wibako

JCB 8018 Obrót

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

JCB 8018 Obrót

Postprzez Lamix » 26 Gru 2023 18:07

Marka i model maszyny: JCB 8018 CTS
Rok produkcji: 2013

Witam kolegów mam takie pytanie nigdzie nie mogłem znaleśc odpowiedzi więc zakładam ten temat.

Przechodząc do rzeczy posiadam minikoparkę jcb 8018 z roku 2013 CTS

koparka ogólnie sprawuje się bardzo dobrze jest silna nie ma nigdzie wycieków hydraulicznych aczkolwiek nie pokoi mnie jeden fakt

Jak lewym Joystickiem daje w lewo czy w prawo obrót jest naprawdę powolny tak samo chciałem łyżką coś zepchnąć mała kupkę z piachem w lewo łyżką nie dała rady dało mi to do myślenia ??


Zauważyłem że jeśli daje obrót w lewo lub w prawo ale dołączę do tego prawy joystick w jakikolwiek ruch pracy zauważam że koparka kręci się naprawdę bardzo szybko płynnie a jej ruchy są naprawdę imponujące nie za szybkie ale zdecydowanie lepsze które ułatwiają pracę

i moje pytanie brzmi następująco co sprawdzić co może być przyczyna ?


Zauważyłem również i też do końca nie wiem do czego może służyć mam przepuszczenia posiadam guzik w dźwigni od lemiesza wyczytałem gdzieś że jest to guzik zając i żółw , do jazdy pytanie moje czy on ma też wpływ na pracę czyli wolna szybka np. właśnie kopanie ?


zauważyłem również że jeśli jadę do przodu a będę zarazem podnosił lemiesz do góry i trzymał dźwignię to koparka przyspiesza?


czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania z góry bardzo dziękuje .

Lamix
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Lis 2023 20:00

Maszyna: NEUOMAN NM 18 MINIKOPARKA

Firma: Hydro-Fox


Reklama

simmet

Re: JCB 8018 Obrót

Postprzez Doktor jcb » 28 Gru 2023 18:44

Problem z kością serwa. Zaworki w kości nie pracują właściwie. Albo problem z pompami. Ale obstawiam zaworki. Zolw zająć nie ma wpływu na kopanie. Tylko jazda.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB 8018 Obrót

Postprzez Lamix » 28 Gru 2023 18:47

Dziękuje za odpowiedź a możesz kolego zobrazować mi to jakoś na zdjęciu jak to wygląda i czemu to się przyjrzeć jak to sprawdzić ? który to jest wogole element w koparce jestem w tym temacie zielony z góry dziękuje .

Lamix
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Lis 2023 20:00

Maszyna: NEUOMAN NM 18 MINIKOPARKA

Firma: Hydro-Fox


Re: JCB 8018 Obrót

Postprzez Doktor jcb » 29 Gru 2023 17:37

Poszperaj w postach temat był omawiany. Zdjęcia też byly

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej