Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

01 Gru 2021 20:59

witam !schaeff HR12 2000R jedna z gąsienic {prawa} wolniej ciągnie i jest słabsza !nie jest to hydro motor został wymieniony ! Przy włączaniu jazdy w tył lub przód słychać jakiś sykot na rozdzielaczu ! ktoś coś pomoże ! z góry dzięki

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

02 Gru 2021 07:09

Wykręć przewody z hydro motorów i podepnij manometry porównaj ciśnienia prawej i lewej strony,jak będzie różnica podepnij prosto do rozdzielacza wyeliminujesz w ten sposób kolumnę obrotu,i albo rozdzielacz albo kolumna.

Re: schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

02 Gru 2021 07:34

Nie ten dział.
Minikoparki

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

03 Gru 2021 08:48

hej ! wczoraj zamieniłem węże na rozdzielaczu ,podłączyłem hydro motor do innej sekcji na rozdzielaczu !nie pomogło !potem zamieniłem pierwsze dwa węże od strony silnika na pompie i też nic ! przy podłączeniu do drugiej sekcji hydr motoru też słychać syczenie !mam wrażenie że to syczenie dochodzi z kolumny obrotu ! a i przy delikatnym wciśnięciu funkcji łamania łyżki gąsienica letko przyśpiesza !nie mam manometrów żebym to mógł sprawdzić !jest jakiś inny sposób :)

Re: schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

03 Gru 2021 13:42

Jest. Długie przewody hydrauliczne i łączysz rozdzielacz z silnikami z pominięciem kolumny obrotu. Tylko, że bez podstawowego narzędzia jakim jest manometr to jak sprawdzanie gwoździem i poslinionym palcem czy jest napięcie w kontakcie.

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

03 Gru 2021 14:28

Wiem ! Ale fajny pomysł myśle że uda mi się to sprawdzić ! Dam znać co i jak !

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

06 Gru 2021 08:28

Na przewodach nie porówna ciśnień,ale jak mówi kolega ATL bez monometrów......

schaeff hr 12 jedna gąsienica słabiej ciągnie

01 Sty 2022 13:48

Witam ! Po podpięcia przewodów prosto z rozdzielacza do hydromotoru wszystko zaczęło działać jak potrzeba ! Więc dałem kolumnę obrotu do regeneracji , po ponownym jej zamontowaniu wielkie rozczarowanie nadal gąsienica kręciła się wolnej ! Znów podpiąłem przewody tym razem bezpośrednio z kolumny obrotu do hydromotoru i zaczęło wszystko pracować tak jak należy !! Okazało się że jeden z przewodów był nowy ale ktoś źle go zakuł i zgniótł za mocno końcówkę i ograniczył przepływ oleju ! Usterka za 50 zł !!! Ale dzięki wszystkim za pomoc !!
Wyślij odpowiedź