład Budowlano Instalacyjny


Takeuchi TB23R

Postprzez oloaro » 02 Wrz 2021 19:51

Może i tak ale czy do takiego rototilta można będzie wszystkie łyżki podpiąć? Jakiej firmy może coś doradzisz?
Pozdrawiam Mariusz:)

-- 02 Wrz 2021 20:51 --

Witam , jaką wiertnicę polecacie do mini koparki tb 225 Takeuchi - 2,4 t z powertiltem. Jakiej firmy jest dobra w rozumieniu wytrzymałą z dobrych materiałów;)

Pozdrawiam Mariusz.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej