wibako

Bobcat 323 słaby obrót

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Bobcat 323 słaby obrót

Postprzez Bartek85 » 28 Mar 2021 09:44

Witam
Nadal walczę z moją mini, a mianowicie problem polega na tym że na wolnych obrotach obrót jest bardzo słaby, ale jak lekko przechyle lewy joystick do tyłu to obrót przyspiesza ale czuć w dłoni jak lekko poszarpuje. Dodam też że jazda na Zającu działa tylko na 1/3 gazu, jak dodam większe obroty to maszyna zwalnia i słychać jakby się gdzieś olej przelewał.

Bartek85
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 Mar 2021 14:29

Maszyna: Bobcat 323J

Firma: Fhu Master


Reklama

simmet

Re: Bobcat 323 słaby obrót

Postprzez magic483 » 28 Gru 2022 15:04

Witam. Podpinam się. Mam podobny problem BOBCAT 323 2005r

Jak kolega pisze, słaby obrót dopiero przy połączniu ruchów (obrót + otwieranie ramienia) czy cos jest rozregulowane ciśnienia itp.???

Z jazdą niema problemu więcej gazu szybciej jedzie ale mimo to chyba wolno, wydaje mi się że kopareczki w podobnym gabarycie (1600-1700kg) JCB KUBOTA jeżdzą szybciej.

Jeśli ktoś może to pomorze. :D

-- 18 Wrz 2022, o 08:49 --

Bartek85 uporałeś się z problemem obrotu?

-- 28 Gru 2022, o 14:04 --

Witam. Niestety nie. Jak działał tak działa troszke podregulowalem ciśnienie na zaworach przelewowych i troszkę jest lepiej ale pozatym bez zmian. Dodatków obrót "terkocze" poprzedni właściciel mówił że ona tak miała i tak robił.
Ja też robię już 1000h i nadal bez zmian ani lepiej ani gorzej. Wyciagalem silnik obrotu łożyska tryb wieniec wszystko ok. Niemam pojęcia o co chodzi. Podejrzewam Jeszce nie szczelność w kolumnie obrotu ale niemam kiedy jej rozebrac i zmieniać uszczelniacze.

magic483
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Maj 2009 10:01
  • Miejscowość: Łańcut

Maszyna: BOBCAT 323J

Firma: Własna


Re: Bobcat 323 słaby obrót

Postprzez 8x8 » 29 Gru 2022 11:52

kolumna obrotu niema wpływu na szybkość obrotu, spróbuj zapiąć obrót na inną funkcję i porównaj.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Bobcat 323 słaby obrót

Postprzez Bartek85 » 29 Gru 2022 12:44

Cześć
Bobca sprzedałem, ale mam kontakt z nowym właścicielem. Z tego co zdążyłem zdiagnozować to że silnik obrotu był wykończony. Nie chciałem już inwestować bo wziąłem nową maszynę, ale wiem że on wymienił ten silnik i że maszyna działa świetnie.

Bartek85
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 Mar 2021 14:29

Maszyna: Bobcat 323J

Firma: Fhu Master


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej