wibako

KX 41-2 Nie działają dzojstiki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

KX 41-2 Nie działają dzojstiki

Postprzez Rayford » 13 Wrz 2023 20:21

Marka i model maszyny: Kubota KX 41-2

Witam.
Szukam fachowca, jakieś namiary, lub to może ktoś mi pomóc.
W koparce nie działają dżojstiki, jazda i pług działa bo mechanicznie a dżojstiki potrzebują ciśnienia pomocniczego w granicach 40 at. którego nie ma, wiem bo podłączałem manometr do miejsca gdzie się to sprawdza.
Lecąc po przewodach olejowych do chodzi prawdopodobnie do pompy która jest przy silniku. W manualu nic nie napisano co w takim wypadku robić, niskiego ciśnienia nie ma i już. Ze dwa lata temu miałem już coś takiego ale nic nie wypatrzyłem, coś tam odkręcałem sprawdzałem i tak naprawdę samo się naprawiło i nie wiadomo co było przyczyną. Pomocy.

Rayford
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Paź 2020 12:42

Maszyna: Kubota KX 41-2C

Firma: Krzak


Reklama

simmet

Re: Nie działają dzojstiki

Postprzez Jamar » 14 Wrz 2023 08:20

Szukaj cewki izolującej serwo, albo jest uszkodzona albo z jakiegoś powodu nie dostaje napięcia.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Nie działają dzojstiki

Postprzez Rayford » 14 Wrz 2023 12:00

Problem rozwiązany, Napiszę dla potomności.
Miałem przeciek oleju na wężu z zbiornika do pompy wspomagającej, musiałem zdjąć przy pompie ten wąż, odciąć kawałek rurki i na nowo zacisnąć opaską, to była robota przy okazji, robiłem inne naprawy w tej koparce. Po zakończeniu robót odpalam koparkę i te dżojstiki nie działają i jak opisywałem wyżej doszedłem do tej pompy.

Dzisiaj tknęło mnie zobaczyć czy do tej pompy dopływa olej ze zbiornika, zdjąłem ten naprawiony wąż jeszcze raz i patrzę a tu olej nie dopływa, okazuje się, że zbiornik oleju nie ma odpowietrzenia albo gdzieś zapchany a ten wąż z swoimi zakrętami nie pozwalał wypłynąć oleju bo stało powietrze po drodze. Odkręciłem wlew oleju i jak z węża zaczęło lać olejem wtedy nałożyłem na króciec pompy i problem zniknął.
Niby pierdoła a ile czasu pożarło zanim wszystko sprawdziłem i do tej pompy doszedłem

Rayford
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Paź 2020 12:42

Maszyna: Kubota KX 41-2C

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej