wibako

Zakup mini Kubota kx 027 i kx 030

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup mini Kubota kx 027 i kx 030

Postprzez PrzemekD » 05 Paź 2019 21:08

Marka i model maszyny: Kubota kx 027 i kx 030
Rok produkcji: 2019

Witam.
Skoro jest to mój pierwszy post na początek witam wszystkich forumowiczów.

Stoję właśnie przed podjęciem decyzji o zakupie minikoparki Kubota KX027 lub KX030 i mam kilka pytań związanych z tymi sprzętami.

Przede wszystkim szukam kogoś kto użytkuje taki sprzęt i jest w stanie powiedzieć coś o tych maszynach z własnego doświadczenia. Jeśli na forum znajduje się ktoś kto również planował zakup jednej z tych maszyn i zmienił decyzję na inny sprzęt również proszę o opinię.

Jeśli chodzi o szybko złącze to zapytania poszły na koparkę ze złączem lehnhoff ms03 ale teraz zastanawiam się czy nie zmienić na szybkozłącze mechaniczne, które odpina się jednym ruchem klucza a zatrzaskują się same. Zależy mi na tym żeby łyżkę dało się założyć odwrotnie a w lehnhoff ms03 jedyną opcją jest zamówienie łyżki która ma taką możliwość. Niestety takie łyżki są dość mało popularne i jest ich niewiele. Czy jesteście w stanie polecić konkretny model szybkozłącza mechanicznego z zatrzaskiem które będzie trwałe i będzie na tyle popularne że zakup łyżki w przyszłości nie doprowadzi do bankructwa :) ?
Skoro Kubota nie ma swoich łyżek pytanie czy nie lepiej kupić samą koparkę a szybkozłącze i łyżki dokupić oddzielnie? Może ktoś z forumowiczów próbował kombinować w ten sposób ?

Chciał bym jeszcze dopytać o transport. Teoretycznie waży 2790kg a w tą wagę wlicza się łyżka 65kg. W opcji z szybko złączem bez łyżki będzie ważyć około 2750Kg więc teoretycznie przyczepa taka jak w podanym ogłoszeniu daje możliwość transportu bez łyżek w "ustawowych wagach"
https://www.otomoto.pl/oferta/boro-k-35 ... 33fae198da
Czy ktoś ma doświadczenie z przewozem tej konkretnej miniówki? W teorii się mieścimy ale jak to jest w praktyce ?

PrzemekD
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Paź 2019 20:16

Maszyna: ATLAS 1404 1997r

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej