wibako

Problem z gąsienicą w mini

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Problem z gąsienicą w mini

Postprzez Tai » 16 Paź 2019 23:40

Marka i model maszyny: Wacker Neuson Et-18

Witam. Jako niedoświadczony operator mini proszę o podpowiedź gdzie może tkwić przyczyna. Często zdarza się podczas manewrowania maszyną (nawet w niewielkim stopniu - "strzela" prawa gąsienica. Dodatkowo mam wrażenie, że strasznie telepie maszyną podczas szybszej jazdy no po utwardzonej nawierzchni. Gdybym miał to do czegoś porównać, to... przypomina to jazdę rowerem na jajowatej feldze. Mam nieodparte wrażenie, że wcześniej tak to nie wyglądało :-/
Tutaj dodatkowe pytanie - w jaki sposób ocenia się stan gąsienicy?
Maszyna to Wacker ET-18.

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Reklama

simmet

Re: Problem z gąsienicą w mini

Postprzez lukasz92 » 18 Paź 2019 21:58

A wszystkie rolki prowadzące sie kręcą ? Może jest za luźna? Nie puszcza napinacz?

-- 18 Paź 2019 20:58 --

Koła napędowe nie są wyrobione?

lukasz92
Młodszy operator

Maszyna: Takeuchi TB 135

Firma: .


Problem z gąsienicą w mini

Postprzez Tai » 31 Paź 2019 13:53

Kurcze. Koparka ma może z 280Mth przekulane. Muszę zerknąć do instrukcji, żeby wiedzieć co jest co. Jestem kompletnie zielony. Nawet jeżeli wiem co jest co, nie potrafię ocenić stopnia zużycia danego elementu. Koło napędowe moim zdaniem jest ok.

-- 31 Paź 2019, o 12:53 --

Dzisiaj postanowiliśmy zweryfikować napięcie gąsienic. Jedna była ciutkę za mocno napięta. Niestety z jakiegoś powodu za Chiny Ludowe, koło napinające nie chce się zluzować pomimo całkowitego wykręcenia śruby (ani kapka smaru nie wypływa)

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Re: Problem z gąsienicą w mini

Postprzez Premod » 31 Paź 2019 21:09

mi jak strzelalo w napedzie to po kilku dniach padła zwolnica.na twoim miejscu sciagnąlbym gąsienice i sprawdzil czy nie ma luzów na zebatce i wycieków na zwolnicy.Jesli ma jakikolwiek luz to zaczyna sie krzaczyć-do regeneracji-a przynajmniej do przeglądu :faja:

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej