wibako

Uciąg minikoparki do 2T

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Uciąg minikoparki do 2T

Postprzez Tai » 11 Wrz 2023 14:46

Marka i model maszyny: Wacker ET18

Witam.
Mam takie pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się jaki jest mniej więcej uciąg mini do 2T. W moim przypadku jest to akurat Wacker ET18. Wciągam nim rury osłonowe (jadąc) w otwory po krecie. Czasami jednak nie ma miejsca i dlatego zastanawiam się nad jakąś niewielką wciągarką, przy czym nie wiem jaki uciąg jest mi potrzebny...

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Reklama

simmet

Re: Uciąg minikoparki do 2T

Postprzez rudesmen » 12 Wrz 2023 13:20

Bardzo szczegółowo rozpisany prospekt:
https://www.wackerneuson.pl/media/contentserv/37779.pdf

Nie rozgryzłem tylko jednostek :mrgreen:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Uciąg minikoparki do 2T

Postprzez Tai » 16 Wrz 2023 09:28

Dzięki, ale byłbym wdzięczy gdybyś mi wskazał na jaką tabelkę powinienem zwrócić większą uwagę... Na moje wszystkie tabelki ładnie rozpisują udźwig koparki (siła unosząca - jak zwał tak zwał) Innymi słowy wg mnie tabelki prezentują ile jest w stanie dźwignąć w określonych warunkach nasza kopareczka. Nie wiem czy na podstawie tych danych (tj. ile dźwiga ramię na daną wysokość) jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski co do tego ile jest w stanie uciągnąć napęd koparki.

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Re: Uciąg minikoparki do 2T

Postprzez rudesmen » 17 Wrz 2023 08:59

Nie doczytałem, że wciągasz je jadąc więc mój post z tabelką jest bez sensu, a jak Ci pomóc z Twoja zagadką? Producenci mini takich danych nie podają. Porozmawiaj ze sprzedawcami wyciągarek może jakoś sensownie Ci doradza.

-- 17 Wrz 2023 07:59 --

Akurat wpadły mi w ręce prospekty pięciu różnych mini od Sunward. Przejrzałem je pod katem Twojego pytania i tylko w jednym od najmniejszego modelu o wadze 1 tony jest podany parametr „Maks. moc jazdy: 9,4 kN”.
Załączniki
B4BB6DF0-A197-49ED-B595-7F8045B27C42.jpeg

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej