wibako

słaba hydraulika w mini

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

słaba hydraulika w mini

Postprzez mowano35 » 26 Kwi 2010 00:54

Witam.Kupiłem minikoparkę jcb 8027 z 2003 roku,która kompletnie nie ma mocy.Po opuszczeniu lemiesza maszyna ma problem z zepchnięciem bardzo małej ilości piachu.Jak ją trochę podniosę na łyżce-z wielkim trudem,to momentalnie opada,to samo i na lemieszu.Silnik pracuje bardzo ładnie nie dławi się pod obciążeniem.Może ktoś mi pomoże od czego mam zacząć czy to wina pompy czy jakieś uszczelnienia.
Ostatnio edytowany przez mowano35, 28 Kwi 2010 09:48, edytowano w sumie 1 raz

mowano35
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Kwi 2010 00:14
  • Miejscowość: polska

Reklama

simmet

Postprzez keating » 26 Kwi 2010 12:34

trzeba pomierzyć ciśnienia w układzie hydraulicznym i na podstawie tych pomiarów stwierdzić co się stało. podane przez Ciebie objawy raczej nie wskazują na pompę.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Re: słaba hydraulika

Postprzez wojtek11 » 27 Kwi 2010 22:14

mowano35 napisał(a):Witam.Kupiłem minikoparkę jcb 8027 z 2003 roku,która kompletnie nie ma mocy.Po opuszczeniu lemiesza maszyna ma problem z zepchnięciem bardzo małej ilości piachu.Jak ją trochę podniosę na łyżce-z wielkim trudem,to momentalnie opada,to samo i na lemieszu.Silnik pracuje bardzo ładnie nie dławi się pod obciążeniem.Może ktoś mi pomoże od czego mam zacząć czy to wina pompy czy jakieś uszczelnienia.


Zacznij od oleju i filtra ,jeżeli z importu maszyna to niewiadomo jaki olej i jaki filtr.
Objawy wskazują na problemy z przepływem oleju, trzeba wezwać fachowca i niech sprawdzi zawory i pomierzy ciśnienia. Pompa to ostatnia rzecz do której można się przyczepić. Jeżeli siłownik nie ma mocy to może mieć przecieki wewnętrzne.
Ostatnio edytowany przez wojtek11, 28 Kwi 2010 09:48, edytowano w sumie 1 raz

wojtek11


Postprzez Hydro-Napęd » 27 Kwi 2010 23:04

A czy posostaly osprzet hula bez problemow??
Interesuje mnie czy ramie ma pelna moc oraz to samo sie tyczy wysiegnika ??
MOzesz to sparwdzic tak. Silnik na malych obrotach i najpierw jeden z mechanizmow przytrzymac pod cisnienim w skrajnym polozeniu a potem drugi. Sprawdz i odpisz czy udusilo silnik??
Naprawiamy wszystko co ma hydraulike.

biuro@hydro-naped.pl
695-890-130

Hydro-Napęd
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 27 Kwi 2010 21:36
  • Miejscowość: Krakow

Postprzez mowano35 » 24 Maj 2010 18:03

Wymieniłem olej,filtr i jest dalej to samo.Na wolnych obrotach silnika nie zadusiło tylko strasznie nim szarpie.Może ktoś mi podpowie gdzie mierzyć ciśnienie i ile powinno wynosić.Czytałem na innym forum że jakieś gumki na zaworach się wycierają -jak to sprawdzić.Zauważyłem,że gdy koparka ma ciężko to jakby bulgotało przy rozdzielaczach.

[ Dodano: Pon Maj 24, 2010 6:10 pm ]
Cała hydraulika zachowuje się tak samo -czyli jest bardzo słaba.gdy oprę lyżkę lekko o ziemę to nie mogę obrócić koparki .Małej górki nie mogę popchnąć lemieszem .Łyżką 25 jeszcze od biedy idzie kopać ,ale już 60 nie ma możliwości.

[ Dodano: Pią Wrz 10, 2010 10:16 pm ]
Witam.Temat zamknięty do wymiany były oringi na rozdzielaczach a dokładniej to co z nich zostało.Pozdrawiam

mowano35
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Kwi 2010 00:14
  • Miejscowość: polska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej