wibako

TAKEUCHI TB015 RESTISTOR - świece żarowe

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

TAKEUCHI TB015 RESTISTOR - świece żarowe

Postprzez michal2x » 03 Kwi 2010 22:46

Witam!! Ze wzgledu na problemy z rozruchem jednej z moich maszyn (minikoparka), znalazlem w instalacji urzadzenie odpowiadajace prawdopodobnie grzaniem swiec zarowych. Chcialbym zapytac jaka funkcje spelnia uklad GLOW RESISTOR? Jak sprawdzic czy nie jest
uszkodzony? Ponizej przesylam link do zdjecia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4842b.html

Dziekuje bardzo za pomoc,
Pozdr.
M.
Ostatnio edytowany przez michal2x, 05 Kwi 2010 15:36, edytowano w sumie 1 raz

michal2x
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 22:43
  • Miejscowość: LODZKIE

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 03 Kwi 2010 23:28

Czy grzeją Ci w ogóle świece? Czy dostają prąd? Przypuszczam, że to urządzenie będzie odpowiedzialne za wyłączanie świec po czasie nagrzania, żeby się nie przepaliły. Sprawdź czy świece dostają prąd. Jeśli dostają to prawdopodobnie winą są świece.


Ważnym elementem są też połączenia kabli, miałem przypadek że wszystko działa poprawnie, a ciężko paliło. Przyczyną była rdza na połączeniu kabla z listwą rozdzielającą prąd na świece.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez michal2x » 04 Kwi 2010 00:03

lukaszzbro napisał(a):Czy grzeją Ci w ogóle świece? Czy dostają prąd? Przypuszczam, że to urządzenie będzie odpowiedzialne za wyłączanie świec po czasie nagrzania, żeby się nie przepaliły. Sprawdź czy świece dostają prąd. Jeśli dostają to prawdopodobnie winą są świece.


Ważnym elementem są też połączenia kabli, miałem przypadek że wszystko działa poprawnie, a ciężko paliło. Przyczyną była rdza na połączeniu kabla z listwą rozdzielającą prąd na świece.


Po wymianie akku na nowe wszystko wrocilo do normy. Ale dzisiaj po umyciu karcherem silnika kontrolka od swiec nie pali sie zupelnie. Sprzet nie kreci ;-(( Tknelo mnie i rozebralem caly boczek - sterujacy - takze ze stacyjka. Musze wszystko wyczyscic - zauwazylem przytopiona kostke wlasnie w poblizu w/w ukladu. Tak samo stacyjka - prawdopodobnie do wymiany - wklad wylecial mi na ziemie ;-)) Gdzie moze lezec przyczyna braku pradu na rozruszniku? Po przekreceniu stacyjki zapalila sie wylacznie kontrolka od pradu, kontrolka swiec nie zapalila sie w ogole... sprzet zupelnie nie kreci ;0(

Pozdr.
m

michal2x
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 22:43
  • Miejscowość: LODZKIE

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej