wibako

takeuchi tb 225 vs Bobcat e 27 z

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

takeuchi tb 225 vs Bobcat e 27 z

Postprzez oloaro » 29 Sie 2021 16:33

Witam wszystkich na forum -założyłem nowy wątek , bo na starych nie ma żadnych odpowiedzi.
Jestem w trakcie zakupu Takeuchi tb 225 ale jeszcze się waham ,proszę o pomoc przy wyborze , też myślałem o bobcat np. e 27 z ale z tego co widzę na forum to tb 225 jest bardziej uniwersalna , bo sama waga to 2400 kg , można już ja na 3 tonowej przyczepie przewieźć ale mankamenty to długi tył , głębokość kopania tylko 2,65 m z powertiltem oraz moc kopania tylko 19,3 kn , gdzie bobcat e 27 z to około 24 kn , głębokość kapania 2,85 m (bez powertilta) i zerowy tył ale znowu waga prawie 2800 kg .
Myślę ,że jeżeli to podobne mini to wyżyłowany zasięg kopania i moc , mogą szkodzić koparce , szybciej się wyeksploatuje itd.
Może ktoś się wypowie z szanownych fachowców lub doświadczonych operatorów w tej kwestii?
Czy do bobcata też jest tyle osprzętu jak dal Takeuchi itd. może ktoś umie porównać sensownie te dwa modele również pod kątem żywotności i kosztów eksploatacji. Mam też koparko-ładowarkę cat 432 f , więc ta mini do mniejszych prac.

Pozdrawiam wszystkich na forum
Mariusz.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej