wibako

Odcięta hydraulika w minikoparce CAT 301.6?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Odcięta hydraulika w minikoparce CAT 301.6?

Postprzez Moto-Rozped » 23 Cze 2010 18:30

Witam
Jestem nowy na tym forum
Mam problem z minikoparką CAT 301.6c 2006. Nie działa hydraulika - jakakolwiek (sterowanie ramieniem, jazda, lemiesz)

Electro switch który jest pod ruchomym ramieniem trzymającym lewy joystick jest sprawny. (bez opuszczonego ramienia hydraulika jest zawsze odcięta)
Pompa hydrauliczna działa, podaje olej do rozdzielacza i jednoczesnie czuc na przewodzie powrotu z rozdzielacza ze tez plynie plyn hydrauliczny.

Czy ktoś z Państwa zetknął się z takim problemem?

odejrzewam że może nawaliła cewka/elektrozawór który w jakis sposób steruje ciśnieniem w całym systemie. Zlokalizowałem w maszynie taki elektrozawór (napięcie do niego dochodzi) jednak przez niego nie przechodzi główny przewód hydrauliczny idący od pompy do rozdzielacza tylko wychodzą z niego 3 dosyc cienkie przewody hydrauliczne.
Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działa taki elektrozawór w takim razie.

Prosiłbym o wypowiedz osób które są w stanie mi cos podpowiedzieć (ewentualnie pomoc odpłatnie - okolice łodzi)

Dziekuje i pozdrawiam

Marcin Rozpędowski

Moto-Rozped
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Cze 2010 18:17
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Postprzez Hydro-Napęd » 29 Cze 2010 23:29

No to tak. W Cat 301.6 są 3 pompy. wygląda że masz problem z brakiem ciśnienia na sterowaniu. Są dwie prawdopodobne przyczyny, Po pierwsze to padnieta pompa trzecia która jest za to odpowiedzialna (ta pojedyńcza od strony pompy wtryskowej) trzeba podłączyc miernik i sprawdzic czy po zapaleniu nabudowywuje się ciśnienie sterowania na poziomie 35 bar lub po drugie zawiesił się zawór redukcyjnu odpowiadający za utzrymanie wartości sterowania (jest to taki blok z dwoma elektrozaworami oraz małym akumulatorkiem hydraulicznym) Jak cos to pytaj?
Naprawiamy wszystko co ma hydraulike.

biuro@hydro-naped.pl
695-890-130

Hydro-Napęd
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 27 Kwi 2010 21:36
  • Miejscowość: Krakow

Postprzez mechanior » 11 Mar 2011 01:04

wiem że bezsensownie odświeżam trupa...
ale jest jeszcze coś takiego jak elektrozawór ciśnienia sterującego uruchamiany włącznikiem podłokietnika i to on najczęściej płata figle, jest to jeden z zaworów na opisanym powyżej bloku, drugi jest od szybkiej jazdy (zając) są zamienne i warto je podmienić dla pewności, skontrolować przewody zaworów i wtyczki, trzeba też sprawdzić bezpieczniki :)
może komuś się to kiedyś przyda...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Odcięta hydraulika w minikoparce CAT 301.6?

Postprzez medion » 12 Mar 2011 20:01

miałem podobny problem nie w CAT tylko neuson u mnie to bezpiecznik był padnięty i po kłopocie .
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej