wibako

Rozsuwane podwozie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Rozsuwane podwozie

Postprzez maciekmm6891 » 07 Sie 2021 15:32

Marka i model maszyny: Wacker neuson

Witam,

Rozważam zakup minikoparki Wacker Neuson ET20 i ET24. Podobno różnia się podwoziem. Czy jesteście w stanie podać za i przeciw rozsuwanego podwozia vs sztywne podwozie. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Reklama

simmet

Rozsuwane podwozie

Postprzez Doktor jcb » 07 Sie 2021 19:52

A są jakieś przeciw. Jak masz rozsuwane podwozie to masz i możliwość przemieszczenia się w ciasnych miejscach i lepszą stabilność podczas kopania. Tam się niewiele może zepsuć.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Rozsuwane podwozie

Postprzez maciekmm6891 » 07 Sie 2021 19:55

Rozumiem. A w odniesieniu do tych maszyn. Podobno ta ET24 ma „podwozie od większych maszyn”. Rozumiem, że będzie tak stabilna jak model niższy na rozsuniętych gąsiennicach i na minus jest to ze nie wjedzie w wąski przesmyk?

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Re: Rozsuwane podwozie

Postprzez Doktor jcb » 07 Sie 2021 20:16

JCB ma tak że jak zsuniesz to gąski prawie mieszczą się w obrysie maszyny. Jak ma twoja nie wiem ale widziałem że mają przechył kabiny. Więc możesz stać na pochle a kabinę mieć poziomo.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Rozsuwane podwozie

Postprzez maciekmm6891 » 07 Sie 2021 20:25

Narazie jestem na etapie zakupu maszyny i znalazłem niedaleko siebie ET24 ale drapię się po głowie czy nie poszukać ET20. Różnice w szerokościach ET20/ET24 990mm/1400mm. Chciałbym wiedzieć czy w którymś momencie dopadnie mnie ból z powodu braku węższej maszyny. Czy jednak ten wymiar 1400 da mi wystarczające pole manewru. Praca narazie przy przyłączach nowobudowanych obiektów. Potrzebuję opinii praktyka czy faktycznie potrzebna mi maszyna z rozsuwanymi gąsiennicami. Bo w tej materii jestem zielony.

maciekmm6891
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Paź 2013 07:44
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Liebherr L506

Firma: Carga


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej