wibako

8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Gordonkoparka » 29 Gru 2023 21:56

Marka i model maszyny: Jcb8026cts
Rok produkcji: 2014

Witam, problem z łyżka skarpowa dziala tylko w jedna strone, a w drugą stronę dławi maszynę.

Gordonkoparka
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 13 Lis 2019 22:53

Maszyna: Jcb

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Jcb problem łyżka skarpowa

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Gru 2023 01:36

Sprawdź czy nie masz przełączone funkcji młot
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb problem łyżka skarpowa

Postprzez Gordonkoparka » 30 Gru 2023 08:26

Sprawdzałem ten zawor od zmiany i wszystko wporzadku nie jest na mlota, a łyżka nadal nie nie dziala

Gordonkoparka
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 13 Lis 2019 22:53

Maszyna: Jcb

Firma: Własna


Re: 8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Brandix » 06 Sty 2024 15:24

Złączki na przewodach działają prawidłowo?
Zdarzyło mi się kiedyś, że niby była podpięta, a jednak niedokładnie i blokowała przepływ - łyżka w jedną stronę się ruszyła, w drugą blokowała (słyszalne obciążenie na maszynie, zero reakcji na siłowniku).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Doktor jcb » 06 Sty 2024 18:55

Brandix napisał(a):Złączki na przewodach działają prawidłowo?
Zdarzyło mi się kiedyś, że niby była podpięta, a jednak niedokładnie i blokowała przepływ - łyżka w jedną stronę się ruszyła, w drugą blokowała (słyszalne obciążenie na maszynie, zero reakcji na siłowniku).

Jak miałeś jeden przewód odpięty od łyżki skaropowej to jakim cudem ci chodziła w jedną stronę. No jak pomysl i podziel się wnioskami. Zobacz czy gdzieś na nie masz takiego zaworu kulowego który przedstawiasz jak młotem kujesz. Jak ktoś przestawił na młot to z jednej strony skarbówki masz wolny spływ a olej z rozdzielacza zatrzymuje się na tym zaworze. W opcji skarbówki wolny spływ jest zamknięty a olej idzie przez rozdzielacz. Lub jeśli miałeś elektryczna zmianę miedzy jedno i dwukierunkowa linia AUX to po wężach chyba z lewej strony jak pójdziesz dojdziesz do zaworu z cewka która pełni rolę tego zaworu kulowego.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Brandix » 07 Sty 2024 10:54

Może źle to przeczytałeś - nie był odpięty, a po prostu niedokładnie podpięty… Szybkozłączki zabezpieczone, ale jedna strona tak jakby nie do końca się „otwarła” w środku - blokowała przepływ w jedną stronę. Jak delikatnie wywoływałem funkcję, to minimalnie się ruszała w drugą stronę, jak bardziej, to się blokowała i było czuć słyszalny opór…
Z opisu autora stawiałbym na coś z przełączaniem funkcji hydrauliki aux, ale napisałem też o swoim przypadku.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Gordonkoparka » 07 Sty 2024 11:22

Zawór na funkcje kucia nie był przestawiony, po odkreceniu węży od siłownika lyzki skarpowej nie daje jedna strona oleju . Grubsza sprawa będzie raczej, albo Zawór się zblokował albo sekcja na rozdzielaczu obstawiam . Trzeba sprawdzaj po kolei

Gordonkoparka
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 13 Lis 2019 22:53

Maszyna: Jcb

Firma: Własna


Re: 8026CTS skarpówka w jedna stronę dławi silnik

Postprzez Jamar » 09 Sty 2024 00:45

Czym sterujesz łyżką skarpową, pedał w podłodze? Skręt ramienia działa poprawnie? Szybkozłączki na wężach masz drożne?
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej