wibako

Waga mini-koparki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Waga mini-koparki

Postprzez maciek8791 » 29 Lip 2021 22:49

Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Przymierzam się do zakupu własnej minikoparki. Potrzebuję sprzętu do ogarnięcia własnego terenu - działek, ugorów itp. Od drobnych prac ogrodniczych - takich jak wykopywanie mniejszych drzewek, usuwanie pni, przesadzanie, kopanie rowów pod kable i instalacje, ogrodzenia, po czynność jaka jest niwelacja terenu. Chodzi mi o takie wygładzenie starannie pod stół terenu pod trawnik. Dodam jeszcze, że użytkuje już od dłuższego czasu mini-traktor z pełnym osprzętem, mini-koparka stanowiła by uzupełnienie dla niego.

Pytanie jest następujące , czy waga w którą celuję a więc ok 1000 - 1200 kg będzie ok, czy jednak trzeba się rzucać na większą masę i szukać mini koparki 1800 kg lub 2 t? Wiem, że taką 1200 kg też przesadzę drzewko czy wykopie płytki rów (głębokie kopanie w ogóle nie jest mi potrzebne, bo fundamentów kopał nie będę). Ale czy to wystarczy żeby swobodnie równać teren szeroką łychą i go rozpychać?

pozdrawiam Maciek

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Waga mini-koparki

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Lip 2021 22:58

Wstępnie wyrównasz łyżką ale najlepiej rozgaryna się pługiem, odrazu ziemię zagęszczacz jeżdżąc po niej a pługiem ładnie równasz, można zrobić naprawdę idealnie :faja:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Waga mini-koparki

Postprzez pawelwilk93 » 02 Sie 2021 12:38

Jeśli już coś kupić to około 1,8t - 2.5t. Zrobi się nią prawie wszystko. I jest już czym popracować.

pawelwilk93
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 04 Cze 2020 16:09
  • Miejscowość: Podkarpacie

Maszyna: Bobcat e19

Firma: jeszcze brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej