wibako

Zakup mini 1,1t Nex N10

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Kapral » 29 Kwi 2020 14:28

Witam

Planuje zakup swojej pierwszej mini. Ogólnie profil mojej firmy to instalacje elektryczne wewnętrzne choć coraz częściej pojawiają się zlecenia na drobne prace ziemne. Sprzęt ma być wykorzystywany głównie na jakieś małe przyłącza itp do budynków czy instalacje oświetlenia zewnętrznego. Do tej pory wynajmowałem koparkę z operatorem. Waga maszyn zazwyczaj koło 1,8t. Przymierzałem się nawet do zakupu coś w stylu volvo EC20 czy Takeuchi 016. Niestety po kalkulacji przy zakupie nowej okazało się, że sprzęt spłacałby się długie lata przy moim profilu działalności, a w używkę raczej boje się wejść chyba, że z pewnej ręki o co trudno. Ostatnio przy wynajmie przyjechał gościu z kopareczką firmy NEX N10 (chińczyk) o wadze 1,1t. Prosta budowa, średnio wygodna itd ale swoją robotę zrobiła. Kwestia braku kabiny jest dla mnie raczej zaletą niż wadą. Co prawda przyczepkę pod mini mam, ale takie coś wsadzam na legalu do busa LTeka i jadę. Nie potrzeba E do B, viatooli itd. Pytanie co o tym sądzicie. Największą zaletą jest cena. Około 30 tys netto z szybkozłączem, łyżką 20,40 i skarpówką 60. Gwarancja rok lub 200mh. Zdaję sobie sprawę, że koparką mini najlepiej 2,5t zrobię o wiele więcej i szybciej. Pytanie czy taka zabawka spełni moje oczekiwania - głównie czy wystarczy jej siły. Jak wspomniałem wykopy o głębokości do 1,2 m, czasem coś włożyć do wykopu (do 200kg). Teren w jakim będzie pracować jest różny, zależnie od miejsca zlecenia. Brak dachu dla mnie nie jest wadą.

Druga sprawa to czy ktoś orientuje się jak z awaryjnością tej mini. Silnik chińczyk ale cena całego nowego to jakieś 3kzł. Konstrukcja prosta choć delikatna.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Mariusz

Kapral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 09 Wrz 2019 11:26

Maszyna: Volvo EC15B XTV

Firma: Elektrosilesia


Reklama

simmet

Re: Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez dawidg2 » 29 Kwi 2020 16:22

Chcesz problemy to kup.

Nowa marka, dealer sie dorobi zwinie i szukaj części w kosmosie.

Ile placisz za kopanie? 200-300zł?
Daj innym zarobić, poza tym jak robisz coś klientowi to i tak on płaci za mini więc nie widzę sensu kupowania swojego sprzętu. Chyba że robisz duże obiekty ale wątpię bo byś wtedy szukał coś markowego.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Kapral » 30 Kwi 2020 09:45

dawidg2 napisał(a):Chcesz problemy to kup.

Nowa marka, dealer sie dorobi zwinie i szukaj części w kosmosie.

Ile placisz za kopanie? 200-300zł?
Daj innym zarobić, poza tym jak robisz coś klientowi to i tak on płaci za mini więc nie widzę sensu kupowania swojego sprzętu. Chyba że robisz duże obiekty ale wątpię bo byś wtedy szukał coś markowego.


Dzięki za odpowiedź.

Odnośnie dostępności części to raczej nie powinno być problemów. Niestety nie mam pojęcia jak z samą mocą kopania będzie. Chodzi o to czy da rade na ten 1 m wykopać w cięższym terenie jak np twarda glina itd.

Nawiązując do kosztów kopania. Owszem zgodzę się, że w moim przypadku nie są to kwoty z kosmosu choć niejednokrotnie przy budowie całych inwestycji niejednokrotnie za koparkę wychodziło koło 2-3 tys licząc tylko kopanie pod otok latarni (około 10 szt, wykop około 300mb) plus inne drobne robótki, a niejednokrotnie były to dużo wyższe kwoty. Problem jednak nie polega na kosztach samej usługi a na jej dostępności. Budowy robię w różnych miejscowościach dla generalnego wykonawcy i znajomy z koparką nie pojedzie mi 200-300 km aby przekopać parę metrów. Na miejscu kogoś znaleźć to zawsze trzeba szukać, kombinować z terminem itd, a tak proszę jadę swoją, nie martwię się o termin, że danego dnia trzeba tylko kopać bo sprzęt swój i jak stoi to i godziny nie lecą. Jak wspomniałem profilem działalności nie są roboty ziemne lub inne prace wymagające konkretnego sprzętu do kopania, wówczas szukałbym całkiem innej maszyny. Jeżeli w miesiącu ta maszyna przepracuje 60 mh to to będzie max. Więc bardzo proszę o poradę czy warto wchodzić w tego chińczyka ale za to nowego, czy szukać czegoś używanego w cenie około 40-50 kzł. Jeżeli tak to jakie modele polecacie, choć zdaję sobie sprawę, że ta kwota to raczej na wiele nie pozwala, a i stan techniczny będzie miał wiele do życzenia. Chyba, że mimo mo lepiej dołożyć i kupić coś za 60 tys zł, lecz ta kwota to będzie się zwracać latami, o ile w ogóle się zwróci biorąc pod uwagę koszty eksploatacji itd. Przy używanych maszynach najbardziej obawiam się drogich napraw.

Pozdrawiam
Kapral

Kapral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 09 Wrz 2019 11:26

Maszyna: Volvo EC15B XTV

Firma: Elektrosilesia


Re: Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Maskiner » 05 Maj 2020 11:10

Wydaje mi się dobrą alternatywą dla cieknących 15-20 latków jak ktoś dużo nie robi. Znajomy to ma i robi mu robotę. Pracuje tym ze 2-3 razy w tygodniu więc nie przeciąża, ale przez rok nie miał nic do naprawiania, łatania, spawania. Ja swoją staruszkę muszę co i rusz łatać, ale i fakt, że jej nie szczędzę :lol:
Dla mnie 1,1t trochę za lekka.

Maskiner
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 09:10

Maszyna: JCB 8016

Firma: Amper


Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Dobek31 » 02 Mar 2021 11:06

Kapral, i jak tam kolego ?? zakupiles jakas kopareczke ?? jak wrazenia ???
Sam zastanawiam sie nad kupnem mini w podobnym przedziale cenowym ..

-- 02 Mar 2021 11:06 --

Kapral, i jak tam kolego ?? zakupiles jakas kopareczke ?? jak wrazenia ???
Sam zastanawiam sie nad kupnem mini w podobnym przedziale cenowym ..

Dobek31
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Lut 2021 21:03

Maszyna: Kingway M17

Firma: MAG-BUD


Re: Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Bau-zaun » 03 Maj 2021 18:17

Mam i nie polecam.
200 h i remont silnika
Luzy i samoodkrecajace sie sruby
Wiekszosc osprzetu do zabawy dla dzieci
Brak wsparcia technicznego. Jakiejkolwiek instrukcji czy schematu.
Koparka na 100% nie zwroci sie w ciagu 5 lat. Jesli w tym czasie kompletnie sie nie rozsypie.

Po 100h od kopania w ramionach przy lyzce zrobilo sie 2 cm luzu.

Polecam do budowy babek z piasku

Bau-zaun
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Maj 2021 17:35

Maszyna: Case1845

Firma: Bau-zaun


Re: Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Kapral » 15 Maj 2021 22:28

Dobek31 zrezygnowałem z zakupu chińczyka. Te NEXy to ogólnie porażka, miałem chwilę do czynienia i słaba jakość. Jak już z chińczyków to firma Gunter Grossmann z Lidzbarka miała w miarę choć to też słaba jakość i brak skrętnego ramienia. Ja zakupiłem używkę volvo EC15B. Jak na razie do wczoraj było ok. Dziś już powstały problemy z pracą silnika (gaśnie). PS A Tobie jak się ta M17 sprawuje?

Kapral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 09 Wrz 2019 11:26

Maszyna: Volvo EC15B XTV

Firma: Elektrosilesia


Zakup mini 1,1t Nex N10

Postprzez Maskiner » 03 Sie 2021 12:50

Ten kto porównuje te koparki do typowych chinoli to na prawdę ich nie widział i na nich nie działał.
Znajomy do swojej N10 dokupił N12 na silniku Yanmar i puścił w wynajem. Przez pierwsze pół roku prawie jej nie zwoził na bazę. Przegląd, smarowanie, podokręcanie i dalej jazda. Jakbym miał dokupić sobie coś małego to bym się chwili nie zastanawiał.

Maskiner
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 09:10

Maszyna: JCB 8016

Firma: Amper


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej