wibako

Remont JCB 8018 CTS

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Remont JCB 8018 CTS

Postprzez bykuu93 » 20 Lis 2019 11:52

Marka i model maszyny: Jcb 8018 CTS
Rok produkcji: 2010

Witam.

Panowie, planuje remont mojej Mini JCB. Mam kilka pytań odnoście podejrzeń na "uszkodzone" rzeczy, jeśli możecie to pomóżcie i podpowiedzcie jak się do tego zabrać.

1) Luzy ramienia roboczego - wiadomo że idzie do tulejowania... Z jakiego materiału mam wykonać tulejki i sworznie? Macie jakiś zaprzyjaźniony sklep gdzie coś takiego dostać? Tulejowanie idzie we własnym zakresie.
2) Luz na obrocie - jak złapię za ramię, mogę swobodnie koparkę obrócić o około 5cm w prawo i w lewo... Jak z tym walczyć?
3) Przy obrocie w prawo albo w lewo czasem słychać taki szum gdy obrót się hamuje. Myślę że to widna zaworu który odpowiada za przepływ oleju bo jako tako ona ma siłę aby się obracać na boki nawet pchając ziemię.
4) Idzie nie równo do przodu i do tyłu, prawa gąsienica nie nadąża za lewą - zwolnica czy rozdzielacz?

Z grubsza to tyle jak ktoś znajdzie zainteresowanie tematem, będziemy dyskutować do oporu.

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: Remont JCB 8018 CTS

Postprzez Liam » 26 Sty 2024 22:51

Czy wiadomo coś dot. pkt 2? Mam tak samo.

Liam
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Sty 2024 22:49

Maszyna: JCB 8018

Firma: LIAM


Re: Remont JCB 8018 CTS

Postprzez Maryjan » 07 Mar 2024 22:43

Witam
Mam 8014 z 2014r też mam luz jak ty w pkt2
Jeśli chodzi o napęd miałem do niedawna ten problem że jedna strona jechała a druga tylko w parze, rozwiązałem problem przy okazji wymiany bloku rozdzielacza który mi pękł ustawiłem sobie ciśnienia i jazda działa super teraz

Maryjan
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Paź 2023 13:43

Maszyna: JCB 8014 CTS

Firma: Dlonra


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej