wibako

Nex N12 opinie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Nex N12 opinie

Postprzez BalcJan » 19 Sty 2022 17:38

Ja mam od dwóch miesięcy, jestem bardzo zadowolony jak za tę cenę to najlepszy wybór, najbardziej optymalny :D Od razu widać, że japoński silnik, słychać po dźwięku, ale też po tym jak maszyna pracuje. Ja kupiłem w europlanie od razu dwie sztuki i co było bardzo ważne koparki, bo wziałem dwie były od ręki :) Radzą sobie bez problemu z ziemią czy tak jak pisze kolega wyżej z drzewkami :lol: Fajnie też wygląda jeżeli chodzi o mobilność, bo nie jest duża, ale też radzi sobie w ciasnym terenie... Ja jestem mega pozytywnie zaskoczony :mrgreen:

-- 19 Sty 2022 17:38 --

Ja bardzo polecam, zanim coś kupię to dużo dzwonię, dopytuję i porównuję. Lubię też przed zakupem się przejechać sprzętem i powiem, że silnik japoński YANMAR robi tu robotę... :D Ja jestem bardzo zadowolony. Mobilność i skrętność na duży plus. Ja też dużą uwagę przykuwam do wykonania i wizualnie nie ma do czego się przyczepić :lol:

BalcJan
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Sty 2022 17:24

Maszyna: NEX N12

Firma: Janmar


Reklama

simmet

Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 19 Sty 2022 19:56

Po ponad roku nadal działa. Sezon dała radę-pociągnęła małą budowę, obsłużyła działkę 1500m2 w zakresie- rozkładania gruzu pod drogę, równania terenu, wiercenia słupków pod ogrodzenie, wykopała kilka rowów pod kabel (200mb łyżką 20), fundamenty łyżką 40, zasypywanie fundamentów piaskiem, zasypywanie z zewnątrz masakryczną gliną, transportowała kilkanaście razy betoniarkę 100kg, kilkaset razy zagęszczarkę 120kg na odległość na około 100metrów, ciągała przyczepę ciężarową z bloczkami w teren gdzie nie mogłem wjechać busem i wiśnia na torcie.. Wyciągała kilka razy z gliny Iveco i Sprintera! Poprawiłem kilka rzeczy, wymieniłem kilka pierdół, dołożyłem lampy robocze a z awarii do tej pory to w zasadzie jeden wyciek który z pomocą serwisu (tak! chińczyk ma u nas serwis) ogarnąłem wymieniając na markowe zimery i oringi. Nie żałuję że się na nią zdecydowałem. Nie wiem jak ta n10 ale n12 jeśli ktoś nie ma uprzedzeń i nie robi na akord (jest dość wolna jeśli chodzi o jazdę-60 metrów pokonuje w takim tempie że zasnąć można :) to daje radę.

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


Nex N80 ładowarka

Postprzez Grzegorz Tama » 29 Sty 2022 14:02

Posiadam te ładowarki NEX N80 i tą mniejsza N40, to nie są chińskie ładowarki dla sprostowania.
Silnik Kubota 3 cylindry maszyny składane na Litwie. Mało jest opinii w Polsce na ich temat ponieważ są od niedawna na naszym rynku.
Kupiłem je ze względu na opinię klienta z którym współpracuję w Holandii. Tam jest sporo tych maszyn on mi je polecił
są bezawaryjne. Czy cena jest wysoka myślę że będą coraz droższe z każdym miesiącem jak inne sprzęty których brakuje.
Nie piszcie na wszystko czego jeszcze nie znacie że jest Chińskie, przez takie błędne informacje wsadzamy innych na
Chińskie towary Kingway,Berger, Stima, Everun itp.
pozdrawiam serdecznie.
Grzegorz

Grzegorz Tama
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2022 13:43

Maszyna: NEX minikoparka miniładowarka

Firma: Grzegorz


Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 06 Lut 2022 16:20

Ja myślę, że pytanie jest jedno : skoro nex12 kosztuj 39,900 netto = to jest ok 50.000 brutto, to ile trzeba dołożyć do mini bardziej markowej o podobnych parametrach.

Niedługo będę kupował i jestem bliski zakupu tego nex12, aczkolwiek polecają wersję o ok. 4 tyś droższa, która ma joysticki przy fotelu - ponoć dużo bardziej precyzyjne i wygoda bo nie trzeba się pochylać. Jak do tego doliczysz dodatkowe łyżki itd to wychodzi spokojnie powyżej 55 tyś brutto.

Kwestia czy np. jak dołożyć 20.000 i ma to kosztować 75.000 brutto to czy znajdziesz coś porównywalnego o takich parametrach tylko "markowe" ?

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Grzegorz Tama » 07 Lut 2022 08:57

Najtańszy sprzęt markowy to kwota 135 000zł brutto bez dodatkowych łyżek
pozdrawiam
Grzegorz

Grzegorz Tama
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2022 13:43

Maszyna: NEX minikoparka miniładowarka

Firma: Grzegorz


Re: Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 07 Lut 2022 09:40

Grzegorz Tama napisał(a):Najtańszy sprzęt markowy to kwota 135 000zł brutto bez dodatkowych łyżek
pozdrawiam


No nie wiem bo Kobelco o które myślę kosztuje ok 90 tyś netto
W dodatku to zupełnie inny sprzęt wagowo ok 1,8 t
wiem że to porównanie nie ma w tym momencie sensu bo to inny sprzęt zupełnie inna praca inna waga itd. ale gdzie tu masz prawie 140 tyś brutto?
Yanmar sv08 znalazłem za 75 tyś netto. Więc skąd wziąłeś 135.000 to nie wiem.

pozdrawiam Maciek

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Grzegorz Tama » 07 Lut 2022 10:51

Miałem na myśli sprzęt powyżej 1,2tony czyli 1,7t np. Yanmar 17 kosztuje 135 000zł brutto
W kategorii 1,2 Yanmar tak jak napisałeś 75 000zł netto z jedną łyżką czyli drożej o 28 000zł netto od minikoparki NEX 12 z ramieniem skrętnym oraz joystick ami, kompletem łyżek silnikiem Yanmar. Pozostaje tylko ostatnie pytanie czy 28 000zł netto to duża równica czy mała?
Zdania są oczywiście podzielone :D
Grzegorz

Grzegorz Tama
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Sty 2022 13:43

Maszyna: NEX minikoparka miniładowarka

Firma: Grzegorz


Nex N12 opinie

Postprzez dawidg2 » 07 Lut 2022 15:06

Grzegorz Tama napisał(a):czy 28 000zł netto to duża równica czy mała

przy leasingu czy kredycie to raptem 500-900zł miesięcznie większa rata, kwestia jak długie finansowanie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 07 Lut 2022 16:25

Grzegorz Tama napisał(a):Miałem na myśli sprzęt powyżej 1,2tony czyli 1,7t np. Yanmar 17 kosztuje 135 000zł brutto
W kategorii 1,2 Yanmar tak jak napisałeś 75 000zł netto z jedną łyżką czyli drożej o 28 000zł netto od minikoparki NEX 12 z ramieniem skrętnym oraz joystick ami, kompletem łyżek silnikiem Yanmar. Pozostaje tylko ostatnie pytanie czy 28 000zł netto to duża równica czy mała?
Zdania są oczywiście podzielone :D


Podstawową sprawą jest kwestia - jak się pracuje jednym i drugim. Nie mam kompletnie pojęcia, musiałbym wsiąść do jednej i do drugiej, żeby ocenić.
Moja największa obawa dotyczy takiego "szarpania" które mają chińczyki - w sensie, że ruch nie jest płynny.
Nie wiem, jak nex n12 się zachowuje pod tym względem. Ponoć jest inny i zwłaszcza z tymi joystikami za dodatkowe 4 tyś chodzi bardzo płynnie (opinia sprzedawcy).

Ogólnie ciekawe też jak wpłynie sytuacja z nieruchomościami na wypompowane ceny w tym sezonie.
Przecież spadek kredytów hipotecznych o -30% musi przełożyć się na mniej pracy dla ekip budowlanych w tym na minikoparek, a więc tym samym mniej mini będzie się sprzedawało. Nie twierdzę, że cena takiego yanmara spadnie w związku z tym o 20% ale może chociaż jakieś łyżki będą w promocji itd :)

pozdrawiam Maciek

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Nex N12 opinie

Postprzez mechanior » 11 Lut 2022 23:19

Maszyn nie ma na skutek przerw w pracy fabryk podzespołów w Chinach i EU, więc ceny w najbliższym roku NIE SPADNĄ, spadek zleceń pokryje spadki podaży, wg ocen ekonomistów do osiągnięcia stanu sprzed Covida potrzeba od roku do 2 lat
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 11 Lut 2022 23:49

mechanior napisał(a):Maszyn nie ma na skutek przerw w pracy fabryk podzespołów w Chinach i EU, więc ceny w najbliższym roku NIE SPADNĄ, spadek zleceń pokryje spadki podaży, wg ocen ekonomistów do osiągnięcia stanu sprzed Covida potrzeba od roku do 2 lat


To jest pobożne życzenie każdego, kto sprzedaje mini i w ogóle działa w budowlance. Co będzie zobaczymy ale ostrożny byłbym z takim hura optymizmem. Moja zaprzyjaźniona ekipa z 14 domów ma teraz 3 do zrobienia w 2022 tyle ludzi się wycofało z uwagi na kredyty, koszty ekip materiałów itd. A co do tego że nie ma maszyn - że co prosze? Wczoraj jechałem koło dealera yanmara i cały jest zawolony tymi czerwonymi nowymi yanmarami , tak że nie ma gdzie tego upchać, więc nie wiem skąd Twoje oceny że maszyn nie ma, może Ci zdjęcie wysłać :roll: Robiłem też rozeznanie w innych firmach i wszyscy albo mają, albo czekają na większe dostawy luty marzec po kilkadziesiąt sztuk. Oczywiście rzeczywistość zweryfikuje co będzie, ale że wszystko ułoży się tak bosko że "brak zleceń pokryje spadki sprzedaży" to bym się nie napalał.

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Nex N12 opinie

Postprzez mechanior » 13 Lut 2022 23:47

Jeśli uważasz że problemu z maszynami nie ma to fajnie, mnie to w sumie nie dotyczy, ja naprawiam a nie kupuję... jedno co widzę: mnóstwo ludzi którzy mieli wymieniać sprzęty na nowe woli naprawiać stare, czasem za absurdalne kwoty - dla mnie to same korzyści... ale jakieś wnioski się nasuwają
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 05 Cze 2022 21:29

100 motogodzin i mam ochotę tego całego nexa z dymem puścić. Nigdy więcej chinola. I nie ważne czy składa go żółty, czarny czy zielony. Chińczyk to chińczyk. Nie da się tym pracować tak żeby nie było wstydu przed klientem. Do ogródka na grządki spoko-do profesjonalnej roboty ni chuja.

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


Re: Nex N12 opinie

Postprzez dawidg2 » 06 Cze 2022 02:46

Przechwaliłeś

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 06 Cze 2022 14:01

Mam nadzieję że nikogo tym przechwaleniem nie wpuściłem w maliny.. Patrząc z perspektywy czasu, lepiej było dołożyć i lizing rozłożyć w czasie a wziąć coś lepszego albo po prostu wziąć markowego 5 latka. Teraz już wiem że nie stać mnie na tanie rzeczy.

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


Re: Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 07 Cze 2022 17:58

Flesz a mógłbyś się wypowiedzieć dokładnie co się stało? To bardzo ciekawe, bo wiele osób rozważało zakup tego sprzetu. Aktualnie niestety spada zapotrzebowanie na usługi , w związku z całkowitym zatrzymaniem budowy nowych domów w PL i pojawiają się juz ogłoszenia o cesjach leasingu mini-koparek. Ale mimo wszystko wydawało się to ciekawą opcją "bo tanio". Pozdrawiam Maciek

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 08 Cze 2022 17:30

Ależ proszę.
Jest tak. Pierwsze co się rozjebało już pierwszego dnia to wyrwała się wtyczka od lampy roboczej na ramieniu bo chinol za kusy przewód dał.. Ale pomyślałem- co tam, zdarza się to tylko wtyczka, nie ma sensu drążyć tematu. Potem ciężko zaczęła zapalać-pomimo elektrycznej pompki zapowietrzał się układ paliwowy-problem rozwiązał zawór zwrotny. Wtedy jeszcze myślałem że przecież to drobnostka. Ale potem zachciało mi się tego używać zarobkowo iiiii:
Jak pracujesz na wolnych obrotach to biorąc łopatę w dłoń ogarniesz temat szybciej. Jak podniesiesz trochę obroty to można komuś łeb łyżką rozwalić bo o żadnej precyzji nie ma mowy-na wolnych obrotach z resztą też. Rdza na chińskich przewodach hydraulicznych postępuje w zastraszającym tempie-maszyna myta po każdej pracy a w okolicach okuć ruda szaleje tak że powstanie dziury to nie pytanie CZY będzie tylko kiedy. Znając tą maszynę to akurat na robocie u klienta. No a apropo roboty u klienta.
Trzy razy wyciek na robocie u klienta-dwa razy u mnie na budowie-i to taki że maszyna do czasu naprawy nawet nie wjedzie na przyczepę.. Ciągle z tego samego bo wygniata się dekiel w hydromotorze w miejscu gdzie jest oring i zimmering. Dekiel nie do dostania a nowy hydromotor jest na kilkadziesiąt godzin-wożę ze sobą w bagażniku drugi na podmiankę z wymienionymi uszczelniaczami bo tak jak pisałem te wycieki są jak sraczka. Nigdy nie wiesz kiedy jebnie z nienacka. Nie będę opisywał jak rozwiązałem problem bo to nie o tym temat. Po 70 motogodzinach gąsienice z opisanym producentem chińskimi domkami zaczęły same spadać-obojętnie jak ich nie napniesz wjeżdżasz w trawę i kolejna zabawa w biegunkę, nigdy nie możesz być pewny że po obrocie gąsienica będzie jeszcze tam gdzie zakładasz że powinna być. Z tym z resztą od samego początku był problem tak samo jak z wyciekiem bo gąsienice strzelały praktycznie przy każdym obrocie, próbowałem każdej kombinacji-napięte, poluzowane, średnio napięte itd. Moim zdaniem problemem jest brak jakichkolwiek osłon zębatek i włazi syf od środka i się mieli. Teraz po stukilkunastu godzinach jest luz na sworzniu ramienia :) Póki co po prostu puknie przy obrocie ale już trzeba się tym zainteresować. Gwinty w tym cacku są jakby z gównolitu. Najpierw wygięła się śruba od szybkozłącza mechanicznego..Kupiłem twardaszą. Wszystkie śruby od płyty podłogowej musiałem wymienić bo po kilku wkręć/wykręć przestały istnieć. Operując dźwigniami ruchu ramienia haczą o dźwignie jazdy No komedia-to też poprzerabiałem bo maszyna była nieobliczalna, potrafiła w pewnym momencie zacząć się niekontrolowanie obracać :)
Jak pada deszcz to woda się zbiera na daszku a jak ruszysz do tyłu to ląduje na kolanach operatora :) Ale to już takie czepianie się z mojej strony. No i najgorzej co mnie wkurza to prędkość jazdy. Brak zwolnic powoduje że robiąc przejazd 60 metrów masz ochotę spiąć trytami dźwignie jazdy i iść zrobić se kawę. Wrócisz a ona dopiero dojeżdża na miejsce.. I niewygodna pozycja operatora-nad dźwigniami ciągle musisz się pochylać. Po 3 godzinach plecy bolą a co dopiero 8 godzinny dzień pracy-mnie się jeszcze tak długo nie zdarzyło wysiedzieć.

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


Re: Nex N12 opinie

Postprzez maciek8791 » 09 Cze 2022 07:59

Z tego widać, że to jest po prostu taki najtańszy chinol który oni sprzedają po 2-3tyś USD, tylko zrobiony, żeby ładnie wyglądał. Zastanawiam się jeszcze nad minikoparkami SANY , jest model SY 16C i 18c - oni mają w swojej ofercie bardzo duże koparki po 300-400 tyś więc myślałem, że może tutaj będzie lepiej bo jednak duża firma, ale po tym co przeczytałem, to już nie jestem pewien.

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Nex N12 opinie

Postprzez dawidg2 » 09 Cze 2022 09:21

Nie chcę zbytnio polecać ale Bh-ruda na magazynie ma Kobelko SK17 z 2019 roku. Może zadzwoń czy aktualne i może w dobrej cenie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 08 Sie 2022 20:51

Niedaleko mnie jest diler Sany, dostałem zaproszenie na darmowy test. Producent nie ukrywa że są to chińczyki tylko w wersji ekskluzywnej z silnikami renomowanych marek. (Brzmi tak samo jak zachwalano mi Nexa) Sterowanie na dżojstikach itp ale odrzuca mnie już sam widok chińskiego radia. Po tym co mam tak jak pisałem wyżej.
Nie stać mnie na tanie rzeczy a jestem cholerykiem i potrafię różne rzeczy zrobić-których później żałuję- w napadzie wściekłości jak coś się jebie któryś raz z kolei.. Kiedyś wybiłem obcemu gościowi dwa zęby z przodu bo akurat naszedł i o coś zapytał jak byłem wkurwiony na maksa. Najlepsze że tego nie pamiętam, ale karę musiałem ponieść. Z resztą gdyby policzyć wstyd i ilość kasy jaką wpakowałem i jaka mi spierdoliła przez tą nieszczęsną koparkę to wyszło by tyle co za JCB o podobnej wadze. Także tak.

-- 10 Cze 2022 14:19 --

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała :) W zasadzie co chwilę pewnie coś mi się będzie przypominać tyle jest baboli. Otóż wydech od silnika dotykał budy od "koparki". Chyba nie muszę mówić co to powodowało? Trochę mi czasu zajęło dojście do tego czemu mi się plomby w zębach luzują. Tak samo plus od alternatora wystający jak fiut po nocy z pod kołdry- prawie dotykał metalowej obudowy..Kto na to wydał zezwolenia do sprzedaży w Europie? To się nadaje do Sprawy Dla Ortopedy z telewizyjnej dwójki..

-- 28 Cze 2022 18:39 --

W poniedziałek odkryłem kolejny hit! Drążki są z jakiegoś takiego chujostwa że jak temperatura na dworzu sięgnęła 37 stopni to się zrobiły miękkie i mi w rękach zostały..

-- 08 Sie 2022 20:51 --

90mth..
Załączniki
IMG_20220808_204927.jpg

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej