wibako

JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Postprzez Robert87 » 23 Lut 2024 19:44

Marka i model maszyny: JCB 19c1
Rok produkcji: 2021
Numer seryjny: 11111111

Witam. Mam taki problem. Rozwaliło mi uszczelniacz w siłowniku ramienia. Plastik był w siłowniku a ta guma - ten gumowy oring co jest pod plastikiem zmieliło i poszedł w układ. Nie działa mi jedna funkcja - tzn. działa ale wolno. Odkręciłem węże od siłownika włożyłem je w bańkę i próbowałem to wypchnąć ale leci tylko olej a guma nie wylatuje. Jak to ogarnąć?

Robert87
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Sty 2024 19:47

Maszyna: Liebherr 902 JCB 19c1

Firma: ProGarden


Reklama

simmet

Re: Zapchany rozdzielacz?

Postprzez Jamar » 23 Lut 2024 22:16

Jeśli jesteś pewien że problem tkwi w rozdzielaczu to go zdemontuj i rozbierz. Robiłem rozdzielacz od takiej maszyny, komplet uszczelnień kosztuje majątek.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Postprzez Robert87 » 26 Lut 2024 22:35

Wyciągnąłem rozdzielacz, w jednej sekcji od tego siłownika co się posypał były kawałki uszczelniacza, suwak był zablokowany, wyczyściłem to i przy okazji resztę rozdzielacza łącznie z zaworami przelewowymi itp. nie znalazłem brakujących kawałków tych uszczelniaczy. Po złożeniu i odpaleniu maszyny hydraulika jest bardzo wolna i słaba. Wpiolem zegar w rozdzielacz i pokazuje coś koło 200 bar jak się przeciąży jakąś funkcje. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać żeby maszyna wstała bo potrzebna jak nigdy.

Robert87
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Sty 2024 19:47

Maszyna: Liebherr 902 JCB 19c1

Firma: ProGarden


Re: JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Postprzez TingxoGamchu » 06 Mar 2024 13:21

Odkręć przewody hydrauliczne od siłownika.
Włóż je do pojemnika i przepłucz układ olejem hydraulicznym, aby usunąć plastikowe i gumowe fragmenty.
Wyczyść dokładnie siłownik i przewody.
Sprawdź, czy filtr oleju hydraulicznego nie jest zanieczyszczony i w razie potrzeby wymień go. Zamów i zakup nowy uszczelniacz (oring) o odpowiednim rozmiarze i materiale do siłownika JCB 19c1.
Dokładnie wyczyść miejsce montażu uszczelniacza w siłowniku.
Nasmaruj nowy oring olejem hydraulicznym i zamontuj go w odpowiednim miejscu.
Dokręć przewody hydrauliczne z powrotem do siłownika. Uruchom silnik maszyny i pozwól mu pracować przez kilka minut.
Sprawdź poziom oleju hydraulicznego i uzupełnij go w razie potrzeby.
Wykonaj ruchy ramieniem maszyny, aby odpowietrzyć układ hydrauliczny.
Sprawdź, czy siłownik działa prawidłowo i czy funkcja ramienia powróciła do normalnej prędkości.

TingxoGamchu
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sty 2024 10:13

Maszyna: 2011

Firma: Harley


Re: JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Postprzez Robert87 » 07 Mar 2024 20:21

Witam. Zrobiłem wszystko co Pan napisał. Sytuacja na chwilę obecną wygląda tak, Maszyna wstała jako tako ale pracować się na niej nie da. Siłownik jest narawiony, węże wyczyszczone, rozdzielacz też, zawory na rozdzielaczu i pompie wyczyszczone. Sekcja od zamykania łyżki działa ok, sekcja od siłownika który się posypał działa ok, problem jest z sekcja od podnoszenia ramienia. Po pociągnięciu dżojstika ramię podnosi się z dużym opóźnieniem. Po wpięciu zegara ciśnienie rośnie tylko do 150 bar. Słychać że olej przelewa się przez któryś zawór chyba przy pompie. Wcześniej czasami coś grzechotalo czasami przy pompie ale po wykręceniu górnego korka olej się przelał i teraz pracuje cicho. Filtry jutro będą nowe.Cisnienie ls po wpięciu zegara jakies 35 bar po opuszczeniu dżojstika gdy zablokuje jakoś funkcje rośnie powoli do 150 bar. Gdy puszczę ta funkcje jeszcze chwilę maszyna ma ciężko. Tak jakby od razem nie odpuszla. Mam nadzieję że coś z tego zrozumiecie. Hydraulika to nie moja dziedzina.

Robert87
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Sty 2024 19:47

Maszyna: Liebherr 902 JCB 19c1

Firma: ProGarden


JCB 19c1 problem

Postprzez Robert87 » 14 Mar 2024 21:11

Marka i model maszyny: JCB 19c1
Rok produkcji: 2021
Numer seryjny: 11111111

Witam. Założę nowy temat bo tamten się już zestarzał. Mecze się z minikoparka która dostała w układ zanieczyszczenia z uszczelniacza siłownika. Wyczyściłem cały układ, wymieniłem zawór przepływu w rozdzielaczu bo miał zerwany uszczelniacz, olej wymieniony filtry też. Problem jest taki że słychać szum oleju w zaworach na pompie które też czyściłem, koparka ma spowolniony ruch ramienia głównego, kopie normalnie i ma siłę ale czasami dżojstiki oddają w ręce, szumi głośno przy tej pompie obrót czasami poszarpuje i ogólnie ta hydraulika się dziwnie zachowuje, nie chce czegoś rozwalić pracując tak. Ciśnienie główne miała 150 bar, ustawiłem na 220 tak jak powinna mieć, ciśnienie buduje tylko wolno, olej ewidentnie gdzieś się przelewa, ciśnienie LS jest ok. Skończyły mi się już pomysły. Mechaników w okolicy brak. Jeżeli jest ktoś w stanie pomóc lub ja odpłatnie naprawić to bardzo proszę. Mój kod pocztowy 87-605

Robert87
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Sty 2024 19:47

Maszyna: Liebherr 902 JCB 19c1

Firma: ProGarden


Re: JCB 19c1 problem

Postprzez Jamar » 16 Mar 2024 20:54

Przywieź naprawimy.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JCB 19c1 problem

Postprzez Doktor jcb » 16 Mar 2024 22:59

Tak to nie temat na forum.twoj przypadek jest do naprawy kontaktowej. Temat rzeka do naprawy przy maszynie.moze być banalny ale trzeba stanąć i dłubnać po swojemu.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB 19c1 problem

Postprzez rudesmen » 18 Mar 2024 10:22

Robert87 napisał(a):Założę nowy temat bo tamten się już zestarzał.


Wątki nie starzeją się tak szybko. Nie rób tak :faja:

Połączyłem wątki.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: JCB 19C1 '21 Zapchany rozdzielacz?

Postprzez Robert87 » 19 Mar 2024 22:56

Ok nie będę tak robił. Doktor JCB z kad Pan jest? Do kolegi jamar mam za daleko.

Robert87
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Sty 2024 19:47

Maszyna: Liebherr 902 JCB 19c1

Firma: ProGarden


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej